جراحی زیبایی فک (زاویه سازی فک): روش‌ها، مزایا و مراقبت‌ها

جراحی زیبایی فک، که به عنوان جراحی زاویه‌دهی فک نیز شناخته می‌شود، یک نوع عمل جراحی در خط فکی است که هدف آن تغییر شکل استخوان فک است. این جراحی قادر است ظاهر بیمار را در نمای جلو و نمای جانبی تغییر دهد. جراحی کاهش خط فک می‌تواند برای افرادی که فک باریکی دارند، مزایای زیبایی زیادی به همراه داشته باشد. اگر شما به دنبال راهکاری برای به دست آوردن چهره زنانه‌تر و دائمی هستید، ممکن است جراحی کانتورینگ یا تغییر شکل فک به وسیله یک جراح ماهر را در نظر بگیرید. در این نوع از جراحی پلاستیک صورت، انتخاب یک جراح صورت با تجربه بسیار حائز اهمیت است.

جراحی زیبایی فک چه نتایجی می‌تواند به همراه داشته باشد؟


جراحی زیبایی فک، به عنوان جراحی زاویه‌دهی فک نیز شناخته می‌شود، یک نوع عمل جراحی است که با هدف تغییر شکل استخوان فک انجام می‌شود و می‌تواند ظاهر بیمار را در نمای جلویی و جانبی تغییر دهد. جراحی کاهش خط فک می‌تواند مزایای زیبایی بسیاری را برای بیمارانی که فک باریکی دارند، به همراه داشته باشد. اگر به دنبال گزینه‌ای برای دستیابی به چهره زنانه‌تری به صورت دائمی هستید، می‌توانید جراحی کانتورینگ یا تغییر شکل مجدد فک را در نظر بگیرید که توسط یک جراح ماهر انجام می‌شود. انتخاب یک جراح صورت با تجربه در جراحی‌های صورت بسیار مهم است برای این نوع جراحی پلاستیک صورت.

مزایای جراحی فک و زاویه دار کردن آن


مزایای جراحی فک و زاویه دار کردن آن

عمل جراحی فک و زاویه دار کردن فک قصد دارد چهره فرد را با ایجاد تغییراتی در چانه و فک لاغرتر کند. این موضوع مزایای خاصی مانند موارد زیر دارد:

 • کاهش عرض و طول گستردگی خط فک
 • شکل دادن به یک چانه مربعی شکل یا چانه کوتاه تا نمای ظاهری تعریف شده ای داشته باشند.
 • کانتور کردن کلی فک پایین با درمان فشرده چانه
 • اصلاح یک چانه نامتقارن یا برجسته
 • عمل جراحی دائمی است و دیگر نیازی به مراجعه مجدد به کلینیک نخواهد بود

آیا شما فرد مناسبی برای جراحی زیبایی فک هستید؟


آیا شما فرد مناسبی برای جراحی زیبایی فک هستید؟

اگر از ظاهر چانه و فک خود ناراضی هستید و احساس می‌کنید این دو ساختار صورت شما، ظاهری مردانه تر به شما می‌دهند ، جراحی زیبایی فک و زاویه دار کردن آن ممکن است یک راه حل ایده آل برای شما باشد. برای واجد شرایط بودن برای این عمل، باید از سلامت کلی برخوردار باشید و انتظارات واقع بینانه ای را برای آنچه که جراحی زیبایی فک می‌تواند به انجام برساند ، داشته باشید. اگرچه این جراحی باعث ایجاد یک فک و چانه ظریف تر و زنانه تر می‌شود ، ظاهر چهره شما را به شدت تغییر نمی‌دهد. شما هنوز مثل خودتان به نظر خواهید رسید – چانه و فک شما برجسته تر خواهد بود. در طول مشاوره اولیه ، پزشک جراح شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که آیا این روش به نفع شماست یا خیر و می‌تواند اهداف دقیق آرایشی شما را انجام دهد.

مشاوره در مورد جراحی زیبایی فک


جراح شما با شما ملاقات کرده و درباره ویژگی‌های قسمت پائین صورتی که می‌خواهید تغییر دهید، با شما صحبت می‌کند. آنها یک معاینه دقیق انجام داده و توضیح می‌دهند که چه چیزی باعث ایجاد این ویژگی‌ها می‌شود؛ آیا استخوان، عضلات یا سایر بافت‌های نرم موجود در این قسمت موثر هستند. جراحی استخوان فک (فک پایین) روش رایج‌ترین و بسیار مهمی برای کاهش پرکردگی صورت در اکثر بیماران است، اما از عضلات، چربی و سایر بافت‌های نرم نیز می‌توان استفاده کرد. جراح شما به شما در تصمیم‌گیری درباره بهترین تکنیک برای دستیابی به اهداف شما کمک خواهد کرد.

آماده سازی برای جراحی زیبایی فک و زاویه دار کردن آن


موارد خاصی وجود دارد که باید قبل از جراحی زیبایی فک مراقب باشید. هر دارویی که خون را رقیق کند باید حداقل 2 هفته قبل از عمل متوقف شود.

شما باید سیگار کشیدن را متوقف کنید زیرا این کار روند بهبود را به تأخیر می‌اندازد و احتمال خطر را افزایش می‌دهد. به غیر از این موارد، متخصص جراحی زیبایی شما را به طور کامل در طی مراحل راهنمایی می‌کند. حتماً تمام دستورالعمل ها را رعایت کنید.

روش‌های جراحی زیبایی فک


روش‌های جراحی زیبایی فک

در واقع چهار روش برای جراحی زیبایی فک وجود دارد:

 • استئوتومی استخوان T شکل: این روش دارای دو بخش است ، ابتدا برش افقی و سپس برش عمودی. این کار باعث می‌شود یک شکل T برای باریک شدن چانه ایجاد شود.
 • استئوتومی V شکل معکوس: این روش پیشرفته ترین عمل جراحی زاویه دار کردن فک است. در این روش یک برش ساده وارونه V شکل بدون هرگونه روش اضافی ایجاد می‌شود.
 • استئوتومی استخوان افقی: این روش یک جراحی کاهش چانه است که معمولاً برای مبتلایان به چانه‌های دراز انجام می‌شود. چانه به شکلی افقی بریده شده است تا شکل V جذاب داشته باشد.
 • روش لیفت به شکل L: در این روش یک برآمدگی یا چانه بلند ایجاد می‌شود. قسمت آسیب دیده چانه به صورت افقی و ثابت بریده می‌شود. سپس استخوان‌های اضافی معمولاً بریده شده و در زیر چانه ثابت می‌شوند.

جراحی زیبایی فک چگونه انجام می‌شود؟


یک سی تی اسکن از صورت شما برای برنامه ریزی دقیق جراحی انجام می‌شود. جراحی فک تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و می‌تواند حدود 3 ساعت طول بکشد ، اما اگر سایر روش‌ها با آن ترکیب شوند ، گاهی اوقات این مدت زمان می‌تواند بیشتر هم شود. بعضی اوقات می‌توان جراحی کانتورینگ فک را به عنوان بخشی از عمل جراحی صورت انجام داد تا یک چهره باریک تر و ظریف تر ایجاد شود.

برش به طور معمول در داخل دهان ایجاد می‌شود بنابراین جای زخم قابل مشاهده نیست. از آنجا جراح شما به فک پایین که به آن مندیبولار نیز گفته می‌شود دسترسی پیدا می‌کند. فک پایین با استفاده از چندین تکنیک قابل تغییر شکل است. بسته به شرایط آناتومیکی و نگرانی‌های آرایشی شما ممکن است پزشک توصیه کند نوار کوچکی از استخوان اضافی را در زاویه فک پایین جدا کرده و لبه‌های تیز باقیمانده را بر روی جنبه بیرونی فک قرار دهد. ممکن است اصلاح عضله فک نیز انجام شود.

برای رسیدن به یک کانتور ظریف و صاف ، زاویه فک بیشتری می‌تواند تراشیده شود. با این حال ، خود زاویه نباید از بین برود. در حقیقت ، یک زاویه مشخص فک یک ویژگی جوانی صورت است که ممکن است به دلیل تغییر استخوانی که در طول زندگی به آرامی رخ می‌دهد ، از دست بدهیم. پزشک توصیه می‌کند که فقط قسمت اضافی استخوان یا عضله فک پایین را بتراشید.

بهبودی از جراحی فک


جراحی زیبایی فک یک عمل جراحی ساده نیست بنابراین به مدتی برای بهبودی نیاز خواهید داشت. تقریباً یک ماه طول می‌کشد تا تورم بعد از عمل زاویه دار کردن فک کاهش یابد. باید بدانید که ممکن است 3-6 ماه طول بکشد تا صورت شما کاملاً طبیعی به نظر برسد.

همچنین باید مطمئن شوید که برش‌های شما به درستی التیام می‌یابد، یک لباس فشرده سازی در اطراف چانه ، فک و گردن خود بپوشید. شما نمی‌توانید به طور کامل ببینید که چگونه خط فک جدید شما تا زمان بهبودی به نظر می‌رسد.

به طور معمول بیماران بعد از عمل می‌توانند به خانه برگردند. صورت شما بانداژ خواهد شد و پانسمان‌ها معمولاً برای چند روز اول دست نخورده باقی می‌مانند. تورم و کبودی در دو هفته اول پیش بینی می‌شود. پزشک در صورت لزوم داروهای ضد درد را تجویز می‌کند. ممکن است درد در فک پایین و لب ایجاد شود ، که به طور معمول با گذشت زمان بهبود می‌یابد.

شروع به راه رفتن سبک یک روز بعد از عمل برای کاهش تورم توصیه می‌شود. اما انتظار داشته باشید که این کار را آسان کنید و از فعالیت شدید خودداری کنید. برای کمک به کاهش اختلال در عضله فک و استخوان ، یک رژیم غذایی نرم و بدون نیاز به جویدن در 2 هفته اول توصیه می‌شود. بیشتر بیماران جراحی فک قادر به بازگشت به محل کار در 1 – 2 هفته پس از عمل هستند ، اگرچه ممکن است چندین هفته تا چند ماه طول بکشد تا تورم برطرف شود.

از عمل جراحی زیبایی فک خط چه نتیجه ای می‌توان انتظار داشت؟


از عمل جراحی زیبایی فک خط چه نتیجه ای می‌توان انتظار داشت؟

به محض بهبودی کافی ، متوجه تغییرات زیر در چهره خود خواهید شد:

 • خط فک تعریف شده
 • کاهش عرض و طول فک
 • کانتور کردن فک پایین
 • ظاهر واضح تر فک

این عمل جراحی مطمئناً نتایج مناسب و ارزشمندی برای شما خواهد داد. این برش صورت شما را تغییر خواهد داد و به زیبایی کلی صورت شما کمک زیادی می‌کند. اما هرگز نباید فراموش کرد که هر یک از ما به زیبایی ایجاد شده است و هر قسمت از بدن ما ویژگی منحصر به فرد ما است.

هیچ چیز بهتر از احساس زیبایی در پوست خودتان نیست بدون آنکه در دام تغییر تعریف جهان از زیبایی باشید.

آیا عمل جراحی فک بر عملکرد شما تأثیر خواهد گذاشت؟


جراحی کانتورینگ فک یک عمل زیبایی است و در نظر گرفته نشده است تا توانایی شما در جویدن و بلع مواد غذایی یا صحبت کردن را تحت تأثیر قرار دهد. به دلیل اصلاح عضلات فک و تورم ناشی از جراحی ممکن است در دوره ریکاوری دچار برخی ناراحتی‌ها شوید اما با گذشت زمان این موارد بهبود می‌یابد. با استفاده از سی تی اسکن سه بعدی برای برنامه ریزی و آماده سازی برای جراحی ، می‌توان از تأثیرگذاری بر اعصاب در فک تحتانی ، لب‌ها و چانه جلوگیری کرد تا جراحی نسبتاً ایمن تر شود.

خطرات


جراحی زیبایی فک شامل مجموعه ای از خطرات است که باید قبل از تصمیم گیری برای انتخاب آن این خطرات را بدانید:

 • از دست دادن خون
 • عفونت
 • شکستگی در فک
 • آسیب عصبی
 • عود مجدد فک به حالت اولیه
 • درد در مفصل فک
 • ایجاد مشکل در تناسب نیش دندان
 • ایجاد مشکل در خوردن غذا در روزهای اولیه

هزینه زاویه سازی فک


در صورت تمایل به جراحی و زاویه سازی فک، هزینه عمل به موقعیت جغرافیایی صورت بستگی دارد. متخصص زیبایی منطقه ای را که باید در آن کار کند برای شما توضیح می‌دهد و هزینه مربوط به آن خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ