تزریق چربی به سینه : مزایای بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

تزریق چربی به سینه : مزایای بزرگ کردن سینه با تزریق چربی


سالهاست که بسیاری از خانم‌ها آرزو می‌کنند بتوانند چربی بدن خود را از بقیه جاهای بدن به سینه منتقل کنند. اکنون، با عمل تزریق چربی (که به آن پیوند چربی نیز گفته می‌شود) این آرزو امکان پذیر شده است.

تزریق چربی ممکن است در جراحی بازسازی یا بزرگ کردن سینه استفاده شود که می‌تواند در مواردی که تنها افزایش کمی در اندازه سینه مورد نظر است انجام شود یا در ترکیب با ایمپلنت سینه برای اصلاح نواقص ظاهری آن استفاده شود. این عمل بطور معمول با استخراج کردن چربی از ناحیه‌ای از بدن با استفاده از روش لیپوساکشن کم فشار انجام می‌شود که با یک محلول نمکی شسته می‌شود و سپس به سینه‌ها تزریق می‌شود. این تکنیک در مقایسه با ایمپلنت سینه، غالباً ظاهر نرم و طبیعی‌تری را به همراه دارد. زمان بهبودی این روش نیز در مقایسه با سایر روش‌های بزرگ کردن سینه حداقل است زیرا برش‌هایی که انجام می‌شوند بسیار اندک هستند.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یک روش خلاقانه برای بهبود ظاهر شما با تغییر شکل مجدد سینه هاست که با استفاده از برداشتن چربی به روش لیپوساکشن از قسمت‌های دیگر بدن انجام می‌شود. متخصصین کلینیک زیبایی رازی به شما کمک می‌کنند که دریابید آیا این عمل می‌تواند در رسیدن به ظاهر و احساس دلخواهتان به شما کمک کند یا خیر.

آیا من کاندید خوبی برای عمل انتقال و تزریق چربی به سینه هستم؟ 


شما ممکن است نامزد خوبی باشید اگر:

 • از نظر جسمی سالم هستید
 • شما باردار نیستید و شیر نمی‌دهید
 • انتظارات شما واقع بینانه است
 • خطرات ناشی از این عمل را درک می‌کنید
 • می‌خواهید کمی افزایش حجم سینه داشته باشید
 • شما در مناطق دیگر بدن چربی اضافی دارید (برخی از خانم‌ها برای انجام این عمل خیلی لاغر هستند)
 • شما از فرم سینه و رنگ پوست خود خوشحال هستید (به عنوان مثال، برخی از خانم‌ها دارای سینه‌هایی بیش از حد کوچک یا شل هستند که تزریق چربی به تنهایی قادر به بهبود ظاهری آن نیست)

مزایای تزریق چربی به سینه


استفاده از تزریق چربی اتولوگ برای افزایش اندازه سینه یک روش بسیار موثر است. یکی از مزیت‌های این روش این است که از چربی خود بدن استفاده می‌شود و نیازی به کاشت ایمپلنت نیست. علاوه بر این، اگر تزریق چربی به خوبی انجام شود، سینه‌ها به طور طبیعی و هماهنگ به نظر می‌رسند. برای انجام این روش، تنها برش‌های کوچکی برای برداشت چربی (لیپوساکشن) و تزریق آن استفاده می‌شود.

در مقایسه با روش‌های بر پایه ایمپلنت، استفاده از تزریق چربی برای افزایش حجم سینه‌های طبیعی دارای عوارض کمتری است و نیاز به عمل مجدد کمتری دارد. مطالعات نشان می‌دهد که عوارض این روش نسبتاً کم هستند و بیشتر زنان و پزشکان از نتایج آن راضی هستند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می‌دهد که تزریق چربی بی خطر بوده و به عود یا ایجاد عوارض سرطانی منجر نمی‌شود.

چگونه باید برای عمل جراحی آماده شوم؟


قبل از عمل ممکن است از شما خواسته شود آزمایش خون بدهید و داروهایی را مصرف کنید. اگر سیگار می‌کشید، ترک کردن آن به شما کمک می‌کند تا سریعتر بهبود پیدا کنید و عوارض کمتری را تجربه کنید. همچنین باید در روز عمل فردی برای جابجایی و همراهی شما در بعد از عمل، همراهتان باشد.

عمل تزریق چربی به سینه


در روز عمل، پزشک مناطقی را که چربی از آن خارج شده و تزریق می‌شود را علامت گذاری می‌کند. بسته به اینکه آیا عمل دیگری به طور هم زمان انجام می‌شود یا خیر، ممکن است بیهوشی عمومی، آرام بخش موضعی یا بی حسی موضعی (در جایی که فقط آن ناحیه بدن مورد درمان است بیحس شود) دریافت کنید.

یک مایع به ناحیه مورد استخراج بدن تزریق می‌شود تا در طول لیپوساکشن بتوان سلول‌های چربی را راحت‌تر جدا کرده و خونریزی را کاهش دهد. سپس از لیپوساکشن برای استخراج چربی از طریق دستگاه مکش استفاده می‌شود. پس از استخراج چربی، سلول‌های چربی جدا شده، تمیز می‌شوند و برای تزریق آماده می‌شوند.

از طریق یک سری تزریقات، چربی به سینه اضافه می‌شود تا حجم مورد نظر حاصل شود.

طول دوره ریکاوری پس از عمل انتقال و تزریق چربی


در روز عمل و روز بعد از جراحی

پس از انجام عمل، قسمت‌هایی از بدن که تحت عمل قرار گرفته اند با یک پانسمان بسته و بانداژ می‌شوند تا ورم آن کم شده و فرایند بهبودی زودتر انجام شود. شما معمولاً در روز عمل با نظر پزشک به خانه خود باز خواهید گشت.

بعد از عمل، بیشتر افراد در سینه و مناطقی که با لیپوساکشن تحت درمان قرار گرفته‌اند، احساس درد می‌کنند. بهتر است برای یک یا دو روز استراحت کنید، اما نیازی به محدود کردن تمام فعالیت‌های بعد از عمل نیست. بیشتر افراد پس از یک روز استراحت کافی احساس می‌کنند که می‌توانند فعالیت‌های سابق خود را از سر بگیرند.

هفته‌های بعد از عمل

داشتن اندکی درد در ناحیه سینه‌ها و سایر قسمت‌های بدن برای چند روز اول طبیعی است. از آنجا که برش‌هایی که زده شده‌اند بسیار اندک هستند، ناراحتی کمتری نسبت به سایر عمل‌های جراحی پلاستیک وجود دارد. امکان استفاده از داروی مسکن نیز برای کاهش درد وجود دارد.

شما در مناطقی که با لیپوساکشن تحت درمان قرار گرفتند، دچار تورم و کبودی جزئی خواهید شد. کبودی مربوط به لیپوساکشن معمولاً تنها چند روز طول خواهد کشید و کبودی روی سینه‌ها باید طی دو هفته فروکش کند.

اگر این توصیه‌ها را دنبال کنید به بهبودی سینه‌های خود که تحت تزریق چربی قرار گرفته‌اند کمک می‌کنید!

 • داروهای تجویز شده را طبق دستورالعمل پزشک مصرف كنید.
 • بهتر است یک روز استراحت کرده و سپس فعالیت‌های خود را از سر بگیرید. اما در این مرحله باید از انجام ورزش شدید، از جمله وزنه برداری و سایر فعالیت‌های ورزشی سنگین جلوگیری کرد.
 • چهار هفته اول بعد از عمل از خوابیدن روی شکم خودداری کنید.
 • فعالیت جنسی باید برای دو هفته اول محدود شود.
 • بیشتر افراد طی یک هفته به کار خود باز می‌گردند. ممکن است زمان بیشتری برای عدم انجام فعالیت‌های شدید مورد نیاز باشد.
 • می‌توانید تمرینات قلبی و عروقی را بعد از سه هفته شروع کنید.
 • می‌توانید تمرینات وزنه برداری و یوگا را پس از شش هفته از سر بگیرید.
 • برای چند هفته اول از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید. سینه بند ورزشی بدون آنکه بیش از حد تنگ باشد، پشتیبان خوبی است.
 • بسته به میزان لیپوساکشنی که انجام شده است، ممکن است لازم باشد چندین هفته سینه بند طبی بپوشید.
 • در صورت آلوده شدن محل برش‌ها، با پزشک خود تماس بگیرید، اگر درد شما با مصرف داروهای تجویز برطرف نشد یا اگر تب بالا (بیش از 100.4 درجه) داشتید یا تنگی نفس، سرگیجه، خستگی، تورم پا، درد قفسه سینه و تاری دید داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.

ویزیت هفته اول 

در این ویزیت، جراح شما نتایج بزرگ شدن سینه شما را با انتقال چربی بررسی کرده و اطمینان حاصل می‌کند که سینه‌های شما به طور طبیعی در حال بهبودی هستند. در این عمل هیچ برش اساسی وجود ندارد که نیاز به بهبودی داشته باشد، اما برخی از تغییرات اساسی در زیر پوست سینه‌ها اتفاق می‌افتد، زیرا چربی که تزریق شده است هنوز در حال جاگیر شدن در محل جدید خود است.

شاید در این مدت سینه‌ها متورم شوند، اما تغییراتی که در اثر انتقال چربی ایجاد شده است باید واضح باشد. با در آوردن لباس‌های مخصوص فشرده سازی، می‌توانید نتایج لیپوساکشن خود را مشاهده کنید. هنوز هم ممکن است اندکی تورم وجود داشته باشد، اما نتایج حاصل از تزریق حتی در این مرحله نیز آشکار خواهد بود.

اگر سینه‌های شما در این مرحله بیش از حد انتظار بزرگتر شده‌اند، نگران نباشید. این امر به دلیل تورم ناشی از انتقال چربی است و طی چند ماه آینده فروکش خواهد کرد. ممکن است سینه‌ها بسیار سفت احساس شوند که باز هم به دلیل تورم است. این حالت ممکن است ناراحت کننده باشد اما برای این مرحله طبیعی است. ماساژ ملایم سینه می‌تواند به کاهش ناراحتی و تورم آن کمک کند.

سه تا شش ماه بعد از عمل 

در طول این مدت بیشتر تورم ناحیه سینه از بین رفته و سینه‌ها از نظر استحکام و ظاهر بسیار طبیعی‌تر هستند. سینه‌های شما باید عالی به نظر برسند و از این مرحله به بعد اندازه و شکل آنها تغییر نکند. تورم ناشی از لیپوساکشن باید کاملاً فروکش کرده باشد.

در بیشتر موارد، نتایج نهایی انتقال چربی در این مرحله قابل ارزیابی است و ممکن است نیاز به مراجعه به جراح شما برای ارزیابی رسمی نتایج وجود داشته باشد. اما اگر در هر زمانی قبل از این ویزیت احساس ناخوشایندی داشتید یا نگرانی در مورد ظاهر سینه‌های خود داشتید، با پزشک یا جراح خود تماس بگیرید.

یک سال بعد از تزریق چربی به سینه 

با گذشت یک سال از تزریق چربی، سینه‌های شما شکل نهایی خود را به دست آورده‌اند. یکی از مهمترین مزایای این نوع بزرگ کردن سینه اینست که نتایج آن دائمی می‌باشد. هنگامی که سلول‌های چربی منتقل شده کاملاً در بافت پستان جانشین شوند، برای همیشه در همانجا باقی خواهند ماند و اغلب نیازی به تزریق چربی اضافی نیست. البته ممکن است اندازه سینه‌ها در طول عمر بیمار تغییر کنند، درست همانطور که سینه‌های هرکسی به دلیل افزایش سن و وزن تغییر می‌کند. با این حال، چربی که منتقل شده، کاملاً با بافت ترکیب شده است و لازم نیست که مانند ایمپلنت سینه حذف یا جایگزین شوند.

یکی دیگر از مهمترین مزایای بزرگ کردن سینه با روش تزریق چربی در این است که لیپوساکشن همزمان با بزرگ کردن سینه‌ها، باعث افزایش سیلوئیت کلی بدن می‌شود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که در حالی که می‌توان مقدار قابل توجهی از چربی را در طی لیپوساکشن از برخی مناطق بدن خارج کرد، اما برخی از سلول‌های چربی همچنان در آنجا باقی می‌مانند. افزایش وزن نیز همچنان امکان پذیر خواهد بود، بنابراین حفظ رژیم غذایی سالم و ورزش کردن برای جلوگیری از افزایش وزن بعد از عمل مهم است.

آیا نتایج پیوند چربی برای تقویت / بزگی سینه دائمی است؟


اگر تزریق به درستی انجام شود، نتایج انتقال چربی برای بزرگ شدن سینه دائمی خواهد بود. چربی که پس از 6 ماه باقی می‌ماند، دائمی تلقی می‌شود.

هزینه عمل انتقال/ تزریق چربی چقدر است؟ 


هزینه‌های عمل تزریق چربی به سینه، بسته به نیازهای خاص شما متفاوت است. هنگامی که برای اولین بار به پزشک مراجعه می‌کنید تا برای این عمل ارزیابی شوید، وی قادر خواهد بود تا هزینه‌های شما را تخمین بزند.

عوارض 


مضرات بزرگ کردن سینه به روش تزریق چربی عبارتند از:

 • روش استانداردی برای آن وجود ندارد
 • قبل از عمل انتقال چربی، برای بافت سینه باید به مدت سه ماه از BRAVA استفاده شود.
 • فقط به اندازه یک سایز سینه را بزرگ می‌کند
 • ممکن است لیفت سینه هنوز لازم باشد
 • ممکن است چربی مجدداً بازجذب شود
 • کلسیفیکاسیون ناشی از آن ممکن است در تصویربرداری برای سرطان پستان اختلال ایجاد کند
 • باید چربی کافی در سایر بخش‌های بدن وجود داشته باشد

خطرات تزریق چربی چیست؟ 


مانند هر عملی، تزریق چربی نیز می‌تواند باعث برخی عوارض شود. خطرات این عمل بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا شامل موارد زیر است:

 • کیست
 • عفونت
 • نکروز (مرگ) سلول‌های چربی

12 روش جلوگیری از پیری پوست ناشی از استرس،افزایش سن و کمبود ویتامین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ