پروتز چانه: مزایا و نحوه برجسته کردن چانه با عمل پروتز چانه

چانه یکی از جذابیت‌های صورت است و تعادل ظاهری آن را تحمل می‌کند. یک چانه باید به طور معتدل و تعادل‌بخش باشد، نه خیلی کوتاه و نه خیلی بزرگ. یک چانه مناسب معمولاً با ظاهر خوبی همراه است و با سایر ویژگی‌های صورت به تناسب می‌آید. در صورتی که چانه شما کوچک و به عقب رفته است و ناراضی از ظاهر آن هستید، می‌توانید با استفاده از پروتز چانه یا انتقال استخوان فک و نصب آن در این منطقه، بهبودی در ظاهر چانه خود برایتان به ارمغان آورید. این روش اغلب برای افرادی مناسب است که از ظاهر چانه خود و عدم تناسب آن با سایر عناصر صورت خود ناراضی هستند. جراحی پروتز چانه معمولاً همراه با جراحی زیبایی بینی انجام می‌شود تا تناسب بهتری در ظاهر صورت ایجاد شود.

مزایای پروتز چانه چیست؟


مزایای پروتز چانه به شرح زیر می‌باشد:
• بهبود زیبایی صورت و افزایش اعتماد به نفس
• بهبود ساختار صورت و ایجاد تعادل بهتر
• اصلاح مشکلات مربوط به عدم تناسب چانه با سایر اجزای صورت
• بهبود خط گردن و کوچک تر نشان دادن ظاهر بینی
• تقویت خط فک

در جلسه مشاوره برای پروتز چانه چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


در جلسه مشاوره برای پروتز چانه پزشک به بررسی سابقه پزشکی شما می‌‌پردازد و معاینات اولیه را انجام می‌‌دهد و به ساختار استخوانی صورت، وضعیت دندان‌ها و به طور کلی تناسب اجزای صورت با هم توجه می‌‌کند در صورتی که شما دچار یک نوع بیماری و اختلال خاص هستید از قبیل آرتریت روماتوئید، لوپوس یا بیماری‌های شدید دندان که باعث می‌‌شود کاشت پروتز چانه دار شما به خوبی انجام نشود باید در این رابطه به پزشک خود اطلاع دهید. پزشک از شما می‌خواهد که روبروی آینه بایستید و به آن نقاط از صورت خود اشاره کنید که دوست دارد دارید بهبود پیدا کند. بهتر است در رابطه با آنچه که قصد دارید از جراحی پروتز چانه به دست بیاورید با پزشک خود صادق باشید زیرا این کار به کمک می‌‌کند بتواند با اهداف و انتظارات شما آشنا شود و به شما بگوید که آیا امکان دستیابی به چنین اهدافی وجود دارد یا خیر. سپس در خصوص سایر روش‌های موجود برای اصلاح شکل چانه با شما صحبت می‌‌کند و خطرات و محدودیت‌های هر روش را برای شما توضیح خواهد داد سپس مکانی که قرار است جراحی در آنجا انجام شود، زمان لازم برای کاشت پروتز چانه و بیهوشی مورد نیاز و هزینه لازم برای جراحی را برای شما توضیح می‌دهد. پزشک تصاویر قبل و بعد از عمل کاشت پروتز چانه در سایر بیماران را در اختیار شما قرار می‌دهد تا شما نمونه کارهای او را مشاهده کنید. در صورت تمایل شما پزشک اقدام به عکس گرفتن از شما خواهد کرد تا آن را در آلبوم خود قرار دهد. شما می‌توانید نمونه‌های مختلف پروتز چانه را مشاهده کنید و انواع و اشکال آن را ببینید. اگر موارد زیر در خصوص شما صدق می‌کند می‌تواند متقاضی کاشت پروتز چانه باشید:
• اگر چانه شما خیلی کوچک است.
• در صورتی که یک طرف از چانه شما بزرگتر از طرف دیگر است و با هم تقارن ندارند.
• اگر پوست ناحیه چانه شما حالت افتادگی دارد.
• در صورتی که قصد دارید به بهبود شکل و تعادل صورت خود بپردازید.
اگرچه می‌توان کوچک بودن چانه را به کمک پروتز چانه یا جلو آوردن چانه اصلاح کرد، جلو بودن چانه فقط از طریق عقب بردن آن میسر خواهد بود. در مواردی که دندان‌ها به طور صحیح با هم تناسب ندارند یا شما دچار عدم تقارن شدید استخوان‌های صورت هستید جراحی جابجا کردن استخوان‌های فک بهتر از کاشت پروتز چانه خواهد بود.

چگونه باید برای جراحی پلاستیک چانه آماده شویم؟


در صورتی که شما سیگار می‌کشید، پزشک از شما می‌خواهد که از تداوم سیگار کشیدن خودداری کنید تا عوارض جانبی پس از جراحی را تجربه نکنید. برخی داروهای خاص مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب، مکمل‌ها و ویتامین‌ها می‌توانند خونریزی را افزایش دهند، بنابراین شما باید حداقل یک هفته قبل از عمل از استفاده این داروها خودداری کنید. در صورتی که جراحی به صورت سرپایی انجام می‌شود، باید همراهی دیگری در کنار خود داشته باشید تا پس از عمل شما را به خانه ببرد و حداقل در شب اول پس از عمل، مراقبت از شما را به عهده بگیرد. قبل از عمل، باید داروهای لازم را تهیه کرده و پس از عمل در خانه مصرف کنید. همچنین، آنها را در محل مناسب در منزل نگهداری کنید.

جراحی پروتز چانه چگونه انجام می‌شود؟


جراحی پروتز چانه چگونه انجام می_شود؟

جراحی پروتز چانه معمولاً در بیمارستان و در اتاق عمل انجام می‌‌شود و عمل سرپایی محسوب می‌‌شود. برای انجام این عمل جراحی شما تحت بیهوشی عمومی قرار خواهد گرفت و به طور کامل خواب هستید یا ممکن است پزشک فقط از بیهوشی موضعی استفاده کند که در این روش شما بیدار هستید اما اما خواب آلود خواهید بود و هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد اما ممکن است حرکات دست پزشک روی صورت خود را احساس کنید. برای کاشت پروتز چانه پزشک برش‌های لازم را در خطوط دهان یا زیر چانه ایجاد خواهد کرد و در صورتی که از برش داخل دهان استفاده کرده باشد از بخیه‌های جذبی بهره خواهد گرفت. عمل جراحی پروتز چانه حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد. در صورتی که قرار است فقط پزشک به کاشت پروتز چانه بپردازد شما پس از عمل می‌تواند به منزل برگردد اما در صورتی که قرار است از روش‌های دیگری نیز استفاده کند و فرآیند جراحی بیش از پنج ساعت طول بکشد معمولاً پزشک به شما توصیه می‌کند که شب در بیمارستان بستری شوید. در این روش دیگر پزشک پروتز چانه را بین استخوان و چانه قرار می‌دهد و این کار از طریق ایجاد یک برش زیر چانه و یک پرش در داخل دهان و درون لب پایین و لثه انجام خواهد شد. در برخی موارد دیگر نیز پزشک اقدام به کاشت یک پروتز در گونه‌ها خواهد کرد. پس از عمل شما شاهد بهبود تعادل صورت خود و یک بافت اسکار کوچک زیر چانه خواهید بود.

پس از کاشت پروتز چانه چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


پس از کاشت پروتز چانه چه اتفاقی رخ می_دهد؟

جالب است بدانید که جراحی کاشت پروتز با درد بسیار کمی همراه است. در واقع روز مقدار بی حسی در لب پایین طبیعی است که البته پزشک در دوران پس از جراحی به شما داروی مسکن خواهد داد. باید تا ۳ روز پس از جراحی سر خود را با زاویه ۴۵ درجه بالا بیاورید تا از میزان تورم کاسته شود. استفاده از کمپرس سرد هر یک ساعت یک بار و به مدت ۱۰ دقیقه توصیه می‌شود و باید این کار را تا سه روز انجام دهید تا به تدریج از میزان تورم کاسته شود. شما باید از فشار وارد کردن به چانه خود اجتناب کنید بهترین کار این است که از کمپرس یخ استفاده کنید. برای این کار می‌توانید مقداری یخ را درون یک کیسه پلاستیکی بریزید سپس آن را درون یک تکه پارچه قرار دهید و روی چانه خود بگذارید. به علاوه پزشک به تجویز مکمل می‌پردازد تا از میزان تورم و کبودی شما بکاهد. در صورتی که پروتز چانه از طریق ایجاد برش درون دهان نصب شده باشد پزشک به تجویز آنتی بیوتیک خوراکی و دهان شویه آنتی بیوتیک خواهد پرداخت. احتمال بروز کبودی و تورم در اطراف دهان و در گردن وجود دارد که معمولاً پس از سه روز بهبود پیدا می‌کند و شما می‌توانید چند روز پس از عمل آرایش کنید. بخیه‌های داخل دهان نیز طی مدت ۵ تا ۱۴ روز جذب می‌شوند و پزشک بخیه‌های زیر چانه را در روز هفتم پس از عمل می‌کشد و شما می‌توانید پس از یک هفته در انظار عمومی دیده شوید. پس از جراحی کاشت پروتز چانه انتظار بروز موارد زیر را داشته باشید:
• تورم و کبودی یک مشکل شایع است و باید به خاطر داشته باشید که احتمال بدتر شدن آن وجود دارد. در اکثر افراد روند کاهش تورم از روز سوم شروع می‌‌شود و در روز هفتم تا چهاردهم از بین می‌رود.
• احساس سفتی پوست ناحیه چانه با بروز تورم و ارتباط دارد و با کاهش تورم بهبود پیدا می‌‌کند.
• بی حسی لب پایین یکی از علائم و نشانه‌هایی است که شما تجربه خواهید کرد و معمولاً این مشکل به طور کامل طی مدت ۶ تا ۱۲ ماه برطرف خواهد شد.
شما می‌‌توانید یک هفته پس از عمل به انجام فعالیت‌های جسمانی سبک خود بپردازید ولی بهتر است در روزهای اول پس از عمل یعنی هفت تا ده روز اول از انجام دادن حرکات کششی، خم شدن و برداشتن اشیا خودداری کنید. پزشک از شما می‌خواهد که تا دو هفته پس از عمل صبر کنید سپس به انجام فعالیت‌های جسمانی سنگین و ورزش بپردازید. شما باید در چند روز اول از مواد غذایی مایع استفاده کنید تا بتوانید به تدریج رژیم غذایی معمولی خود را شروع کنید.

نتایج حاصل از کاشت پروتز چانه در اکثر افراد به چه صورت خواهد بود؟


جراحی کاشت پروتز چانه با رضایت اکثر متقاضیان همراه است و نتایج حاصل از آن کاملاً قابل پیش بینی می‌باشد. یکی از مزایای کاشت پروتز چانه علاوه بر اصلاح فرم چانه این است که به بهبود خط گردن کمک می‌کند. نتایج حاصل از کاشت پروتز چانه معمول ماندگاری بالایی دارد و اغلب به علت تورم حاصل از جراحی چیزی حدود ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا شما بتوانید شاهد نتایج نهایی باشید. از آنجایی که پروتز چانه از مواد سنتتیک ساخته می‌شود این احتمال وجود دارد که در آینده به بازبینی آن نیاز داشته باشید با این حال پروتز چانه برخلاف پروتز سینه معمولاً نیازی به تعویض ندارد.

عوارض و محدودیت‌های کاشت پروتز چانه چیست؟


معمولاً کاشت پروتز چانه با عوارض و محدودیت‌های چندانی همراه نیست. هر ساله هزاران نفر در سراسر جهان تحت جراحی پروتز چانه قرار می‌گیرند و معمولاً دچار عوارض جانبی جدی نمی‌شوند با این حال هر فردی که قصد انجام جراحی کاشت پروتز چانه را دارد باید با خطرات و عوارض حاصل از آن آشنا شود. در جراحی کاشت پروتز چانه هم مانند سایر روش‌های جراحی ریسک بروز عفونت و خونریزی وجود دارد که این عوارض جانبی خیلی شایع نیستند. پزشک قبل و بعد از جراحی به شما داروی آنتی بیوتیک می‌دهد تا ریسک بروز عفونت به حداقل برسد. در صورتی که پروتز چانه عفونی شود تخلیه آن ضروری خواهد بود و مجددا می‌توان سه ماه بعد به کاشت آن پرداخت. نصب مناسب پروتز چانه یا جابجا شدن آن به معنای نیاز به جراحی مجدد است. پزشک در خصوص این مسائل به طور مفصل در جلسه مشاوره با شما صحبت خواهد کرد. شما می‌توانید با پیروی کردن از همه دستورات پزشک و رعایت کردن مراقبت‌های قبل و بعد از عمل دیسک بروز این عوارض را به حداقل برسانید.

دیگر راه‌های بزرگ کردن چانه


دیگر راه_های بزرگ کردن چانه

 تزریق ژل برای بزرگ کردن چانه

تعداد زیادی از افراد قصد دارند به بزرگ کردن چانه خود بپردازند چرا که افزایش حجم چانه می‌‌تواند تغییر زیادی را در ظاهر صورت آنها به وجود بیاورد و به آن‌ها ظاهری با تناسب بهتر هدیه بدهد. تزریق ژل به چانه می‌تواند باعث از بین بردن خطوط عمیق چانه شود و منجر به لیفت پوست چانه و گونه شده و ظاهر جدیدی را برای شما به وجود بیاورد.

تزریق چربی به صورت (لیپواسکالپچر)

برخی از افراد ترجیح می‌‌دهند به جای استفاده از ترکیبات مصنوعی که ماندگاری آنها ۶ تا ۲۴ ماه است از روش‌های بهتر که ماندگاری بالاتری دارند استفاده کنند. تزریق چربی یا لیپواسکالپچر صورت یک روش عالی برای بهبود صورت و رفع مشکلات صورت ناشی از بالا رفتن سن است. در این روش معمولاً پزشک اقدام به جمع آوری چربی از برخی نقاط بدن مانند شکم می‌‌کند و چربی به درون بافت گونه و صورت تزریق خواهد شد و بعد اصلاح شکل صورت لیفت و زاویه سازی آن نیز کمک کند.

چه عمل‌هایی در کنار پروتز چانه می‌توان انجام داد؟


علاوه بر کاشت پروتز چانه، عمل جراحی جابجا کردن استخوان فک نیز می‌‌تواند به اصلاح مشکل چانه کمک کند به علاوه می‌توان با خارج کردن چربی زیر چانه توسط لیپوساکشن یا ایجاد برش زیر چانه به اصلاح شکل این ناحیه پرداخت. تعداد زیادی از افرادی که قصد دارند به بهبود شکل چانه خود بپردازند از عمل بینی نیز برای اصلاح شکل بینی خود استفاده می‌کنند زیرا گاهی اوقات بزرگ بودن بینی باعث می‌شود که چانه کوچک به نظر برسد.

هزینه کاشت پروتز چانه چقدر است؟


معمولاً قیمت مشخصی برای کاشت پروتز چانه وجود ندارد زیرا شرایط هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد و هر بیمار ممکن است به روش‌های متفاوتی نیاز داشته باشد تا به ظاهر دلخواه خود دست پیدا کند. هزینه کاشت پروتز چانه شامل موارد مختلفی از قبیل خود جراحی کاشت پروتز چانه، هزینه بستری شدن در بیمارستان و مراقبت‌های بعد از عمل است و هیچ گونه هزینه پنهانی در این روش جراحی وجود ندارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ