کاشت مو به روش fut (اف یو تی) : برداشت نواری مو برای کاشت

پیوند واحدهای فولیکولی یک تکنیک بسیار پیشرفته برای کاشت مو است که در آن بخش بزرگی از واحدهای فولیکولار از ناحیه اهدا کننده استخراج می‌شود و این امر فرآیند کمتر وقت گیری است. این الگویی را برای رشد طبیعی مو ایجاد می‌کند و بنابراین، به افرادی که مناطق بزرگ طاسی روی سرشان دارند، توصیه می‌شود. این روش یک نوار کامل از ناحیه اهدا کننده استخراج می‌کند، جایی که ریزش مو کمتر است و همراه با رشد بسیار ضخیم تر و پایدارتر می‌باشد. برداشتن و استخراج چنین نوار بزرگ معمولاً روی پوست سر جای زخم باقی می‌گذارد. این نوار بزرگ از فولیکول‌های مو به واحدهای کوچک پیوند تقسیم می‌شود که معمولاً از یک تا دو فولیکول تشکیل شده است. این فولیکول‌ها حاوی غده چربی هستند که یک غده روغنی است و دارای اعصاب، عضلات ریز و برخی اوقات مو است. این واحد پیوند فولیکول در هزاران نفر وجود دارد. کاشت این هزار فولیکول در یک جلسه انجام می‌گیرند و یک الگوی رشد طبیعی را ایجاد می‌کند. ناحیه طاس پوست سر، که برش‌هایی در ریز آن ساخته شده است، همچنین به عنوان “ناحیه گیرنده” شناخته می‌شود.

برای بسیاری از آقایان و خانم‌ها، به ویژه افرادی که طاسی قابل توجهی را تجربه می‌کنند، روش FUT توانایی بیشتری دارد تا بتواند پوشش کاملی از موهای مورد نظر آنها را فراهم کند. یک جراح کاشت مو به روش FUT می‌تواند در یک جلسه مشاوره اولیه میزان مناسب بودن بیمار برای این روش را ارزیابی کند.

مشاوره خصوصی به شما این امکان را می‌دهد تا در مورد اهداف و نگرانی‌های خود با جراح کاشت مو صحبت کنید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی رشد مو و پیشرفت موهای شما را تجزیه و تحلیل می‌کنند، سپس روش مناسب برای شما را پیشنهاد می‌دهند. گاهی اوقات، ترکیبی از این دو رویکرد در واقع بهترین نتیجه را در دراز مدت به دنبال خواهد داشت. برای ایجاد نتایجی که متناسب با هر فرد باشد و ماندگاری طولانی داشته باشد، برنامه‌ریزی برای هر بیمار ضروری است.

مزایای FUT 


مزایای FUT

 • با انتخاب روش FUT، تعداد زیادی پیوند در یک جلسه قابل کاشت است.
 • بیمارانی که دارای کم مویی در قسمت پشت و دو طرف پوست سر هستند می‌تواند از این روش استفاده کنند.
 • در این صورت عملکرد مو و نتایج رشد مو را بهتر می‌کند.

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش اف یو تی


دستورالعمل کاشت مو قبل از FUT شامل موارد زیر است:

 • اگر از داروهایی مانند آسپرین استفاده می‌کنید که خون شما را رقیق می‌کند، چند روز قبل از عمل مصرف آن را متوقف کنید.
 • حداقل یک روز قبل از عمل کاشت مو، حداقل با یک نفر از بستگان یا دوستان هماهنگ کنید تا شما را همراهی کرده و به خانه برگرداند.
 • حداقل 2-3 هفته قبل از عمل کاشت مو سیگار نکشید.
 • مصرف مکمل‌های پروتئینی را به مدت 7 روز قبل از عمل کاشت مو متوقف کنید.

روش انتقال واحد‌های فولیکولی 


روش انتقال واحد‌های فولیکولیمراحل کاشت مو به روش fut عبارت اند از:

 • پوست سر به طور منظم بی حس می‌شود.
 • یک نوار از بافت مو از ناحیه اهدا کننده از روی سر شما استخراج می‌شود، جایی که ریزش مو کمتر است. این نواحی معمولاً پشت و اطراف سر بیمار است.
 • قبل از اقدامات بعدی، پزشک منطقه‌ای را که از آنجا استخراج یا برداشتن فولیکول انجام شده است را بخیه می‌کند. این ناحیه می‌تواند جای زخم ریزی را باقی بگذارد که می‌تواند به راحتی توسط موهای باقی مانده پوشانده شود.
 • این نوار بزرگ سپس به بخش‌های کوچک تقسیم می‌شود. بخش‌های جداگانه ای از واحدهای فولیکولی وجود دارد که در زیر میکروسکوپ از این نوار برداشته می‌شود.
 • برای قرار دادن این پیوندها واحدهای فولیکولار، پزشک سوراخ‌های مینسک را روی پوست سر، جایی که با ریزش مو روبرو هستید، ایجاد می‌کند. این واحدها به آرامی در این سوراخ‌ها وارد می‌شوند.
 • یک محلول ضد عفونی کننده به آرامی و به طور مساوی روی پوست سر شما اعمال می‌شود.
 • قسمت اهدا کننده (معمولاً پشت سر یا طرفین سر شما) با بانداژ پوشانده می‌شود.

برای محافظت بیشتر، باید چند روز سرتان را با کلاه یا بانداژ بپوشید. این روند معمولاً 6-8 ساعت طول می‌کشد که در آن تقریباً 5000 واحد گرافت قابل پیوند است. این فرآیند به طور کلی طی 10 تا 14 روز بهبود می‌یابد. این یک روش دائمی است و ممکن است در ابتدا با ریزش موی سنگین روبرو شوید اما بعد از مدتی رشد موهای شما بهبود می‌یابد. پس از 3-6 ماه، رشد موهای طبیعی همگام با موهای سالم دیده می‌شود.

 

 

اف یو تی بهتر است یا اف یو ای؟


اف یو تی بهتر است یا اف یو ای

ممکن است نظراتی که در مورد بهتر بودن یک روش گفته شده را بخوانید، اما حقیقت این است که نیازهای هر مشتری بهترین نوع عمل را تعیین می‌کند. بین دو روش کاشت مو، FUT رویکرد سنتی کاشت مو است. مهم‌ترین مزیت کاشت مو با FUT در این است که تعداد زیادی از پیوندها در یک جلسه قابل انتقال هستند. برای کسانی که مایل به تغییر چشمگیر هستند و یا ریزش قابل توجهی در تاج سر دارند، برداشتن نوار ممکن است تنها راه جمع آوری مقدار کافی پیوند برای کسب نتیجه رضایت بخش باشد. اشکالات آن نیز زمان طولانی مدت بهبودی و باقی ماندن جای زخم است.

وقتی بیماران فرایند FUE را انتخاب می‌کنند، آنها به طور معمول نیاز به رعایت و انجام برخی موارد دارند زیرا پشت سر باید تراشیده شود. دستگاههای FUE معمولاً بطور خودکار هستند که می‌توانند حداقل ضایعات در پوست سر مو را تضمین کنند. البته استفاده از این دستگاه‌ها هنوز هم نیاز به یک متخصص ماهر دارند. در صورت عدم استفاده صحیح، دستگاه‌های FUE می‌توانند به پیوندهای ایجاد کننده اتصال آسیب وارد کنند. اجتناب از اسکارهای بزرگ برای این عمل ضروری است و هنگامی که به دست یک متخصص انجام شود، فولیکول‌ها بدون نقص و بدون ایجاد علائم یا جای زخم‌های قابل مشاهده، انجام می‌شوند. تعداد پیوندهای کاشته شده در یک جلسه با استفاده از FUE کمتر خواهد بود.

دستورالعمل‌های پس از کاشت مو FUT  


 • پوست سر خود را به آرامی درمان کنید و به پزشکتان اجازه دهید بانداژ را باز کند.
 • آسپرین یا هر نوع رقیق کننده خون مصرف نکنید، زیرا ممکن است باعث خونریزی در ناحیه پیوند شده شود.
 • هنگام خواب از بالش نرم استفاده کنید و وضعیت خواب باید صحیح باشد.
 • تقریباً تا 4 هفته بعد از عمل از انجام هرگونه فعالیت شدید (مانند رفتن به سالن بدنسازی، وزنه برداری سنگین، دویدن و غیره) به شدت خودداری کنید.
 • تا چند روز پس از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنید.
 • همیشه سر خود را با کلاه بپوشانید یا هنگام بیرون رفتن از خانه، چتر استفاده کنید.

چه انتظاری از نتایج کاشت مو به روش FUT می‌توانید داشته باشید؟

نتایج کاشت مو FUT یک راه حل دائمی برای ریزش مو است و کاشت مو FUT یک روش مقرون به صرفه برای مقابله با این مسئله حساس است. دوره بهبودی FUT 12 ماه است. فقط پس از این زمان و رشد مجدد، بیمار می‌تواند نتایج کاشت مو با FUT خود را به درستی ببیند. در طی 12 ماه آینده برخی از بیماران ممکن است ریزش مو را در محل اهدا کننده یا در منطقه پیوند تجربه کنند.

اگرچه سایر روش‌های کاشت مو از FUT پیشی گرفته‌اند، اما FUT می‌تواند کاشت موی موفقی را به بیمارانی هدیه کند که ممکن است با استفاده از گزینه‌های دیگر از آن بهره مند نشده باشند. نتایج کاشت مو با روش FUT قابل اعتماد است و روش فوق العاده بی خطری است، اما به طور مقایسه‌ای، این یک روش تهاجمی‌تر است. کاشت مو FUT در مقایسه با سایر روش‌ها منجر به عوارض بیشتری می‌شود. بیماران باید از خطرات احتمالی آن آگاه باشند و در مورد مناسب بودن این روش با جراح خود صحبت کنند. عواملی که می‌توانند اثر و نتیجه کاشت مو با FUT را تحت تأثیر قرار دهند عبارتند از:

 • نوع مو
 • وسعت جای زخم
 • میزان ریزش مو
 • التهاب
 • عفونت‌های بعد از عمل

آیا جای زخم مشخص خواهد بود؟


جای زخم محتمل‌ترین عارضه است، اما بیشتر افراد تنها جای زخم کوچکی را که نوار برداشته شده است تجربه می‌کنند و بخیه‌ها برداشته می‌شوند. در اکثر موارد، زخم‌های استاندارد با رشد نیم اینچی موها کاملاً پنهان می‌شوند. اگرچه کاشت مو به روش FUT یک روش بسیار ایمن است، اما ضروری است که در مورد کلیه خطرات، مزایا و اشکالات احتمالی آن با یک پزشک بحث شود.

اثرات جانبی کاشت موی سر 


 

 

 • بزرگترین عیب یا عارضه جانبی روش FUT این است که از بخیه و برش استفاده می‌کند و بنابراین باعث ایجاد زخم در محل اهدا کننده می‌شود.
 • بیماران ممکن است تا چند روز بعد از عمل احساس بی حسی، خارش یا تورم کنند و در هنگام انتخاب این روش باید به مراقبت‌های احتیاطی بیشتری بپردازند.
 • به دلیل اینکه این عمل یک روش کاملاً تهاجمی است، بنابراین دوره بهبودی در مقایسه با روش FUE نسبت به FUT طولانی تر است.

هزینه کاشت مو به روشFUT 


هزینه FUT تا حد زیادی به تعداد واحدهای فولیکول لازم برای کاشتن روی سر بیمار بستگی دارد تا به نتایج رشد موی مطلوب برسید. کارآیی و تجربه جراح نیز نقش عمده‌ای در جراحی کاشت مو FUT دارد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ