پی آر پی صورت: جوانسازی و رفع چروک، لک و آکنه پوست با PRP

سالیان درازی است که جراحان ارتوپد و متخصصان از پی آر پی برای درمان زخم استفاده می‌کنند. در سال‌های اخیر تحقیقات متعددی در ارتباط با این روش انجام شده است و میزان اثر گذاری آن برای درمان چین و چروک و خطوط ریز صورت، جوان سازی صورت، کاهش ریزش مو، کاهش بافت اسکار و کوچک کردن منافذ پوست ارزیابی شده است. در این روش از پلاکت‌های موجود در خون به همراه فاکتورهای رشد استفاده می‌شود تا فرایند تولید کلاژن، درمان پوست و سایر مشکلات پوستی آغاز گردد.

 مزایای درمان با پی آر پی چیست؟ 


مزایای درمان با پی آر پی چیست

یک روش غیر تهاجمی ‌است 

پی آر پی روشی است که در آن پلاسمای غنی از پلاکت از نمونه خون بیمار تهیه می‌شود سپس به درون ناحیه موردنظر تزریق می‌گردد. پی آر پی یک روش جراحی محسوب نمی‌شود.

به سرعت انجام می‌شود  

از آنجایی که تزریق پلاسمای غنی از پلاکت یک روش غیر جراحی است به سرعت انجام می‌‌شود و معمولاً فرآیند درمان حدود ۳۰ دقیقه طول می‌‌کشد. در این روش فاکتورهای رشد و ترمیم کننده فعال می‌‌شوند تا پوست بتواند به بازسازی خود بپردازد و ظاهر بهتری داشته باشد. هنگامی‌ که بدن شروع به تولید کلاژن طبیعی در نواحی تحت درمان می‌کند معمولاً بیمار می‌تواند چند هفته پس از شروع درمان شاهد نتایج مورد نظر باشد.

 ماندگاری بالایی دارد 

پی آر پی روشی است که به سرعت انجام می‌‌شود  اما تاثیرات حاصل از آن ماندگاری بالایی دارند در صورتی که شما از دستوراتی که توسط پزشک داده می‌شود پیروی کنید معمولاً نتایج حاصل از درمان حدود ۱۸ ماه یا بیشتر باقی خواهد ماند.

 یک روش طبیعی است 

بدن انسان توانایی ترمیم بافت‌ها و جوان سازی پوست را دارد. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت روشی است که بر روی استفاده از فاکتورهای رشد موجود در خون و بدن تمرکز دارد. از آنجایی که در این روش از نمونه خون بدن خود بیمار استفاده می‌‌شود مانند تزریق ژل دچار هیچ گونه عوارض جانبی ناشی از درمان نخواهد شد.

نکات مهم قبل از درمان 


 • قبل از درمان رژیم غذایی سالمی داشته باشید تا ریسک بروز سرگیجه در طول درمان کاهش پیدا کند و از مصرف قهوه اجتناب نمایید.
 • قبل از شروع درمان صورت خود را تمیز بشویید و از استفاده از لوازم آرایشی خودداری کنید.
 • این روش درمانی بر روی زنان باردار یا شیرده انجام نمی‌‌شود زیرا اطلاعات چندانی در ارتباط با تاثیرات آن بر روی جنین وجود ندارد. در صورتی که شما باردار هستید یا در دوران‌ شیردهی قرار دارید بهتر است انجام این روش را به بعد از این دوران موکول نمایید.
 • در صورتی که شما هر گونه بیماری خاصی دارید یا از دارو استفاده می‌کنید باید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورتی که پس از اتمام درمان یک قرار کاری یا خانوادگی دارید که باعث می‌شود در فرآیند بهبود شما اختلال ایجاد گردد باید این قرار ملاقات را کنسل کنید.
 • ۲۴ ساعت قبل از درمان از استفاده از محصولات حاوی رتین آ خودداری کنید.
 • از انجام روش‌هایی که برای درمان بیماری‌های خود ایمنی انجام می‌شود خودداری کنید و حتماً با پزشک تان مشورت نمایید.
 • به مدت ۲۴ ساعت قبل از درمان از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب خودداری کنید تا پوست شما دچار آفتاب سوختگی نشود.
 • باید پوست خود را تمیز نگه دارید و استفاده از لوازم آرایشی و سایر محصولات خودداری کنید.
 • در صورتی که قبل از درمان روی پوست شما آکنه به وجود آمد پزشک به ارزیابی شرایط شما می‌پردازد و از ایمن بودن این روش درمانی اطمینان حاصل می‌کند.

پی آر پی چگونه انجام می‌شود؟


پی آر پی چگونه انجام می‌شود

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت یک روش ساده و ایمن محسوب می‌شود:

 • در این روش نمونه خون شما تهیه می‌شود و به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده خواهد شد.
 • سلول‌های خونی تحت سرعت و چرخش بسیار بالا از مشتقات خونی جدا می‌شوند و پلاسمای غنی از پلاکت تهیه می‌گردد تا به درون نواحی مورد نظر تزریق شود. با توجه به تعداد نقاطی که قرار است درمان شود پزشک مقدار نمونه خون مورد نیاز را مشخص خواهد کرد.
 • انجام این روش درمانی حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

کاربردهای پی آر پی صورت 


در بخش زیر به تعدادی از کاربردهای پی آر پی صورت اشاره خواهیم کرد:

 درمان آکنه 

درمان آکنه با پی آر پی

آکنه یکی از مشکلات شایع پوستی است که همه افراد را در دوره‌های مختلف زندگی درگیر می‌‌کند. آکنه در دوران نوجوانی بسیار شایع است و به علت بسته شدن منافذ پوست ایجاد می‌شود. منافذ پوست ساختارهای تنفسی پوست محسوب می‌‌شوند که به دفع مواد زائد و از بین بردن سلول‌های مرده کمک می‌کنند. هنگامی ‌که این منافذ بسته می‌‌شوند باعث بروز التهاب در آن قسمت از پوست خواهند شد در نتیجه تعدادی جوش کوچک روی سطح پوست به وجود می‌آید. در صورتی که شما این جوش‌ها را بترکانید روی پوست شما گفت اسکار دائم ایجاد خواهد شد. پلاکت‌هایی که در تزریق پلاکت‌هایی که در تزریق پی آر پی مورد استفاده قرار می‌‌گیرند تا فاکتورهای رشد هستند که به تحریک سلول‌های پوستی و بازسازی پوست جدید کمک می‌‌کنند. تولید پوست جدید به معنای تولید کلاژن جدید است که در بهبود ظاهر پوست و ساختارهای اطراف آن تاثیر به سزایی دارد و باعث می‌‌شود تا پوست شما نرم و لطیف باشد. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت یک روش بسیار سریع است که باعث می‌‌شود شما طی مدت دو تا سه جلسه درمان در یک ماه شاهد نتایج مورد انتظار باشید. نتایج حاصل از تزریق پلاسمای غنی از پلاکت در افراد مختلف متفاوت است اما اکثر افراد می‌‌توانند تا ۱۸ ماه از نتایج حاصل از درمان بهره مند شوند.

درمان لکه‌های پوستی ناشی از بالا رفتن سن 

اگر لکه‌های پوستی ناشی از بالا رفتن سن باعث نگرانی و ناراحتی شما شده است خبر خوبی برایتان داریم. تزریق لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن از آن قسمت از نقاط پوست که ضعیف تر هستند در برابر نور آفتاب محافظت می‌کنند تا دچار آسیب دیدگی نشوند پس از این لکه‌ها متنفر نباشید زیرا راهی برای محافظت از پوست شما محسوب می‌‌شوند. گاهی اوقات لکه‌های پوستی به علت تغییرات هورمونی ایجاد می‌‌شوند. هنگامی‌ که فاکتور رشد بتا وارد بافت پوست می‌شود به سرعت شروع به فرآیند جوان سازی پوست می‌کند و باعث می‌‌شود پوست شما به شرایط اولیه خود برگردد و حتی گاهی اوقات شرایط بهتری پیدا کند. سرعت بالای کسب نتایج مورد انتظار در این روش از مشخصات برجسته آن محسوب می‌‌شود و معمولاً شما به ۲ تا ۳ جلسه درمان نیاز دارید تا نتایج خوبی را به دست بیاورید. قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب بر روی نتایج حاصل از این روش تاثیر می‌گذارد. پس از آن که لکه‌های پوستی ناشی از بالا رفتن سن برداشته شدند این قسمت از پوست به شرایط اولیه خود بر می‌گردد مگر آنکه شما دوباره بیش از حد مقابل نور آفتاب قرار بگیرید و پوست تان تیره شود. در صورتی که شما به طور طبیعی و معقول در مقابل نور خورشید قرار داشته باشید نتایج حاصل از درمان با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت حدود ۱۲ ماه طول خواهد کشید.

درمان منافذ باز پوست 

در برخی از افراد منافذ باز پوست بسیار بزرگ هستند و این مسئله باعث ناراحتی فرد می‌شود، این گروه از افراد می‌‌توانند از مزایای حاصل از تزریق پلاسمای غنی از پلاکت بهره ‌مند شود. اولین دلیل بزرگ شدن منافذ پوست گرما است زیرا در هوای گرم مواد زائد بیشتری در پوست ترشح می‌‌شود و با ترشح آنها منافذ پوست بزرگتر می‌‌شوند و این مسئله می‌‌تواند باعث متورم شدن منافذ پوست و بزرگ شدن آنها شود. افرادی که از این وضعیت رنج می‌‌برند به دنبال روش‌های درمانی ارزان قیمت هستند تا از شر چنین مشکلی خلاص شوند. اگر شما نیز یکی از این افراد هستید ترکیبی از روش‌های تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و میکرونیدلینگ برای شما کاربردی خواهد بود. میکرونیدلینگ روشی است که در آن تعدادی زخم بسیار کوچک روی سطح پوست ایجاد می‌شود تا مکانیسم ترمیم کنندگی پوست تعریف شود این فرآیند در کنار تزریق پلاسمای غنی از پلاکت باعث بهبود کیفیت پوست شما خواهد شد. با پزشک خود در خصوص این روش درمانی و استفاده از فاکتورهای رشد برای بهبود کیفیت پوست تان صحبت کنید. در این روش برای تهیه پلاسمای غنی از پلاکت از نمونه خون خود شما استفاده می‌‌شود و شما پس از چند روز می‌توانید شاهد بهبود ساختار و سلامت پوست خود باشید. انجام این روش درمانی باعث کبودی و تورم پوست می‌‌شود که معمولاً پس از ۳ تا ۴ روز برطرف می‌‌شود و پوست به شرایط پایدار خواهد رسید. نتایج حاصل از این روش درمانی حدود سه ماه باقی می‌‌ماند و پس از آن شما برای حفظ نتایج مورد انتظارتان به مراجعه مجدد به پزشک نیاز دارید. رمز سلامت پوست و داشتن پوستی شاداب، مراقبت روزانه از آن است. به عبارتی همان‌ طور که شما هر روز دندان‌های خود را مسواک می‌‌زنید باید از پوست تان نیز مراقبت نمایید.

درمان چروک صورت

درمان چروک صورت با پی آر پی

با افزایش سن فرا رسیدن به دوران میانسالی به تدریج تعداد چین و چروک روی سطح پوست به وجود می‌آید اما اگر شما زیر سی سال سن دارید و این خطوط ریز روی پوست شما ایجاد شده است با شرایط نامطلوبی مواجه هستید. اگر شما در سنین ۳۵ تا ۴۰ سالگی قرار دارید اما به خوبی از پوست خود مراقبت کنید می‌توانید نیاز به درمان چین و چروک را تا سن ۵۰ سالگی به تاخیر بیاندازید. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت با استفاده از تهیه نمونه خون خود شما انجام می‌شود که دقیقاً شبیه نمونه گیری برای انجام آزمایش می‌باشد. به این ترتیب مکانیسم تحریک کننده پوست که باعث ایجاد تاثیرات ضد پیری می‌شود ۱۰۰% طبیعی است و شما می‌توانید از ظاهری زیبا بهره مند شوید. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت برخلاف بوتاکس خطرناک نیست و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد زیرا از نمونه خون خود شما استفاده شده است این امر باعث شده که به یکی از روش‌های عالی برای رفع چروک صورت تبدیل شود. از بین بردن چروک صورت توسط این روش بسیار جالب است. پزشک پلاسمای غنی از پلاکت را به همراه فاکتورهای رشد به درون پوسته ناحیه مورد نظر تزریق می‌‌کند تا پوست بتواند شروع به ترمیم و بازسازی و تولید کلاژن نماید و لایه‌های جدیدی از بافت پوست ایجاد شود. شما به سه تا چهار جلسه درمان نیاز دارید تا نتایج مورد انتظارتان به دست بیاید. مجدداً خاطر نشان می‌کنیم که فرایند ضد پیری یک اقدام یک مرحله ای نیست و شما به اقدامات درمانی بعدی نیاز دارید. هر چه میزان مواد مغذی و فاکتورهای رشد مورد استفاده برای تزریق به درون پوست بیشتر باشد شما جوان تر به نظر می‌رسید و پوست تان سلامت بهتری خواهد داشت. نتایج حاصل از درمان با این روش تا یک سال باقی می‌ماند اما به طور کلی میزان ماندگاری این روش به چرخه طبیعی پیری شما بستگی دارد.

درمان پف زیر چشم

تقریباً همه افراد با مشکل پف زیر چشم مواجه هستند. پف زیر چشم خود را به صورت برجسته شدن پوست این ناحیه نشان می‌دهد. به طور کلی پف زیر چشم به علت کشیدگی اطراف چشم ناشی از کمبود خواب به وجود می‌آید. این امر باعث می‌شود که خون و مواد مغذی به اندازه کافی به ساختارهای اطراف چشم نرسد. این مسئله باعث می‌شود پوست زیر چشم انعطاف پذیری خود را از دست بدهد و شما دچار پف زیر چشم شوید. خوشبختانه یکی از روش‌هایی که برای درمان پف زیر چشم به کار می‌رود تزریق پلاسمای غنی از پلاکت است. تزریق بوتاکس و ژل را برای رفع این مشکل فراموش کنید. پلاکت‌ها حاوی هورمون‌های رشد هستند و با افزایش متابولیسم سلولی باعث بازسازی پوست خواهند شد. هنگامی ‌که از پلاکت‌ها برای نواحی اطراف چشم استفاده می‌کند بافت زیر چشم در مقایسه با گذشته خون و مواد مغذی فعال بیشتری را دریافت می‌‌کند و این مسئله باعث جوان سازی پوست این ناحیه خواهد شد و به بهبود انعطاف پذیری پوست زیر چشم کمک می‌کند. افزایش متابولیسم زیر چشم باعث می‌شود چربی‌های زیر چشم از بین بروند. نتایجی که از این روش به دست می‌‌آید کاملاً طبیعی است و اصلا ظاهری مصنوعی را ایجاد نخواهد کرد البته شما نیز باید از انجام دادن کارهایی که باعث می‌شود فشار زیادی به چشم وارد گردد خودداری نمایید. خواب کافی و استراحت منظم از جمله فاکتورهای حیاتی برای حفظ سلامت پوست دور چشم محسوب می‌شوند. پی آر پی فقط برای مواردی کاربرد دارد که پف زیر چشم به تازگی ایجاد شده است به این ترتیب اگر شما بالای ۸۰ سال سن دارید با این روش می‌توانید از شر پف زیر چشم خود خلاص شوید و به احتمال زیاد به انجام عمل جراحی نیاز خواهید داشت.

 اگر شما زیر سی سال سن دارید می‌توانید با کنترل الگوی خواب خود طی مدت یک روز تا یک سال شاهد بهبود پف زیر چشم تان باشید. در برخی از افراد فقط دو روز طول می‌کشد تا چشم به حالت طبیعی برگردد. نتایج حاصل از تزریق پی آر پی به شرطی ماندگاری خوبی دارد و شما را به نتایج دلخواه می‌رساند که حداقل دوره سه هفته ای درمان را انجام دهید. در این حالت شما می‌توانید به خوبی شاهد بهبود پف زیر چشم خود باشید. پس از ۶ تا ۱۲ ماه شما به درمان مجدد نیاز خواهید داشت.

درمان تیرگی پوست 

درمان تیرگی پوست با پی آر پی

در صورتی که پوست از سلامت کافی برخوردار باشد به صورت صاف و روشن به نظر می‌‌رسد. دوره ترمیم پوست حدود ۲۸ روز است یعنی هر ۲۸ روز یک بار سلول‌های جدید پوستی جایگزین سلول‌های قدیمی ‌می‌شوند اما گاهی اوقات به دلایل مختلفی از قبیل بالارفتن سن یا الگوی نامناسب خواب این فرایند کمی ‌طولانی‌تر خواهد شد. در این حالت ۴۰ تا ۵۰ روز طول می‌کشد سلول‌های جدید پوست جایگزین سلول‌های قدیمی شود. در چنین شرایطی تعداد بسیار زیادی از سلول‌های مرده روی پوست زنده جمع می‌شوند و سلامت پوست را به خطر می‌‌اندازند. پی آر پی یکی از روش‌های درمانی موثر برای از بین بردن سلول‌های زائد پوستی و ایجاد پوستی درخشان و براق است. در صورتی که از این روش در کنار میکرونیدلینگ استفاده گردد پوست سریع ‌تر و طی مدت کوتاه تری به شرایط دلخواه خواهد رسید.

 روش‌های تهاجمی و غیر تهاجمی مانند پی آر پی نقش بسیار مهمی را در کاهش سلول‌های مرده پوست ایفا می‌کنند. از آن جایی که پی آر پی حاوی هورمون‌های رشد است باعث بازسازی پوست، تولید کلاژن و از بین بردن سلول‌های مرده خواهد شد. انجام دو تا سه جلسه درمان با این روش توسط یک متخصص باتجربه باعث می‌شود پوست شما هر ۲۸ روز یک بار به تولید سلول‌های جدید بپردازد و شما صورتی جوان تر و شاداب تر داشته باشید. به طور کلی نتایج به دست آمده از هر یک از روش‌های مربوط به درمان پوست حدود ۶ تا ۱۲ ماه باقی می‌‌ماند و پس از آن شما در صورت نیاز باید مجدداً به پزشک مراجعه کنید. بهترین روش برای داشتن پوستی سالم و شاداب اصلاح الگوی خواب، تغذیه سالم و عدم استفاده از دخانیات است.

پی آر پی چه تفاوتی با تزریق ژل دارد؟


پی آر پی چه تفاوتی با تزریق ژل دارد

ژل به عنوان یکی از روش‌های موثر برای کاهش چین و چروک صورت، پر کردن حجم یک ناحیه و کمک به افزایش تولید کلاژن مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. تزریق ژل برای آن دسته از افراد توصیه می‌‌شود که می‌خواهند هر چه سریع ‌تر به نتایج مورد نیاز خود دست پیدا کنند. در حال حاضر از پی آر پی و تزریق ژل برای کسب نتایج بهتر استفاده می‌شود. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت با تاثیرات مثبت در طرح و بازسازی پوست همراه است زیرا حاوی ترکیبات زیست فعال می‌باشد.

 • چین و چروک و خطوط پوستی یکی از مشکلات شایع ناشی از بالا رفتن سن هستند. تزریق ژل بر روی رفع این علائم تمرکز دارد اما در تزریق پی آر پی هدف از درمان جوان سازی پوست است. تاثیرات حاصل از تزریق ژل در مقایسه با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت سریع تر از بین می‌رود.
 • تزریق prp باعث افزایش تولید کلاژن و تحریک آن برای جوان سازی پوست می‌شود و فقط بر روی رفع چین و چروک صورت تمرکز ندارد. به این ترتیب می‌‌توان گفت که تزریق پی آر پی باعث افزایش حجم گونه‌ها، بهبود حجم پوست و ایجاد لطافت و سفتی پوست خواهد شد.
 • تزریق prp در کنار سایر روش‌های درمانی از قبیل تزریق ژل رستالین یا ژوویدرم می‌‌تواند باعث ایجاد نتایج بهتر و جوان سازی صورت شود. تزریق ژل بیشتر بر روی رفع خطوط صورت تمرکز دارد اما پی آر پی بر روی افزایش سلامت پوست، افزایش حجم آن، بهبود بافت پوست و لطافت بیشتر متمرکز است.

 این روش درمانی با تاثیرات قابل توجهی همراه است که به تدریج تاثیرات خود را نشان می‌دهد به تدریج تاثیرات خود را نشان می‌دهد به همین دلیل شما پس از درمان فوراً نمی‌توانید شاهد تاثیر آن بر روی پوست خود باشید. این روش درمانی با تاثیرات طبیعی قابل توجهی بر روی پوست همراه است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای کسب نتایج دلخواه 


تعداد جلسات مورد نیاز پی آر پی برای کسب نتایج دلخواه

به طور طبیعی شما می‌توانید یک ماه پس از درمان شاهد نتایج اولیه باشید و نتایج نهایی به تدریج خود را نشان خواهند داد. از آنجایی که این روش با تحریک فرایندهای طبیعی ترمیم کنندگی بدن همراه است و معمولاً کمی طول می کشد تا بدن شروع به بازسازی پوست و ترمیم آن نماید. اگر برخی از عوارض حاصل از این روش را نادیده بگیریم می‌توانید طی مدت یک ماه شاهد بهبود سلامت پوست خود باشید. به طور کلی شما پس از یک جلسه درمان پوست شروع به بهبود خواهد کرد مگر آن که به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز داشته باشید. باید حدود سه ماه فاصله زمانی بین جلسات درمان وجود داشته باشد. از آنجایی که تزریق پلاسمای غنی از پلاکت یک روش درمانی موثر و بی نظیر است نتایج حاصل از آن با توجه به سبک زندگی شما سلامت و ساختار پوست حدود ۱۸ ماه باقی خواهد ماند. معمولاً پزشک انجام یک جلسه درمانی را حدود ۱۸ تا ۳۶ ماه بعد توصیه می کند تا نتایج به دست آمده تمدید گردد.

دوران بهبود


 دوران بهبود پس از تزریق پلاسمای غنی از پلاکت بسیار کوتاه است و شما می‌توانید با رعایت برخی نکات مهم به انجام فعالیت روزمره خود بپردازد.

 • باید از استفاده از محصولات مراقبت از پوست یا لوازم آرایش روی ناحیه ای که درمان شده است یا نواحی اطراف آن خودداری کنید تا پوست شما دچار قرمزی و التهاب نشود.
 • برای تمیز کردن پوست خود روزی یک بار از کرمی ‌که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید. پس از چند روز می‌توانید در صورت نیاز برای کاهش قرمزی پوست از کرم آرایشی استفاده نمایید. به منظور جلوگیری از بروز عوارض جانبی در ناحیه تحت درمان فقط باید از محصولات مورد تایید پزشک استفاده کنید.
 • تا چند روز از استفاده از محصولات حاوی الکل خودداری نمایید.
 • از قرار گرفتن در مقابل پرتوهای نور آفتاب خودداری کنید.
 • پس از انجام دادن فعالیت جسمانی سنگین مانند ورزش کردن، دویدن یا موارد مشابه خودداری کنید زیرا باعث می‌‌شود عرق کنید و بدن شما گرم شود. تا اتمام دوران بهبود سعی کنید از انجام هر کاری که باعث می‌شود عرق کنید اجتناب نمایید زیرا عرق کردن باعث التهاب و افزایش کبودی و تورم در ناحیه تحت درمان خواهد شد.

آیا پی آر پی درد دارد؟ 


 فرایند نمونه گیری به سرعت انجام می‌‌شود و پزشک از یک سوزن بسیار نازک برای تهیه نمونه خون استفاده می‌‌کند. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت معمولاً با درد چندانی همراه نیست و احساس سوزش ناشی از آن کاملاً قابل تحمل است. پوست شما پلاکت‌ها را می‌شناسد و فوراً از آن برای شروع فعالیت فرایند جوان سازی استفاده خواهد کرد.

 ‏پی آر پی چقدر طول می‌کشد؟ 


 تزریق پلاسمای غنی از پلاکت پس از لیزر درمانی یا میکرونیدلینگ چیزی حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد و تزریق آن برای ترمیم موها حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به طول می‌‌انجامد.

 آیا پی آر پی خطر دارد؟ 


ریسک بروز واکنش آلرژیک یا عوارض جانبی ناشی از این روش بسیار کم است زیرا از نمونه خون خود بیمار استفاده خواهد شد و پزشک با رعایت همه نکات ایمنی اقدام به نمونه گیری می‌نماید. در مواردی که فرد دچار نقص عملکرد پلاکت، ترومبوسیتوپنیا، بیماری خود ایمنی، اختلالات خونی، بیماری‌های مزمن و حاد، بارداری، یا بیماری مزمن کبدی است یا از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌‌کند امکان انجام این روش درمانی وجود ندارد.

 نکات ایمنی قبل از درمان 


افرادی که پوست حساسی دارند باید از نکاتی که پزشک آنها گوشزد می‌‌کند پیروی نمایند و به پوست شان زمان بدهند تا بتواند خودش را ترمیم کند. در صورتی که فاصله بسیار کمی بین جلسات درمان با میکرونیدلینگ وجود داشته باشد شما دچار تورم یا حتی عفونت پوستی خواهید شد.