هزینه بوتاکس چقدر است؟ قیمت بوتاکس پیشانی، خط اخم و دور چشم

پوست انسان هر روز تغییر می کند. زیرا سلول‌های جدید تشکیل می‌شوند و سلول‌های موجود نابود می‌شوند. با گذشت زمان، سطح کلاژن و الاستین پوست کاهش پیدا می‌کند. پوست به مرور زمان از مشکلاتی مانند چین و چروک و خطوط مشخص رنج می‌برد. تزریقات بوتاکس بیشتر برای از بین بردن خطوط بسیار مشخص و چروک های پوست به کار می‌روند.

میانگین قیمت کشوری برای درمان بوتاکس به کاری که می‌خواهید انجام دهید بستگی دارد. بیشتر اوقات شما برحسب واحدهای بوتاکس شارژ شده یا ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می‌گیرد، هزینه را پرداخت می‌کنید. ممکن است پیدا کردن مکانی با کمترین هزینه بوتاکس وسوسه کننده باشد؛ اما قیمت‌های بسیار پایین نشانه خوبی نیستند. اگر هزینه‌ای بسیار کمتر از هزینه متوسط درمان می‌پردازید، ممکن است بوتاکس رقیق شده باشد.

درک تزریقهای بوتاکس


میان پرکننده‌های پوستی معمولی و تزریقات بوتاکس یک تفاوت وجود دارد. هر دو روش، اغلب برای یک هدف یکسان به کار می‌روند؛ اما ابعاد مختلفی دارند. داروهایی که در تزریقات بوتاکس استفاده می‌شوند، باعث بی‌حس شدن ماهیچه‌هایی می‌شوند که باعث ایجاد خطوط و چین و چروک می‌گردند.

از سوی دیگر در روش پرکننده‌های پوستی، یک ماده برای پر کردن نواحی که سفتی و حجم خود را از دست داده‌اند استفاده می‌شود. موادی مانند اسیدهای هیالورونیک در پرکننده‌های پوستی استفاده می‌شوند. تزریقات بوتاکس، از سم بوتولینیوم خالص شده نوع A ساخته شده‌اند. اگر این ماده به درستی استفاده شود، هیچ تاثیرات جانبی یا خطری در این نوع از تزریق‌ها وجود نخواهد داشت.

تزريق بوتاکس مزایایی دارد. البته زنان باردار و شیرده باید قبل از دریافت تزریق بوتاکس با یک پزشک مشورت کنند. این تزریق‌ها با استفاده از یک سوزن بسیار باریک انجام می‌شوند.

پنج راهی که بوتاکس از طریق آن به شما کمک می‌کند. 


هنگامی که سن شما بالاتر می‌رود، ممکن است به تدریج متوجه شوید که چین و چروک‌ها و خطوط، راه خود را به چهره شما باز می‌کنند که ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس شما شود. شما می‌توانید هزینه‌های زیادی را برای محصولات لوازم آرایشی که ممکن است اصولاً مشکل را حل نکنند، صرف کنید؛ یا می‌توانید به جراحی‌های پوستی گران قیمت روی آورید. اما قبل از آن، بهتر است به بوتاکس فکر کنید. با انجام چند تزریق نه چندان گران، پوست شما صاف‌تر می‌شود، چهره شما بهبود می‌یابد و اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد و باعث می‌شود که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

مبارزه با خطوط پنجه کلاغی

مبارزه با خطوط پنجه کلاغی با بوتاکس

آیا با افزایش سن، بیشتر و بیشتر متوجه خطوط اطراف چشم‌های خود می‌شوید؟ بوتاکس می‌تواند به شما کمک کند تا با چند تزریق ساده که بسیار سریع و نسبتا بدون درد است، تا ۵ سال جوانتر به نظر برسید.

بالا بردن ابروها؛ صاف کردن پیشانی

بالا بردن ابروها؛ صاف کردن پیشانی با تزریق بوتاکس

اگر ابروهای شما به مرور زمان افتاده باشند، می‌توانید از بوتاکس برای مقابله با این مسئله استفاده کنید. این مشکل به نوبه خود بر پلک‌های شما تأثیر می‌گذارد و ممکن است منجر به کاهش دامنه دید شود. با تزریق بوتاکس به ماهیچه‌های ابرو برای شل کردن آنها به صورت کنترل شده، می‌توان ابروها را بالاتر برد که باعث بالاتر رفتن پلک‌ها و بازیابی دامنه دید شما می‌شود و باعث می‌شود سال‌ها جوانتر به نظر برسید و احساس جوانتر بودن داشته باشید. این روش را همچنین می‌توان برای خطوط به اصطلاح “نگران‌کننده” روی پیشانی شما نیز انجام داد. خطوط روی پیشانی با گذشت زمان عمیق‌تر و عمیق‌تر می‌شوند و به یک ویژگی ثابت در چهره تبدیل می‌شوند. اما با کمک تزریق‌های بوتاکس که به خوبی انجام شده باشند، می‌توانید از این خطوط خلاص شوید. حتماً اطمینان حاصل کنید که از یک پزشک با تجربه و کارآمد کمک بگیرید، زیرا تزریق بیش از حد بوتاکس به پیشانی می‌تواند ظاهری غیرطبیعی و ماسک مانند ایجاد کند.

درمان تعریق بیش از حد

آیا شما با تعریق بیش از حد در برخی از نقاط خاص بدن خود مشکل دارید؟ می‌توانید با کمک بوتاکس، این مشکلات را بدون مصرف ضد عرق یا آنتی پرسپیرانت‌های قدرتمند (که حتی ممکن است به اندازه کافی قوی نباشند) درمان کنید. تقریباً حدود ۵ دقیقه طول می‌کشد تا پزشک بوتاکس را زیر پوستی که غدد عرق شما در آن قرار دارند، تزریق کند. تزریق بوتاکس باعث مسدود شدن استیل کولین یعنی ماده شیمیایی که باعث تحریک واکنش غدد عرقی شما می‌شود، می‌گردد.

مدیریت میگرن

یکی از چیزهایی که مطمئناً فکر نمی‌کردید بوتاکس انجام دهد، مدیریت میگیرن است. با این حال سازمان FDA استفاده از بوتاکس برای درمان میگرن مزمن را تایید کرده است. تزریق بوتاکس به نواحی که در آنها احساس تنش می‌کنید (شقیقه‌ها، پیشانی، گردن و شانه‌ها) می‌تواند با شل کردن عضلات آن ناحیه، تنش و فشار موجود روی سیستم عصبی را کاهش داده و گیرنده‌های درد را مسدود کند.

ایجاد اعتماد به نفس

با این حال بزرگترین مزیت بوتاکس، افزایش اعتماد به نفس شما است. با کمک بوتاکس جوان‌تر به نظر خواهید رسید و چهره خود را بهبود خواهد بخشید. از این رو درباره خودتان احساس بهتری خواهید داشت و این امر یک پایه برای آغاز بهبود سلامت روان را برای شما بنیانگذاری می‌کند. وقتی ببینید که چندین سال جوان‌تر به نظر می رسید، ممکن است انگیزه لازم برای آغاز کار کردن روی سلامت جسمانی عمومی بدن خود را به دست بیاورید.

هزینه تزریقات بوتاکس


هزینه تزریقات بوتاکس

درمان بوتاکس نیز مانند سایر درمان‌ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حقیقت قیمت درمان بستگی به عوامل متغیر بسیاری دارد. به عبارت دیگر این عوامل در افراد مختلف تغییر می‌کند.

به طور معمول عوامل زیر هزینه درمان را مشخص می‌کنند:

 • ماهیت نتایج مورد نظر شخص؛ اگر فردی دارای چین و چروک‌های جزئی و خطوط ریز باشد، درمان هزینه چندانی نخواهد داشت اما اگر پوست فرد بسیار چروک باشد ، هزینه آن زیاد خواهد شد.
 • نواحی از پوست که باید درمان شوند؛ اگر بیشتر از یک ناحیه از پوست نیاز به درمان داشته باشد، هزینه آن زیاد خواهد بود و در صورت تزریق فقط برای یکی از نواحی، هزینه کمتر خواهد بود.
 • موقعیت جغرافیایی مرکز ارائه دهنده خدمات؛ از آنجا که شارژ ساختمان و اجاره بهای برخی از ساختمان‌ها نسبت به موقعیت مکانی آنها گران‌تر است، ممکن است هزینه‌ها از این جهت نیز متغیر باشند.
 • صلاحیت و تجربه حرفه‌ای؛ اگر یک متخصص پوست و موی دارای مجوز این کار را انجام دهد، درمان هزینه بیشتری خواهد داشت. اگر یک متخصص زیبایی آن را انجام دهد، هزینه کمتر خواهد بود.

هزینه تزریق بوتاکس توسط بهترین دکتر


هزینه تزریق بوتاکس توسط بهترین دکتر

شما باید فردی را پیدا کنید که در تزریق بوتاکس تجربه داشته باشد. حتی اگر این عمل، عمل پیچیده‌ای نباشد، باید از فردی که می‌تواند بوتاکس را با مهارت لازم تزریق کند کمک بگیرید تا نتایج بهتری دریافت کنید.

اطمینان حاصل کنید که در این باره بررسی و مطالعه کنید . حتی با مراجعان قبلی صحبت کنید تا دریابید که باید جلسات درمانی خود را با چه کسی رزرو کنید.

معمولاً درباره درمان بوتاکس بهتر است به سراغ ارائه دهنده گران‌تری بروید. قیمت ارزان‌تر ممکن است هزینه کمتری برای ارائه دهنده آن داشته باشد. ممکن است فرد تجربه کمتری داشته باشد یا کار او چندان تحت نظارت نباشد.

ارزش آن را دارد که برای تحقیق کردن درباره چیزی که قرار است ظاهر شما را تحت تاثیر قرار دهد، هزینه بیشتری صرف کنید. اگر یک متخصص پوست یا جراح دارای برد تخصصی را انتخاب کنید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

هزینه‌های جراح ممکن است بر مبنای تخصص و صلاحیت‌های فرد انجام دهنده درمان، زمان مورد نیاز و تلاش مورد نیاز برای درمان و محل جغرافیایی کلینیک ارائه دهنده درمان، متفاوت باشد. هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک معتبر برای تزریق سم بوتولینیوم در ناحیه محل زندگی خود، به خاطر داشته باشید که میزان تخصص پزشک و راحتی شما با پزشک خود دقیقاً به اندازه هزینه نهایی این فرایند اهمیت دارد.

نکات مهم در تعیین قیمت بوتاکس


نکات مهم در تعیین قیمت بوتاکس

شما با دنبال کردن این ۴ قانون ساده می‌توانید بهترین ارزش و مزایا را نسبت به پول خود به دست بیاورید:

 • برحسب واحد بوتاکس هزینه را بپردازید؛ نه محل تزریق! با انجام این نوع از پرداخت، شما فقط برای میزان بوتاکسی که استفاده می‌کنید هزینه می‌پردازید. به طور معمول برای ناحیه‌ای مانند پیشانی، به ۲۰ تا ۳۰ واحد نیاز خواهید داشت. نواحی کوچک‌تر مانند گوشه‌های خارجی چشم‌ها معمولاً برای درمان کم هزینه‌تر هستند؛ زیرا به واحدهای کمتری نیاز دارند.
 • توصیه‌های ارائه دهنده خدمات خود را دنبال کنید. مضایقه نکنید! بوتاکس بسیار کم می‌تواند به معنای ناهماهنگی در نواحی متقابل صورت یا ظاهر غیر طبیعی باشد.
 • از نواحی تزریق را شروع کنید که بیشتر شما را آزار می‌دهند. یک بهبود بزرگ در یک ناحیه، بیشتر از بهبودی‌های کوچک در سه ناحیه، ظاهر شما را تغییر می‌دهد.
 • در تزریق بوتاکس، چیزی تحت عنوان چانه زدن وجود ندارد. اگر قیمت برای واقعی بودن بیش از حد خوب است؛ بهتر است مراقب باشید.

عوارض بوتاکس ارزان


اگر دریافتید که بوتاکس شما زودتر از زمانی که انتظار می‌رود تاثیرات خود را از دست می‌دهد، در این باره با ارائه دهنده خدمات خود صحبت کنید تا علت آن را بیابید .

 • آیا بوتاکس بسیار رقیق بوده است؟
 • آیا واحدهای مورد استفاده بسیار کم بوده‌اند؟
 • آیا ماده بوتاکس کهنه بوده است؟
 • آیا بدن شما نسبت به بوتاکس مقاومت دارد؟ (مقاومت نسبت به بوتاکس اغلب اتفاق نمی‌افتد)

اگر انجام عمل بوتاکس برای شما جدید است، ایده خوبی است که برای اطمینان از اینکه عضلات شما بیش از حد تحت درمان قرار نمی‌گیرند (که می‌تواند باعث یک ظاهر سرد و بی‌روح شود)، درمان را از دوزهای پایین‌تر شروع کنید. ارائه دهنده خدمات شما باید پس از دو هفته، میزان اثر بخشی تزریق‌ها را ارزیابی کند. اگر حرکت کمتری می‌خواهید، می‌توانید در ناحیه مورد نظر خود تزریقات بیشتری انجام دهید.

نتایج بد حاصل از مراجعه به ارائه دهندگان بی‌تجربه یا ضعیف است. یک متخصص تزریق بوتاکس خوب، از نشان دادن نتایج بیماران قبلی خود به شما خوشحال خواهد شد. تزریق بوتاکس یک هنر است. ارائه دهندگان باتجربه می‌دانند که چگونه صورت شما را به یک شاهکار زیبا تبدیل کنند.

برای آمادگی جهت انجام جلسات درمانی باید چه کار کنم؟


اطمینان حاصل کنید که برای آگاهی از تمامی جزئیات، درباره این عمل با جراح یا متخصص پوست ملاقات داشته باشید.

مهم است که بدانید آن ها قصد دارند چند واحد بوتاکس به پوست شما تزریق کنند . همچنین مهم است که بدانید هر واحد را چقدر شارژ می‌کنند. از این طریق خواهید دانست که چه مقدار باید بپردازید و عمل شما چه مدت طول خواهد کشید.

آماده سازی چندانی قبل از جلسه درمانی تزریق بوتاکس لازم نیست. این یک عمل جراحی تهاجمی نیست و بیشتر مانند دریافت چند ضربه است تا این که زیر تیغ چاقو بروید.

دوره نقاهت پس از تزریق بوتاکس چگونه است؟


زمان بهبودی پس از تزریق بوتاکس بسیار کوتاه است. ممکن است حتی برخی از افراد به هیچ وجه به زمان بهبودی نیازی نداشته باشند. ممکن است برخی دیگر در ناحیه تحت درمان دچار کبودی و قرمزی شوند اما این عوارض باید پس از مدت کوتاهی از بین بروند.

پس از درمان می‌توانید روز خود را به طور طبیعی سپری نمایید؛ اما بهتر است حداقل ۴ ساعت قبل از دراز کشیدن صبر کنید. در غیر این صورت بوتاکس به صورت بالقوه می‌تواند به نواحی دیگری از چهره شما (که نمی‌خواهید) حرکت کند.

همچنین از انجام ورزش‌های شدید یا هر کاری که شامل خم شدن به سمت جلو و کشش باشد، حداقل از چند ساعت (تا یک روز کامل پس از درمان) خودداری کنید. صورت خود را شدیداً مالش ندهید یا تا چند روز پس از انجام عمل، به دنبال گرفتن ماساژ صورت نباشید.

مادامی که از انجام هر گونه فعالیتی که باعث حرکت بوتاکس به نواحی اطراف صورت شما می‌شود خودداری کنید، می‌توانید هر کاری خواستید را انجام دهید.

آیا بوتاکس ارزش هزینه کردن را دارد؟


سالانه بیش از یک میلیون نفر به استفاده کنندگان بوتاکس اضافه می‌شوند که برای اولین بار آن را انجام می‌دهند. محبوبیت این روش درمان، نشانه این است که بوتاکس ارزش انجام دادن و صرف هزینه را دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ