پروتز گونه برای چه کسانی مناسب است؟ برجسته کردن گونه با پروتز

با گذشت زمان و افزایش سن، پوست ما از قابلیت انعطاف پذیری و تولید کلاژن کاسته می‌شود. این موضوع باعث می‌شود بافت چربی در منطقه وسطی صورت به سمت دهان و بینی حرکت کند. این جابجایی بافت باعث کاهش حجم در قسمت بالاتر از گونه‌ها می‌شود و در نتیجه لبخندهای سنگین‌تر و نازولوبیال (بازویی) شکل می‌گیرد. همچنین، از دست رفتن حجم در منطقه گونه‌ها می‌تواند باعث به وجود آمدن صاف یا فرو‌ریزیدن گونه‌ها شده و از قرارگیری صحیح پوست روی گونه‌ها جلوگیری کند.

اما با انجام تغییرات کوچک و متوسط در صورت با استفاده از جراحی پلاستیک، می‌توان به عنوان مثال با جراحی کاشت گونه، تعریف و ساختار چهره را بهبود بخشید و ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر به چهره برگرداند.

مزایای پروتز گونه


مزایای پروتز گونه

کاشت گونه در بین زنان و مردان یک روش محبوب است ، و از آن برای کمک به نرم تر شدن چهره و بازگرداندن درخشش جوانانه ، و همچنین مزایای بیشمار دیگر استفاده می‌شود. کاشت ها دائمی هستند ، به این معنی که نتایج این روند از بین نمی‌روند و به مرور زمان محو نمی‌شوند. به عنوان مثال کاشت گونه‌ها می‌توانند با ایجاد گونه‌های متقارن و متعادل کردن چانه برجسته تر ، به صورت اضافه کنند. همچنین ، کاشت گونه‌ها به‌طور معمول جای زخم‌های قابل مشاهده را بر روی صورت نمی‌گذارند زیرا این عمل با ایجاد برش در دهان انجام می‌شود. همچنین چندین شکل و اندازه کاشت گونه وجود دارد – هیچ دو بیمار شکل چهره یکسانی ندارند!

انواع روش‌های تقویت گونه‌ها


بیماران برای رسیدن به ظاهر مد نظرشان اهداف مختلفی دارند. به همین دلیل پزشکان هم کاشت گونه و هم تزریق گونه را ارائه می‌دهند تا بیماران بتوانند تصمیم بگیرند که بهترین نیازهای آن‌ها چیست. برای یک راه حل دائمی تر ، با تقویت پایه و اساس ناحیه میانی صورت ، ساختار استخوان در گونه‌ها تقویت می‌شود. چندین شکل کاشت گونه وجود دارد – هر یک از آن‌ها یک مکان و نتیجه منحصر به فرد دارد – از جمله موارد زیر:

 • روش مالار. ایمپلنت‌های مالار مسائل مربوط به خود استخوان گونه را اصلاح می‌کنند و مستقیماً روی گونه قرار می‌گیرند. از آن‌ها برای بازسازی حجم از دست رفته به دلیل پیری استفاده می‌شود و گونه‌های دارای قوس بالاتر و ظاهری کلی جوان تر به بیماران می‌دهد.
 • سابمالار. ایمپلنت‌های سابمالار با هدف اصلاح کمبود قسمت گوشتی گونه و مستقیماً در زیر برجسته ترین قسمت گونه قرار می‌گیرند. با پر کردن این ناحیه ، ظاهر گونه‌های غرق شده مرتبط با پیری را کاهش می‌دهند.
 • روش ترکیب شده. کاشت گونه به روش ترکیبی، از بین رفتن تعریف گونه را اصلاح می‌کند و حجم آن را به قسمت‌های گوشتی بافت موجود در زیر گونه باز می‌گرداند.

چه کسانی برای کاشت گونه مناسب هستند؟


چه کسانی برای کاشت گونه مناسب هستند

در حالی که هیچ ویژگی خاصی وجود ندارد که یک فرد برای این روش مناسب یا نامناسب نماید، سلامت جسمی مناسب و انتظارات واقع بینانه می‌تواند روند بهبودی را یکپارچه تر کند. اساساً ، فرد مناسب برای کاشت گونه‌ها به سادگی کسی است که دوست دارد تقارن و حجم صورت خود را بهبود ببخشد.

نحوه آماده سازی برای انجام عمل کاشت گونه


برای اطمینان از عمل جراحی موفقیت آمیز ، پزشک توصیه می‌کند که در هفته‌های منتهی به تاریخ عمل خود از داروها و موارد خاصی پیروی کنید:

 • مصرف سیگار باید دو هفته قبل از عمل و دو هفته پس از آن قطع شود. افرادی که به سیگار کشیدن ادامه می‌دهند دوره بهبودی طولانی تری دارند و احتمال بروز عوارض بیشتر خواهد بود.
 • دو هفته قبل از عمل شما ، بیماران باید از مصرف آسپرین یا هر داروی حاوی آسپرین خودداری کنند.
 • شش ساعت قبل از عمل ، بیماران نباید هیچ غذایی و نوشیدنی مصرف کنند. با این حال ، اما خوردن آب کم مجاز است.
 • دو هفته قبل از عمل از آفتاب گیری جلوگیری کنید. این امر با استفاده از کرم ضد آفتاب حاصل می‌شود.

روش کاشت گونه


در روند عمل جراحی کاشت گونه، پزشک یک برش کوچک در ناحیه پوست گونه ایجاد می‌کند و اولین کاشت را انجام می‌دهد. این برش می‌تواند در بالای لثه‌ها یا در زیر پلک تحتانی قرار گیرد. پس از قرار دادن کاشت، پزشک موقعیت ایمپلنت را تنظیم می‌کند و هر تغییرات لازم را برای حصول تعادل مناسب با سایر ویژگی‌های صورت اعمال می‌کند. سپس ایمپلنت در مکان خود قرار می‌گیرد و برش‌ها بسته می‌شوند. سپس پزشک به سمت کاشت دوم می‌رود. بخیه‌های داخل دهان پس از 1-2 هفته حل می‌شوند، در حالی که بخیه‌های خارجی باید توسط پزشک برداشته شوند. انجام پروتز گونه به طور معمول در یک مرکز جراحی یا بیمارستان انجام می‌شود. مدت زمان کل فرآیند ممکن است بین 20 دقیقه تا یک ساعت و نیم در هر ناحیه باشد.

بهبودی از عمل پروتز گونه


بهبودی از عمل پروتز گونه

در هفته بعد از عمل جراحی پروتز گونه ، بیماران باید فعالیت‌های روزمره منظم را برای ارتقاء بهبودی مناسب به حداقل برسانند. کمی درد و حداقل مقدار تورم گونه‌ها طبیعی است. همچنین ممکن است بیماران به دلیل اضافه شدن حجم کاشت ، احساس سستی موقتی در گونه‌ها داشته باشند. اگر ایمپلنت از طریق دهان وارد شود ، بیماران باید چند روز پس از انجام عمل رژیم غذایی نرم و شیرین مصرف کنند. اگر برش کاشت از طریق پلک انجام شود ، بیماران دستورالعمل های خاصی را برای کمک به کمترین میزان خشکی و تسهیل بهبودی دریافت می‌کنند. بسیاری از بیماران ظرف 7-10 روز پس از عمل می‌توانند به کار و فعالیت‌های روزمره بازگردند.

آیا پروتز گونه روش ایمنی می‌باشد؟


مانند هر نوع جراحی صورت ، خطراتی نیز در ارتباط با این عمل وجود دارد. بیماران باید قبل از تصمیم نهایی برای جراحی ، این خطرات را درک کنند. پزشک متعهد است که این عمل را تا حد ممکن سریع و بدون درد انجام دهد. برخی از خطرات مربوط به پروتز گونه‌ها موارد زیر را شامل می‌شود ، اما به آن‌ها محدود نمی‌شود.

 • عفونت
 • تجمع مایع (سرم)
 • بهبودی کم در محل برش‌ها
 • هماتوم
 • خطرات بیهوشی
 • ریزش پوست
 • تهوع یا سایر تغییرات احساس پوستی
 • تغییر رنگ پوست و یا تورم طولانی مدت
 • زخم نامطلوب

سؤالات متداول


پروتز گونه تا چه میزان درد دارد؟

با توجه به بی حسی که در طول عمل انجام می‌شود، بیمار در حین عمل هیچ دردی را احساس نخواهد کرد. در حالی که طبیعی است بعد از عمل مقداری تورم و ناراحتی را تجربه کنید ، هیچ درد شدید یا طولانی مدت وجود نخواهد داشت. هرگونه ناراحتی را می‌توان با داروهای خوراکی تجویز شده توسط جراحان به راحتی کنترل کرد.

ماندگاری پروتز گونه تا چه میزان می‌باشد؟

پروتز گونه از سیلیکون جامد سخت (به منظور تقلید استخوان) ساخته شده است و بنابراین نشت یا خراب نمی‌شود. آن‌ها برای ماندگاری کامل طراحی شده اند و فقط در شرایط نادر باید آن‌ها خارج شوند.

آیا پروتزهای گونه قابل جا به جایی هستند؟

قرار دادن صحیح پروتز گونه مهم است ، زیرا آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده اند که در یک موقعیت بمانند و حرکت نکنند. بسیار نادر است که ایمپلنت‌های گونه بدون نیروی قابل توجه یا تروما تغییر یا جا به جا شوند.

هزینه این روش چقدر است؟

قیمت پروتز گونه شامل هزینه جراح ، هزینه دستیار ، هزینه بیهوشی ، ماندن در بیمارستان و پوشاک در صورت لزوم. جراح و مشاور جراحی زیبایی شما در مورد مشاوره و تعیین هزینه‌های شما در روز مشاوره صحبت می‌کنند.

چه مدت طول می‌کشد تا بهبودی کامل پس از پروتز گونه‌ایجاد شود؟

تورم و کبودی متوسط در روزهای بعد از عمل فروکش می‌کند. جراحان توصیه می‌کنند كه بیماران 1 تا 3 روز برای بهبودی از این عمل تحت مراقبت کامل باشند.

پروتز گونه چه مدت طول می‌کشد؟

به طور معمول ، جراحان می‌توانند طی 90 دقیقه عمل کاشت گونه را انجام دهند. هنگامی که از پرکننده‌های پوستی برای تقویت گونه‌ها استفاده می‌شود ، روش تزریق 15 دقیقه طول می‌کشد.

چگونه می‌توانم مطمئن باشم که پروتز گونه‌ها طبیعی به نظر می‌رسند؟

تقریباً در تمام جراحی‌ها ، اعتدال کلید اصلی نتیجه طبیعی است. در حالی که ممکن است افزایش متوسط اندازه گونه‌ها از نظر زیبایی شناختی مفید باشد ، اما افزایش بسیار زیاد می‌تواند مصنوعی و نامحسوس به نظر برسد. پزشکان همیشه در جراحی کاشت گونه به دنبال نتایج طبیعی هستند و بنابراین شما را با دقت ارزیابی می‌کنند تا اندازه و شکل صحیح کاشت مورد نیاز شما را تعیین کنند.

آیا گزینه‌های جایگزینی برای پروتز گونه وجود دارد؟

جراحی پروتز گونه ، حجم گونه را تغییر می‌دهد و می‌تواند به نقص‌های زیبایی در ناحیه گونه پاسخ دهد. فرد با تزریق چربی به این منطقه همچنین اغلب می‌تواند به نتایج طولانی مدت دست یابد. ممکن است چربی با گذشت زمان محو شود و نیاز به نگهداری دارد. تزریق ژل یک راه حل جایگزین است که معمولاً هر سال تا 18 ماه نیاز به رفع آن دارد. کاشت گونه مؤثرترین راه حل دائمی است.

چه زمانی جلسه پیگیری خود را انجام خواهم داد و آیا با جراح همراه خواهد بود ؟

در طی 7 روز از عمل جراحی خود توسط پزشک معاینه خواهید شد. قرارهای منظم برای از بین بردن بخیه‌ها و بررسی وضعیت بهبودی بعد از عمل انجام می‌شود.

 

آیا سن مناسبی برای جراحی پروتز گونه وجود دارد؟

هیچ سن ایده آلی برای جراحی کاشت گونه وجود ندارد ، با این حال ، از آنجا که ویژگی‌های صورت شما در طی بزرگ‌سالی در حال رشد است ، توصیه می‌شود تا سن حدود 18 سال یا بالاتر صبر کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ