لیپوماتیک: روش خارج کردن چربی برای لاغری ایده آل (هزینه و عوارض)

لیپوماتیک

لیپوماتیک، یک عمل جراحی مشهور است که اخیرا با چک‌کردن اطلاعات در یک روز انجام ‍‌می‌شود. این روش‌های تاییدشده اجازه می‌دهند تا لوله‌های تخلیه‌کننده کوچک و نرم زیرپوست وارد شوند و بافت‌های چربی به‌وسیله لرزش ۳۶۰درجه برطرف شوند. بدین علت که به لطف این روش، هیچ مداخله‌ای در عضلات یا پوست انجام نمیگیرد، هیچ ظاهر بدی مثل کبودی، تورم و... ایجاد نمیشود. چون لیپوماتیک طی بیهوشی موضعی انجام میشود، بازگشت به زندگی اجتماعی سریعتر است.

لیپوماتیک یکی از موثرترین روشهای فرم‌دهی بدن است و نتایج بسیارخوبی را برای افرادی که چربی اضافه در بدن دارند و این چربی باعث شده برخی بافتهای خاص بدن به طور نامناسبی بزرگتر به نظر برسند، به‌همراه دارد. در لیپوماتیک، همزمان، زمانی که چربی به‌وسیله‌ی لوله‌های ارتعاشی مکیده‌میشود، پوست و بافت عضلانی سریعتر و بیشتر به هم میچسبند و احساس فشار بیشتر میشود. این اتفاق، تاثیر فشرده‌کننده‌ای دارد که البته پوست را فرورفته نمیکند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آزمایشات رایگان درخصوص لیپوماتیک، حضوری با پزشک صحبت کنید.

دکتر طلایی متخصص پوست و زیبایی با بهره گیری از دانش و متد روز دنیا با سالها تجربه آماده ارائه خدمات زیبایی به شما می باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

مزایای لیپوماتیک


برخی مزایای لیپوماتیک عبارتند از:

 • سیستم ایمن فعال که به محض مواجهه با بافتی غیراز چربی، متوقف میشود
 • تورم‌ها و کبودی‌های بسیار کمتر
 • واکنش بیشتر برای پوست نرم‌تر
 • ملایمتر برای بیمار، کمتر خسته‌کننده برای جراح
 • زمان عمل کوتاه
 • درد کمتر
 • ترمیم سریع‌تر

فراموش نکنید که لیپوماتیک، جزو روشهای کاهش وزن نیست. یکسری تکنیکهای حرفه‌ای و فنی وجود دارد که نور را روی محل تجمع چربی که حتی با ورزش و رژیم هم برطرف نمیشود، متمرکز میکند. انجام عمل لیپوماتیک بدین معنا نیست که شما میتوانید زندگی را به سمتی که میخواستید هدایت کنید. شما باید سبک زندگیتان را تغییر دهید. درنظر بگیرید که شما ورزش و رژیم غذایی سالم را فلسفه زندگی بدانید؛ این روشها تاثیرات مادم‌العمری خواهندداشت.

برای چه افرادی ، لیپوماتیک انجام می‌شود؟


لیپوماتیک

این عمل برای هرفردی که بیش‌از ۱۸سال سن دارد قابل انجام است.محدویدیت سن بالاترداشتن، زمانی که تستهای سلامتی فرد انجام شد، آشکار و روشن میشود. دربرخی موارد این عمل ممکن است برای افراد ۷۰ساله و بالاتر، بادرنظر گرفتن سن بیولوژیکی و زیستی فرد انجام شود. بهترین نتایج، در بیمارانی به دست می‌آید که دارای وزن نرمال یا نزدیک به نرمال هستند و پوستشان از خاصیت کشسانی مناسبی برخوردار است و نیز علاقمند به بهترکردن فرم بدن خود هستند. ذخایر چربیی که به رژیم و ورزش پاسخ نمیدهند یا به صورت ژنتیکی درمنطقه خاصی از بدن متمرکزاند، میتوانند ازطریق لیپوماتیک برطرف شوند.

آمادگی برای جراحی لیپوماتیک


بعد از انجام عمل لیپوماتیک، ترتیبی اتخاذ کنید تا یک‌نفر شمارا با خودرو به منزلتان ببرد. آن فرد بایدتاچند روز بعد از عمل لیپوماتیک از شما مراقبت کند. برای ۲هفته قبل از جراحی، استعمال دخانیات را متوقف کنید و از مصرف ترکیباتی مثل آسپرین، ایبوپروفن و سایر رقیق‌کننده های خودداری کنید؛ چراکه این ترکیبات میتوانند میزان خونریزی را حین عمل افزایش دهند. شما باید برنامه‌ریزی کنید تقریبا یک‌هفته سرکار نروید تا به بدن خود اجازه ترمیم و بازسازی دهید( دوره‌های بهبود هرفردی متفاوت است و بستگی به نوع و درجه‌ی لیپوماتیک دارد) و نیز باید به‌مدت ۴تا۶ هفته از هرگونه فعالیت فیزیکی شدید، اجتناب کنید. شما راهنمایی‌های جامعی را درخصوص قبل و بعد از عمل، از پزشک دریافت خواهیدکرد.

لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟


انجام لیپوماتیکقبل از انجام لیپوماتیک، تصمیم درباره‌ی عمل به‌وسیله معاینه و بررسی گرفته‌میشود. روشن خواهدشد که چه‌مقدار چربی باید کشیده شود و آیا این چربیها به مناطق مختلف بدن تزریق خواهندشد یانه. بعد از این مصاحبه، روز عمل تعیین میشود و درهمان روز، عمل انجام میشود و شما میتوانید مطمئن شوید که عملتان به‌خوبی انجام شده.

لیپوماتیک یک عمل بسیار کم‌تهاجم است که از انرژی ملایم باسرعت بالا و لرزش کنترل‌شده استفاده‌میکند تا چربی را بدون هیچگونه آسیبی به بافت همبند بشکند. این روش از دستگاه کمپرس هوای کنترل‌شده همراه با لوله کانولا استفاده میکند که به صورت اتوماتیک ۳۶۰درجه میچرخد. این حرکت اجازه میدهد که چربی به خوبی خرد شود و همزمان نیز به بیرون کشیده‌شود. آنگاه، چربی مایع با یک مکش ملایم از بدن تخلیه میشود. از آنجایی که این روش لیپو، از هیچگونه گرما و حرارتی به عنوان منبع انرژی استفاده نمیکند، هیچگونه خطری برای سوختگی یا آسیب پوست وجود ندارد؛ درصورتی که این خطر برای روشهایی مثل لیزر و تکنولوژی فراصوت وجود دارد. بخاطر اینکه این روش، به تحریک کلاژن منطقه درمان‌شده تا بیش از ۶ماه بعد از عمل کمک میکند، اغلب چینهای پوستی اضافی همراه با حجم زیادی که چربی ان خارج شده، در طول این دوره، به‌هم فشرده‌میشوند. این سیستم خیلی راحت بکار برده‌میشود و بنابراین به جراح اجازه میدهد حین عمل فرم دادن، روی ظرافت و درستی آن متمرکز شود. این عمل اگر معیارهای ایمنی درطول آن بررسی شوند؛ بسیار ایمن و موثر است و خطراتش به حداقل میرسد.

بعد از جراحی


 • بعد از جراحی
 • ممکن است درابتدا درد داشته‌باشید و پزشک اغلب قرص‌های پانادئین‌فورته را تجویز میکند. آنتی‌بیوتیکهایی که یک شب قبل از عمل شروع کرده‌اید را تا چند روز ادامه دهید.
 • عموما ورزش را میتوانید ۲هفته بعداز عمل لیپوماتیک شروع کنید.
 • پزشک ترتیب ویزیتی دیگر برای روز بعد خواهد داد و به دنبال آن، ویزیت بعدی، یک هفته بعد است. بعد از این ویزیت ازبیماران انتظار میرود یک ماه بعد هم برای ویزیت مراجعه کنند. گاهی پزشک درمانهای دیگری مثل ولاشیپ یا یخ‌زدن را به منظور کمک به فشرده‌شدن پوست پیشنهاد میدهد؛ بدین علت که این درمانها باعث برطرف شدن هرگونه کبودی عمقی میشوند.
 • طی ۲۴ساعت اول بعداز عمل، باید از یخ روی لباستان در مدت زمانی‌که بیدار هستید استفاده کنید(۲۰دقیقه یکبار رویش قرار دهید).

روی محلهای درمان‌شده پانسمان خواهدبود و تا ۲۴ساعت بعد از عمل، تراوشات مایعات ازمحل، مورد انتظار است. پرسنل، روز بعد پانسمانتان را برخواهندداشت. لباسهای سفت و محکمی مثل شکم‌بند، لباس لیپوماتیک یا شورت ورزشی، بعد ازعمل لیپوماتیک، مورداستفاده قرار میگیرند. حالت مطلوب این است که این لباسها تا ۲هفته بعداز عمل باید به‌طور مداوم استفاده شوند و آنگاه در ۲هفته بعدش، به مدت نصف روز استفاده شوند. پرسنل پزشک، لباسهای مناسب را برایتان آماده خواهندکرد.

خطرات لیپوماتیک


خطرات نوعیِ لیپوماتیک خطراتی هستند که مربوط به هرنوع عملی هستند؛ یعنی فقط محدود به لیپوماتیک نمیشوند؛ خطراتی مثل مشکلات بیهوشی، خونریزی و عفونت. هرچند احتمال این خطرات بسیار کم است. حذف چربی ازطریق برشهای کوچک همراه با لوله‌های کانولا علم غیردقیقی است و گهگاه حین مقایسه دو سمت بدن، بی‌نظمی‌های فرم بدن یا عدم تقارن کمی دیده میشود. این اتفاق در افرادی که اضافه‌وزن زیادی دارند، کیفیت پوستشان پایین است یا دخانیات مصرف میکنند، شایع‌تر است. عوارض روشهای قدیمی‌تر شامل درد، تورم و کبودی زیاد بود. بااستفاده از روش‌های جدیدتر، کبودی و تورم کاهش یافته اما میتواند درمحدوده هیچ تا قابل توجه باشد و عموما طی دوهفته اول، فروکش میکند.

هزینه‌ی لیپوماتیک


هزینه لیپوماتیک

قیمتهای لیپوماتیک متفاوتند و بستگی به مناطق بدن و مقدارچربی خارج‌شده از منطقه دارد. اگر چربی مکش‌شده به مناطق دیگر تزریق شود، هزینه‌ای به هزینه روند معمول اضافه میشود. لیپوماتیک مرکب، ازلحاظ قیمت، سودمندتر است. برای مثال، لیپوماتیک لگن به‌اضافه شکم یا لیپوماتیک بازو به‌اضافه پا از لحاظ قیمت، نسبت به زمانی که برای هرکدام جداگانه لیپوماتیک انجام شود، منطقی‌تر و به‌صرفه‌ترند.

سوالات رایج


سوالات رایج

برش‌ها یا شکافهای کوچک برای عمل لیپوماتیک طوری زده‌میشوند که لوله کانولا به‌منظور خارج‌کردن چربی، به‌خوبی جایگذاری شود. این برشها گرد هستند و در محلهایی زده‌میشوند که قرار است چربی خارج شود. بنابراین برشها کوچکند. همچنین خدبخود ترمیم میشوند. برشها اغلب درمحل چین‌های طبیعی پوست زده‌میشوند و بنابراین واقعا بعد از پیشرفت ترمیم، غیرقابل شناسایی‌اند. برای بخشهایی از بدن که قرار است با این روش درمان شوند، محل برش‌ها مشخص میشود. برشها بین یک‌هشتم تا یک‌دوم اینچ بسته به نوع کانولا و تکنیکی که استفاده میشود، متفاوتند.

سلولیت، وضعیتی است که درآن چسبندگی‌های فیبروزی، دربرخی مناطق خاص بدن، پوست را به فاسیای زیرش وصل میکنند. وراثت نقش مهمی را دراحتمال اینکه فرد سلولیت داشته باشد یا نداشته‌باشد، ایفا میکند؛ بخصوص در میانه دهه دوم تا دهه سوم زندگی. سلولیت میتواند با برنامه‌های موفق کاهش وزن باحذف برجستگی‌های بافت چربی اطراف چسبندگی، به‌بهترین‌شکل، مدیریت شود. هیچ کرم، دارو یا لوسیون موثری برای بهبود سلولیت وجود ندارد. لیپوماتیک، به‌طور موثری، سلولیت را درمان نمیکند؛ هرچند ممکن است تاحدودی درمحلهای برگزیده‌ای کمک‌کننده باشد.

لیپوماتیک برای مناطق ذیل بسیار موثر است: چانه و گردن، بازوها، ناحیه پستان، شکم و کمر، لگن و کفل، ران‌ها، کنار داخلی زانوان، و به‌میزان کمتر قوزک و پاشنه‌پا. لیپوماتیک با کانولای کوچک، میتواند به‌طور موثری در نواحی قوزک و پاشنه پا در بیماران برگزیده استفاده شود؛ درهرحال ممکن است نیاز باشد لباسهای مخصوص لیپوماتیک را در این نواحی به‌خاطر تورم طولانی‌تر، برای مدت‌زمان بیشتری استفاده کرد. کفل‌ها و مخصوصا بخش داخلی ران‌ها، مناطقی هستند که چربی‌شان باید بااحتیاط خارج شود؛ چراکه حذف میزان زیادی چربی، باعث میشود پوست اضافی، مشخص و آشکار باشد.

بافت چربی خیلی چگال یا سنگین نیست؛ بنابراین، حذف ۳تا۵ لیتر چربی از بدنتان، باعث ازدست دادن قابل توجه وزن نمیشود. تفاوت در فرم بدنتان و اغلب، سایز لباستان تفاوتی است که آشکارخواهدبود. ممکن است حتی درابتدا فورا بعد از عمل، کمی افزایش وزن پیداکنید که به‌علت مایعاتی است که حین جراحی داده‌میشود. لیپوماتیک درمانی برای چاقی نیست اما میتواند به‌طور دائمی، تناسب بدن را تغییر دهد و ذخایر چربی را که به رژیم یا ورزش پاسخ نمیدهند، حذف کند.

عموما طی ۱هفته میتوانید کارتان را ادامه دهید. گاهی‌اوقات، بیماران طی ۲روز به کار برمیگردند. شما نباید تا ۲هفته، بسته به راهنمایی‌هایی که از پزشکتان دریافت می‌کنید، ورزش سنگین بکنید. غیرممکن است که زمان دقیق برای بهبود بیمار تعیین شود. هربیماری درمدت‌زمان خودش بهبود می‌یابد و این چیزی است که باید قبل‌از هرگونه جراحی درنظر گرفته‌شود. به‌منظور اطمینان از بهبودی مناسب ، توصیه‌میشود مدت‌زمان زیادی برای بهبودی وقت بگذارید. پزشک میتواند برنامه دقیقی برای بهبودتان تهیه کند که حاوی دستورالعمل‌هایی است که باید آنهارا دنبال کنید. بیماران حتما باید به ویزیت‌های پیگیرانه‌ی بعد از عمل توجه کنند.

شما ممکن است به‌منظور پیشگیری از ابتلا به عفونت، یک‌روز قبل از عمل، مصرف آنتی‌بیوتیک را آغاز کنید. برخی بیماران ممکن است داروی ضددرد دریافت کنند؛ هرچند هرگونه دردی که بعداز عمل تجربه میشود میتواند با داروهای بدون نسخه، مدیریت و کنترل شود.

پوست، بخش پویایی است که دارای خاصیت کشسانی است و میتواند آب‌برود و کوچک‌شود و با فرم جدید بدن مجددا تنظیم شود. تکنیک پیکرتراشی اندام پیشرفته‌ی پزشک، توانایی پوست‌های حتی ضعیف و کم‌کیفیت را نیز برای کوچک‌شدن به‌طرز شگفت‌آوری، بالا میبرد.

پزشکان در ارزیابی اینکه لیپوماتیک برای چه‌کسانی مناسب است، بسیار محتاط و دقیق‌اند. لیپوماتیک باید به‌عنوان راه‌انداز بکار رود تا سبک زندگی سالم را به‌پیش ببرد. لیپوماتیک یک فرایند پیکرتراشی یا شکل‌دهی بدن است که به‌منظور تراشیدن و شکل‌دادن به بدنها استفاده میشود. این روش عموما برای انگیزه‌دادن به افراد ناامید استفاده میشود تا تغییرات مهمی در سبک زندگی‌شان ایجادکند. مگالیپوماتیک، برای بیمارانی انجام میشود که وزنشان بین ۸۰تا۱۳۰ کیلوگرم است.

تاثیرات لیپوماتیک عموما طولانی‌مدت است. درهرحال، اگر بعدا دوباره چاق شوید، سلولهای چربی میتوانند به آن محل بازگردند؛ هرچند چربی تمایل دارد اول درسایر مناطق جمع‌شود.

بسیاری بیماران، متوجه میشوند که لیپوماتیک یک تقویت روانی است که بهشان انگیزه‌ی بیشتری برای کاهش وزن میدهد و دربرخی بیماران، وزن‌کم‌کردن بعداز لیپوماتیک، آسانتر به‌نظر میرسد.

سلولهای چربی که توسط عمل لیپوماتیک خارج شدند، مجددا ساکن آن منطقه نمیشوند مگراینکه دوباره به‌طورقابل توجهی، وزن اضافه کنید. حفظ سلامتی و سبک زندگی فعال بهترین راه اطمینان از طولانی‌مدت‌بودن نتایج جراحی لیپوماتیک است.

به‌همین دلیل است که پزشکان لیپوماتیک را ترجیح میدهند. لیپوماتیک سطحی هم باعث بهترشدن پوست و هم تغییرشکل بدن میشود. پوست جمع و منقبض میشود؛ بدین علت که سوراخهای زیادی درچربی طی این عمل ساخته‌شده که باعث انقباض و چسبیدن پوست میشود.

پزشکان توصیه میکنند همین استفاده از لباس مناسب لیپوماتیک برای کاهش تورم و کبودی مفید است؛ بنابراین خطر عوارض بعداز عمل کاهش می‌یابد. لباس خاص همچنین کمک میکند پوست به‌عقب، داخل برود. تمام تصاویر، تجربه یک بیمار را نشان میدهند و نتایج ممکن است برای هربیماری متفاوت باشد. تغییرات قابل مشاهده‌ای دراین تصاویر اتفاق افتاده که به خاطر عمل یا عملهایی است که انجام‌شده‌است. بهترین نتایج، زمانی کسب میشوند که عمل همراه با رژیم متعادل و ورزش باشد. درکل، کاندیداهای مناسب لیپوماتیک(شامل کوچک‌کردن پستان)، دارای وزن مناسب، وضعیت روانی پایدار و پوست محکم و کشسان خواهندبود و میخواهند مناطق کوچکی از بدنشان را تغییرشکل دهند

مدت‌زمان جراحی لیپوماتیک توسط حوزه عمل و طبیعت آن تعیین میشود و آیا اینکه این عمل به‌تنهایی انجام شود یا با سایر جراحی‌های فرم‌دهی بدن همراه باشد نیز برمدت جراحی موثر است. درکل، عملهای لیپوماتیک طی ۱تا۴ساعت تمام میشوند؛ هرچند بعداز مشورت اولیه، پزشک خواهدتوانست چارچوب زمانی دقیق‌تری را به شما ارائه دهد.

زخمهای جراحی لیچوماتیک بسیار کوچکند و پزشک مراقب خواهدبود که برشهایتان را درمحلی بزند که کمترین توجه به آن میشود.

به‌طور کلی، بیماران میتوانند همان روز عمل لیپوماتیک بعد از مدت کوتاهی استراحت در اتاق ریکاوری، به خانه‌ یازگردند. به‌هرحال، شما احتیاج خواهیدداشت ترتیبی اتخاذ کنید تا یک نفر بعد از جراحی شمارا با خودرو به خانه‌تان برساند؛ به علت تاثیرات ناشی از بیهوشی و داروهای ضددرد.