کاشت مو به روش FUE (اف یو ای): برداشت فولیکول مو برای کاشت

ریزش مو برای همه ناخوشایند است. استرس، آلودگی، موارد ارثی، داروها و رژیم نادرست از علل اصلی ریزش مو هستند. در کلینیک‌های کاشت مو، پزشکان بیشتر درمان کسانی که به دلیل آلوپسی ژنتیک و آندروژنتیک دچار ریزش مو می‌شوند را انجام می‌دهند.

امروزه اکثر افراد شنیده‌اند که کاشت مو چگونه می‌تواند معجزه کند. در حقیقت این دیگر یک معجزه نیست. پیوند مو بر اساس زمینه‌های علمی قوی صورت گرفته و کلینیک‌هایی وجود دارند که نتایج خوبی را ارائه می‌دهند.

کاشت مو به روش FUE هدیه علوم پزشکی به بشریت است. بیایید دریابیم که چگونه این روش پیشرفته به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابی کنید:

کاشت مو به روش FUE روشی است که در اکثر روش‌های مدرن کاشت مو استفاده می‌شود. این روش به عنوان امن ترین و موفق ترین روش برای جبران ریزش مو انجام می‌شود که یک مدل موی بهبود یافته و بازیابی مجدد موهای سر را ایجاد می‌کند. فولیکول‌های مو از مناطقی از سر که موهای آن بیشتر است، گرفته می‌شوند، که معمولاً قسمتهای پشت و قسمتهای اطراف سر است. این موها معمولاً مستعد ابتلا به طاسی نیستند. آنها سپس به سایر بخش‌های پوست سر که برای رشد مجدد مو برنامه ریزی شده است، منتقل و وارد می‌شوند.

متخصصین کلینیک زیبایی رازی با جدیدترین روش های کاشت مو با بهترین نتیجه و کمترین عوارض به شما برای رفع کم مویی کمک خواهند کرد.

چرا کاشت مو با روش FUE ترجیح داده می‌شود؟


چرا کاشت مو با روش FUE ترجیح داده می‌شود

با استفاده از این روش و فناوری، روند کاشت مو سریعتر و بهتر انجام می‌شود و بیشتر واحدهای اهداکننده مو از مناطق مختلف سر بدست می‌آید. یکی از ویژگی‌های مهم این عملیات این است که می‌توان آن را بدون ایجاد زخم‌های دائمی انجام داد. در این فرآیند، هیچ بخیه یا زخم جراحی باقی نمی‌ماند. دوره بهبودی بسیار سریعتر است و درد کمتری دارد. به لطف بهبودی سریع، افراد به راحتی می‌توانند به زندگی روزمره خود بازگردند.

اگر این عملیات توسط یک تیم حرفه‌ای و با تجربه انجام شود، مزایای آن برای مادام العمر خواهد بود. هیچ شکایتی مانند درد، آسیب بافتی یا بی‌حسی بعد از عمل وجود ندارد. با توجه به اینکه ریشه مو از نظر ژنتیکی غیرقابل ریزش است، بیماران می‌توانند موهایی را که برای یک عمر رشد می‌کند، داشته باشند. این فناوری امکان انجام عملیات سریعتر را فراهم می‌کند و هزینه‌های آن را تراز می‌کند.

روش اف یو ای چگونه انجام می شود؟


پزشکان برای اطمینان از ایمنی در جراحی و رضایت کامل مشتری مراحل زیر را برای انجام کاشت مو به روش FUE دنبال می‌کنند:

آماده سازی منطقه اهدا کننده برای استخراج فولیکول‌های مو

  • ابتدا پزشک باید مو و پوست سر شما را بررسی کند تا نتیجه بگیرد که آیا شما کاندیدای مناسبی برای پیوند مو به روش FUE هستید یا خیر.
  • نکته بعدی، پزشک باید مناطق گیرنده خاصی را مشخص کند و طرحی را برای شما تهیه کند.
  • سپس موها را از ناحیه اهدا کننده شما برداشت می‌کند. با انجام این کار، پزشک قادر خواهد بود مناطق اهدا کننده مناسب و مناطق غیر مناسب را شناسایی کند. این امر او را در شناسایی آسان فولیکول‌های قویتر و سالم تر مو به عنوان موهای اهدا کننده کمک کند.

فرآیند واقعی استخراج

پس از آماده سازی منطقه اهدا کننده، پزشک باید واحدهای فولیکولی را به میزان یکی از هر 5 واحد فولیکولی بردارد تا ناحیه اهدا کننده پوست سر شما را از برداشت بیش از حد حفظ کند. او با استفاده از سوزن‌های تجاری ویژه 0.75-0.8 میلی متر برش‌های دایره‌ای ایجاد می‌کند و کادر درمانی به او در استخراج ایمن آنها کمک می‌کنند. این فرآیند برداشت نامیده می‌شود.

گرافت مو به کمک فرسپس ریز (یک ابزار جراحی مانند موچین) استخراج می‌شود.

استخراج گرافت

  • پزشک با استفاده از تیغه‌های CIT سفارشی در ناحیه گیرنده یک برش مشابه ایجاد می‌کند تا ظاهری کاملاً طبیعی به شما بخشد.
  • پس از اتمام این مرحله، پزشک تمام فولیکول‌های استخراج شده را یک به یک روی سر شما قرار می‌دهد. این کار با تکنیک DHT نمی‌تواند انجام شود، زیرا به محض برداشتن کلیه گرافت‌ها، پزشک نیاز به برنامه ریزی برای کاشت آنها دارد و این تکنیک‌های مستقیم، سریع هستند.
  • از این طریق پزشک در مناطق کم مو، موها را می‌کارد.
  • برش‌های ریز باقی مانده، باید طی چند روز روند بهبودی کامل خود را طی کنند. پوست فقط باید تا 36 ساعت آب نخورد و این باعث می‌شود ریشه‌ها در زیر پوست محکم شوند و از محیط بیرون محافظت شوند.
  • در طی 6 تا 9 ماه آینده، شما رشد چشمگیر مو در منطقه مورد نظر را خواهید دید. اما رشد هر شخصی متفاوت است و به خصوصیات منحصر به فرد او بستگی دارد.

روش اف یو تی چگونه انجام می شود؟


پیوند واحد فولیکولی (همچنین به عنوان یک برش نواری شناخته می‌شود) نوع استاندارد طلایی کاشت مو است که بیشترین تعداد مو را از محل اهدا کننده در پشت سر به سمت سایت‌های گیرنده منتقل می‌کند. قسمت جلویی و بالای پوست سر تحت بی حسی موضعی قرار گرفته و پزشک نوار موهایی را از ناحیه اهدا کننده دائمی در پشت سر برداشته و سپس لبه‌ها را به هم می‌دوزد به گونه‌ای که باعث کاهش اسکار خطی در ناحیه می‌شود و اجازه می‌دهد تا به راحتی توسط موهای باقی مانده پوشانده شود. تیم پزشکان تکنسین‌های آموزش دیده‌ای هستند که سپس این نوارها را به واحدهای فولیکولی جداگانه‌ای که از 1 تا 4 مو تشکیل شده است، تقسیم می‌کنند. پزشک سپس صدها سایت گیرنده را بین موهای موجود ایجاد می‌کند که در آن موهای اهدا کننده پیوند می‌شوند. پزشک و تیم وی از ابزارهای تخصصی برای وارد کردن هر واحد فولیکولی در محل گیرنده خود، با در نظر گرفتن زاویه دقیق، جهت گیری و جعد مو استفاده می‌کنند. عوامل لخته کننده به عنوان چسبی برای نگه داشتن موهای پیوند شده عمل می‌کنند. بیمارانی که این نوع کاشت مو را انتخاب می‌کنند، بعد از انجام عمل جراحی، اسکار خطی در قسمت پشتی پوست سر دارند. در حالی که این زخم معمولاً بسیار باریک است و با موها پنهان شده است، ممکن است در صورت داشتن مدل مویی که در آن قسمت پشت سر خیلی کوتاه شده است، قابل رویت باشد.

کاشت مو با FUE چند ساعت طول می‌کشد؟


طول هر جلسه از 6 تا 9 ساعت است. البته اندازه ناحیه بدون موی بیمار متغیر مهمی است.

آیا در روش کاشت موی FUE برشی وجود دارد؟


در این روش نیازی به برش بافت از ناحیه‌ای که گرافت برداشت می‌شود، نیست. بنابراین، کاشت مو بدون هیچ گونه احتمال آسیب، برش و بخیه انجام می‌شود.

ریکاوری بعد از کاشت مو به روش FUE چگونه است؟


ریکاوری بعد از کاشت مو به روش FUE چگونه است

زمان بهبود و نقاط عطف بین بیماران متفاوت است، اما مواردی وجود دارد که هر بیمار می‌تواند انتظار داشته باشد. بلافاصله بعد از عمل، بیمار در ناحیه استخراج گرافت‌ها سوراخ‌های ناچیزی خواهد داشت. اینها ظرف دو روز بسته می‌شوند و به نظر می‌رسد در حدود یک هفته ناپدید می‌شود، زیرا مو شروع به رشد مجدد خود می‌کند. گاهی اوقات در ناحیه اهدا کننده التهاب جزئی وجود دارد که می‌تواند تا یک یا دو هفته بعد از عمل ادامه یابد.

پس از عمل، ناحیه گیرنده تقریباً بلافاصله شروع به پوسته شدن می‌کند. در هفته اول پس از عمل، بیمار باید موهای خود را با ریختن آب بر روی سر به جای شستشوی کامل، بشوید. پس از گذشت هفت روز از عمل، می‌توانید موهای خود را به طور طبیعی شویید. در این مرحله، تمام گرافت‌های مو از بین می‌روند و به نظر می‌رسد که هیچ کاری انجام نشده است. اما نگران نباشید! در حدود 3 تا 5 ماه بعد، شروع به رشد مجدد موها را خواهید دید.

چه موقع زخم‌ها از بین می‌روند؟


2 تا 3 روز بعد از عمل، پوست سر شما در مرکز پیوند مو شسته می‌شود. این اولین شستشو است. این شستشو به طور قابل توجهی زخم‌ها را کاهش می‌دهد. زخم‌ها در طی 10 روز کاملاً از بین می‌روند، که در طی این مدت بیمار دستورالعمل‌های مربوط به مراقبت از مو پس از پیوند را با دقت دنبال می‌کند. در این دوره بیماران هرگز نباید سر را با انگشت دست خود تحریک کنند. در غیر این صورت، بیمار ممکن است اسکار را به همراه موهای تازه کاشته شده از دست بدهد.

چه زمانی مو شروع به رشد می‌کند؟


چه زمانی مو شروع به رشد می‌کند

به طور کلی، موهای کاشته شده در اواخر ماه اول شروع به ریزش می‌کنند و 2 تا 3 ماه بعد از عمل موهای جدید شروع به رشد می‌کنند. ظرف 6 ماه ظاهر مطلوبی را به دست می‌آورید. در 1 تا 1.5 سال بعد مو کاملاً با پوست سر سازگار می‌شود و به زیباترین حالت خود می‌رسد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ