رفع چروک دور لب با بوتاکس، ژل، لیزر، پیلینگ و میکرونیدلینگ

رفع چروک دور لب

لبها نشانه یک زن واقعاً خوشحال هستند، اما چروک‌های اطراف دهان می‌توانند این احساس را تغییر دهند. از جمله عواملی که بر این مورد تاثیر می‌گذارد، شیوه زندگی تا روند اجتناب ناپذیر پیری است که تشکیل خطوط ریز اطراف دهان را تقریباً اجتناب ناپذیر می‌کند، اما این بدان معنا نیست که آنها غیرقابل درمان هستند. این مقاله به شما محصولات رفع کننده چین و چروک دور لب را نشان می‌دهد که خطوط خنده شما را محو می‌کنند.

نگاهی به آینه بینداز. آیا می‌بینی که چروک‌های عمودی از بالای لب تا بینی شما نمایان شده است؟ بله، اینها خطوط اطراف لب هستند.

نیازی به ترسیدن نیست وقتی متوجه شدید که خطوط اطراف لب ایجاد شده‌اند. به نظر می‌رسد که این نوع چین و چروک اغلب بر روی همه تاثیر می‌گذارد، زیرا با گذشت زمان آهسته شکل می‌گیرند. بنابراین حتی اگر شما در حال حاضر شکایتی از آنها ندارید یا آنها بسیار کم هستند، هنوز هم شروع اقدامات پیشگیرانه ایده خوبی است.

متخصصین کلینیک زیبایی رازی با بهره گیری از جدیدترین روش ها با کمترین عوارض انواع چین و چروک صورت از چمله چروک دور لب شما را رفع خواهند کرد. 

انواع مختلف چین و چروک اطراف دهان


سه خط مختلف در اطراف دهان وجود دارد، خط لبخند، خطوط ماریونت و خطوط عمودی.

خطوط لبخند از گوشه‌های پایین بینی تا گوشه دهان ادامه پیدا می‌کند. آنها در اثر شل شدن رباط ‌ها در اطراف دهان ایجاد می‌شوند و باعث می‌شوند پوست کمی آویزان شود.

خطوط ماریونت چین و چروک‌هایی هستند که در گوشه‌های دهان ظاهر می‌شوند و می‌توانند کمی ناراحت کننده به نظر برسند، زیرا باعث می‌شوند گوشه‌های دهان شما به سمت پایین بیفتد. خطوط ماریونت غالباً به دلیل شکستن کلاژن پوست ظاهر می‌شود و باعث جمع شدن دهان می‌شود.

خطوط عمودی لب به عنوان "خطوط سیگار" نیز شناخته می‌شود. این نوع خط ها رایج‌ترین چین و چروک در اطراف دهان هستند و بیشتر در اثر حرکات منظم لب ایجاد می‌شوند، اما با سیگار کشیدن تشدید می‌شود، از این رو نام مستعار "خطوط سیگار" به آنها گفته می‌شود.

علت ایجاد چروک دور لب چیست؟


علت ایجاد چروک دور لب چیست

اما قبل از نمایان شدن چین و چروک‌ها، مهم است که دقیقاً بدانیم که چرا و چگونه خطوط لب در وهله اول شکل می‌گیرند. با افزایش سن، کلاژن و الاستین موجود در پوست شروع به تجزیه می‌کند. این پروتئین‌ها همان چیزی هستند که سبب می‌شوند پوست شما در هنگام جوانی محکم و نرم به نظر رسد، از این رو، با افزایش سن چین و چروک‌ها افزایش می‌یابد.

یکی دیگر از عوارض افزایش سن، کاهش روغن‌های طبیعی پوست شما است. این روغن‌ها لایه بالایی پوست شما (معروف به اپیدرم) را هیدراته نگه می‌دارند و به صورت شما درخشش لطیفی می‌دهند که همه حسرت آن را می‌خورند.

با کم شدن این روغن‌ها، عدم حفظ روال مناسب هیدراتاسیون می‌تواند خطوط لب را تشدید کند که می‌توان با استفاده از یک مرطوب کننده ساده از آن جلوگیری کرد.

آسیب ناشی از آفتاب نیز عامل مهمی در ایجاد چین و چروک اطراف دهان است. پرتوهای UV خورشید به پوست شما نفوذ کرده و به DNA ژن‌هایی که رشد سلول‌های سالم را کنترل می‌کنند آسیب می‌رسانند. افزایش قرار گرفتن در معرض آفتاب با چین و چروک‌های بزرگتر و عمیق‌تر همراه است و خلاص شدن از شر آنها را برای شما مشکل تر می‌کند.

آیا خطوط دور لب همان لب سیگاری است؟


پاسخ کوتاه: بله. پاسخ طولانی: اصطلاح "لب سیگاری" از عوارض جانبی یک عادت مکرر مانند سیگار کشیدن برای طولانی مدت است که در آن چین و چروک‌های عمیق و عمودی در اطراف دهان شکل می‌گیرد. جمع کردن مداوم لب‌ها هر بار که پف می‌کنید، احتمال ایجاد خطوط اطراف لب را افزایش می‌دهد.

جدا از افزایش احتمال ایجاد خط دور لب، سیگار کشیدن همچنین به ایجاد چین و چروک‌های عمیق تر و برجسته تر در سراسر صورت شما کمک می‌کند. نیکوتین موجود در سیگار رگ‌های خونی موجود در لایه بیرونی پوست شما را باریک می‌کند و این اتفاق باعث کاهش جریان خون می‌شود.

هنگامی که اکسیژن و سایر مواد مغذی به پوست شما تحویل داده نشود، شروع به تجزیه شدن می‌کند که دستور العمل مناسبی برای ایجاد چین و چروک‌های زودرس است! سیگار کشیدن یک عادت کاملاً قابل پیشگیری است و می‌تواند با افزایش عوارض جانبی بدتر با افزایش احتمال چین و چروک نیز همراه باشد.

روند طبیعی پیری بدن اجتناب ناپذیر است، اما جلوگیری از چین و چروک دور لب هنوز هم ممکن است. تکنیک‌های آسان زیادی وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از شکل گیری خطوط اطراف لب و حتی کاهش مواردی که قبلاً شکل گرفته‌اند، استفاده کنید.

راه‌های درمانی چروک دور لب


بوتاکس

بوتاکس

برای خطوط لب ملایم و متوسط ​​(نه خیلی عمیق)، تزریقاتی مانند بوتاکس، دیسپورت یا زئومین اغلب می‌تواند به رفع آنها کمک کند. "این تزریقات کمک می‌کند تا تنش ماهیچه ای در اطراف دهان ایجاد شود و یک تفاوت کوچک اما به طور کلی قابل توجه را ایجاد کند." "پیشگیری" امروزه کلمه بزرگی در زیبایی شناسی است و نقش مهمی در مهار خطوط دور لب دارد. "اگر پزشکان بیماران را در سنین ۲۰ و شاید در اوایل ۳۰ سالگی ویزیت کنند، از بوتاکس و دیسپورت یا زئومین در دوزهای کم برای نرم شدن عضلات استفاده می‌کنند، این تزریق پوست را برجسته تر می‌کند، خطوط دور لب را کمتر عمیق کرده و کمتر احتمال دارد که پوست را لکه دار کنند." اثرات آن در اغلب موارد بلافاصله قابل مشاهده است، اما می‌تواند تا دو هفته نیز طول بکشد تا این عوامل تعدیل کننده عصبی به طور کامل وارد عمل شوند. نتایج تزریق در هر جایی بین دو تا چهار ماه به طول می‌انجامد. هزینه آن نیز با توجه به دوز مورد نیاز و پزشک معالج متفاوت است.

فیلرها

برای خطوط عمیق تر، فیلرهای پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک راهی هستند که می‌توانید به آنها مراجعه کنید. اسید هیالورونیک به طور طبیعی تقریباً در هر سلول بدن (بخصوص پوست) یافت می‌شود، اما عرضه آن در بدن ما با افزایش سن کم می‌شود. برخی از فیلرهای اسید هیالورونیک جودرم و رستیلان می‌توانند حجم لازم را برای از بین بردن خطوط دور لب ایجاد کنند، در حالی که برخی دیگر مانند ولبلا، رستیلان، بلوتروآر بسیار کم اثرتر هستند و می‌توانند بدون اضافه کردن حجم زیاد به پر کردن این خطوط کمک کنند. پزشکان معمولاً ترکیبی از حجم دهنده‌های طبیعی را برای پر کردن این خطوط توصیه می‌کنند. " پزشک همچنین تمایل دارد قبل از یک هفته یا دو هفته با تزریق کمی بوتاکس، دیسپورت یا زئومین این منطقه را برای نرم کردن آن عضله آماده کند. هزینه این روش درمانی بر اساس نوع فیلر، مقدار مورد نیاز و اغلب محل تزریق مشخص می‌شود. مدت نتایج نیز بسته به نوع محصول متفاوت است.

لیزر، نور و لایه برداری

لیزر، نور و لایه برداری

بیماران دارای خطوط لب شدید و بی میل به نیدلینگ گزینه‌های دیگری نیز دارند. می‌توان گفت: "لایه بیرونی پوست با درمان‌های سطحی مانند لیزر مجدد، انرژی پرتودرمانی، لایه برداری شیمیایی، میکرو نیدلینگ، ابریژن و سایر روش‌های درمانی قابل درمان است. همه این روش‌های معالجه، بالاترین لایه پوست را از بین می‌برد و آن را از شر سلول‌های مرده پوست خلاص می‌کنند و فضای جدید و سالم‌تری را ایجاد می‌کنند. "درمان لایه سطحی به بهبود بافت و رنگ پوست شما کمک می‌کند و خطوط استاتیک بسیار ریز را هم نرم می‌کند." این روش‌های درمانی سریع و نسبتاً بدون درد با کرم بی حسی انجام می‌شود و بسته به نوع درمان و اینکه چقدر تهاجمی است، بهبودی حاصل از آن متفاوت است. لایه برداری و لیزر درمانی چندین روز یا بیشتر ایجاد قرمزی می‌کند که می‌توانید با آرایش آن را پنهان کنید. یک سری از درمان‌ها به طور معمول برای کسب نتایج مطلوب مورد نیاز است. "

پی آر پی جدیدترین بلوک رفع چین و چروک‌های دور لب

پی آر پی جدیدترین بلوک رفع چین و چروک‌های دور لب

پلاسمای غنی از پلاک (PRP) ، ماده‌ای در خون خود ما است که سرشار از فاکتورهای رشد می‌باشد، این ماده برای درمان ریزش مو، صدمات ارتوپدی و موارد دیگر از جمله خطوط لب استفاده می‌شود. تزریق PRP تشکیل کلاژن‌های جدید مانند اسپاکلینگ را تحریک می‌کند. کلاژن ساختمان اصلی پوست جوان است که با افزایش سن، از عرضه طبیعی آن کاسته می‌شود. پی آر پی به خوبی بر روی خطوط ناشی از سیگار کار می‌کند زیرا این خطوط را از داخل پر می‌کند.

چگونه می‌توانم از چروک دور لب پیشگیری کنم؟


حتی اگر هنوز متوجه چین و چروک‌های اطراف دهان خود نشده‌اید، برای شروع مبارزه با خطوط دور لب هیچ وقت زود نیست. با رسیدن به اواسط دهه ۲۰ سالگی، تولید کلاژن شما هر سال کمی بیشتر از ۱٪ کاهش می‌یابد.

این موضوع سبب کاهش حالت ارتجاعی پوست در حدود ۳۰ سالگی می‌شود  و حتی اگر هم اکنون پوست شگفت انگیزی دارید، هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده آسیب نبینید.

نکته اصلی این است که قبل از اینکه خطوط عمیق در پوست شما ایجاد شود، عادات سالمی را باید ایجاد کنید. بنابراین به جای استفاده کردن از روش‌های آرایشی گران قیمت، ابتدا این اقدامات پیشگیرانه را امتحان کنید.

جلوگیری از آسیب دیدگی پوست در برابر خورشید

محافظت از پوست خود در برابر اشعه مضر ماوراء بنفش همیشه ایده خوبی است، اما اگر می‌خواهید از تشکیل خطوط دور لب جلوگیری کنید، بسیار مهم است که بدانید پوست اطراف لب شما فوق العاده حساس است، به این معنی که سریعتر از سایر قسمت‌های بدن علائم مراقبت نادرست را نشان می‌دهد.

توصیه حرفه‌ای: هر روز صبح برای محافظ صورت خود از ضد آفتاب استفاده کنید که مواد مرطوب کننده را با SPF ترکیب کند. عمل دوگانه آبرسانی به پوست و محافظت کردن از پوست در برابر آفتاب باعث می‌شود پوست شما نرم و لطیف به نظر برسد.

ایده خوبی است که هر دو ساعت یک بار از ضد آفتاب استفاده کنید، اما هیچ کس نمی‌خواهد روزانه بارها و بارها از آنها استفاده کند. اگر نمی‌خواهید آن کانتور بی عیب و نقص را مختل کنید و نیم ساعت وقت خود را برای کامل کردن مجدد آن صرف کنید، مواد آرایشی را انتخاب کنید که دارای SPF باشد. با این روش می‌توانید از قرار گرفتن پوست حساس خود در معرض خورشید در حالی که هنوز روز است، جلوگیری کنید.

رژیم غذایی متعادل بخورید

جمله "شما همان چیزی هستید که می‌خورید" را به خاطر دارید؟ معلوم می‌شود که این جمله حقیقت دارد. رژیم پر از قندهای فراوری شده، چربی‌های اشباع و کربوهیدرات‌ها در نهایت در ظاهر بیرونی شما نمایان می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید از چین و چروک‌های لب پیشگیری کنید، وقت آن است که بر روی رژیم غذایی خود بازنگری کنید.

توصیه: غذاهایی بخورید که سرشار از آنتی اکسیدان‌ها مانند توت، برگ سبزیجات، آجیل و غلات کامل هستند. آنتی اکسیدان‌ها با سمومی که ساختار سلول‌های شما را تجزیه می‌کنند، مبارزه می‌کنند. هرچه آنتی اکسیدان‌های بیشتری مصرف کنید، مقاومت بدن در مقابل ایجاد چین و چروک آسان‌تر خواهد بود.

اگر به اندازه کافی از این غذاهای پر از مواد مغذی به رژیم غذایی خود اضافه نکنید، بسیار بیشتر محتمل است که خطوط اطراف لب تشکیل شوند.

جدا از جلوگیری از ایجاد خطوط اطراف دهان، رژیم غذایی سالم فواید بیشماری برای پوست شما نیز دارد. اگر با آکنه و چربی بیش از حد پوست مقابله می‌کنید، خوردن پروتئین بدون چربی، غلات سبوس دار، میوه و سبزیجات یک راه عالی برای کنترل سلامت و جوانی چهره شما است و برای شمایی که میل زیادی به شیرینی دارید باید بگوییم که شکلات تیره و شراب قرمز نیز سرشار از آنتی اکسیدان هستند!

تمرینات صورت

دقیقاً مانند بازوها، پاها و غیره، عضلات صورت شما تحت تأثیر مقدار استفاده شما از آنها قرار دارند.

از آنها استفاده کنید. عضلات قوی پوست را محکم نگه می‌دارد و از نمایان شدن خطوط لب جلوگیری می‌کند.

توصیه حرفه‌ای: زمانی را برای انجام تمرینات ورزشی صورت اختصاص دهید. لب‌های خود را ببندید و سعی کنید یک گوشه دهان خود را به یک لبخند نیمه برسانید، سپس آن را برای طرف دیگر امتحان کنید. در روش دیگر، دندان‌های خود را با لب‌های خود پنهان کرده و دهان خود را به شکل یک "O" بزرگ باز کنید. سعی کنید تا جایی که می‌توانید لبخند بزنید بدون اینکه دندان‌های خود را نشان دهید. روزانه ۱۰ بار این تمرینات را تکرار کنید.

به یاد داشته باشید، از احساس اینکه احمق به نظر برسید نترسید. تمرینات صورت در ابتدا می‌توانند احساس عجیبی را ایجاد کنند، اما درست مثل یادگیری یک نمایش جدید یوگا، بدن شما به مرور زمان به آن عادت می‌کند. برای جلوگیری از ایجاد خطوط دور لب و برای حفظ درخشش جوانی مجبورید کمی تلاش کنید.

شستشوی مناسب صورت با یک شوینده خوب

شستشوی مناسب صورت با یک شوینده خوب برای پیشگیری از چین و چروک دور لب

بسیار مهم است که به جای صابون، تمام صورت خود را با یک پاک کننده ملایم بشویید. چرا؟ صابون‌های قوی می‌‌‌توانند بر روی پوست لطیف اطراف لب شما ساینده شوند و روغن‌های طبیعی موجود در پوست را که باعث ایجاد رطوبت پوست شما می‌شود را از بین ببرند.

توصیه حرفه‌ای: از هرگونه پاک کننده صورتی که رایحه‌ای قوی دارد خودداری کنید. اگر بوی عطر می‌دهد احتمالاً مواد شیمیایی غیر طبیعی در آن صابون وجود دارد که می‌تواند پوست شما را خشک کرده و به آن آسیب بزند. پاک کننده‌ای را انتخاب کنید که فاقد بو باشد یا از روغن‌های طبیعی مانند گل رز یا اسطوخودوس در آن استفاده شده باشد.

استفاده از نی را فراموش کنید

استفاده از نی را فراموش کنید برای پیشگیری از چین و چروک دور لب

اگرچه ممکن است این یک راه احمقانه برای جلوگیری از خطوط دور لب باشد اما از همان اصل پیروی می‌کند که این چین و چروک‌های مزاحم را با نام مستعار "لب های سیگاری" ایجاد می‌کند. حرکات مکرر جمع کردن لب‌های شما باعث ایجاد چین و چروک در پوست اطراف دهان می‌شود.

توصیه پرطرفدار: نوشیدنی‌ها را داخل یک ماگ که دارای درب کوچکی است، بریزید تا بتوانید نوشیدنی را بدون استفاده از نی بنوشید.