کاشت ابرو به صورت طبیعی برای بازگرداندن زیبایی بیشتر به چهره

وقتی درباره بازیابی جوانی صحبت می‌شود، شاید توجه زیادی به ابروها نداشته باشید، اما در هر صورت ابروها می‌توانند نشانگر واقعیت سن شما باشند. با گذشت زمان، ابروها به طور طبیعی نازک‌تر می‌شوند، اما این نازک شدن ممکن است به دلایل دیگری همچون زخم و اسکار یا حتی بیماری رخ دهد. بنابراین، حتی اگر صورت شما بدون چروک باشد و هنوز جوان و شاداب به نظر برسید، ابروهای نازک می‌توانند سن شما را بیشتر از آنچه که به نظر می‌رسد نشان دهند. این مسئله در زنان و مردان هر دو رخ می‌دهد.

 

البته خبر خوبی نیز برایتان داریم. طبق سایت “Penn medicine” جراحی کاشت ابرو می‌تواند به شما در پیشگیری از این موضوع کمک کرده و ضمناً ابروهایی را به شما ببخشد که همیشه می‌خواستید. ابروهایی پر، سالم و با ظاهری طبیعی که به شما چهره‌ای جوان‌تر را هدیه می‌کند. پروسه کاشت ابرو یک پروسه سرراست است و معمولاً برای دیگران پی بردن به اینکه شما چیزی را در ظاهر خود تغییر داده‌اید سخت است، در نتیجه نتایج این عمل بسیار لطیف بوده و  در عین حال مردم متوجه ظاهر سالم، جوان‌تر و درخشان‌تر شما خواهند شد. هرچند زمان بهبودی و ریکاوری بسیار سریع است، ولی نکته حائز اهمیت این است که جراحی را انتخاب کنید در جراحی کاشت ابرو مجرب باشد تا بتوانید به بهترین نتایج دست پیدا کنید.

عوامل ریزش ابرو


دلایل متعددی برای ریزش ابرو و کم پشت شدن آن وجود دارد که عبارتند از چیدن بیش از حد موهای ابرو، زخم شدن و آسیب دیدن ابرو و همچنین برخی عوارض پزشکی مانند:

  • کاهش موهای ابرو به دلیل عوارض مادرزادی یا اختلالات مرتبط با بیماری‌های خود ایمنی نظیر طاسی ناشی از زخم، طاسی سکه‌ای،لوپوس و موارد مشابه.
  • آسیب یا زخم شدن ابرو که ریزش تمام یا بخشی از ابرو را به دنبال دارد. کاشت ابرو می‌تواند موهای از دست رفته ابرو را ترمیم کرده و موهای طبیعی را بر روی پوست سالم و یا حتی مناطق اسکار ابرو ایجاد کند. در برخی از بیماران انجام یک بار کاشت موی ابرو برای برگرداندن ظاهری طبیعی به ابروها کافی می‌باشد، با وجود این ممکن است در برخی دیگر از بیماران انجام بیش از یک عمل برای ترمیم کامل ابرو لازم باشد.
  • ریزش موهای ابرو ممکن است ناشی از مشکلات روانی مانند اختلال مو کنی و یا چیدن بیش از حد یا مکرر ابروها باشد. توصیه می‌‌کنیم افرادی که دچار چنین مشکلاتی هستند، قبل از اقدام به کاشت ابرو برای درمان علل زمینه‌‌ای از دست دادن ابروهای خود، تحت مشاوره‌ روانشناسی قرار گیرند.

مزایای کاشت ابرو با موی طبیعی


اگرچه روش‌های دیگری مانند تاتو یا آرایش روزانه برای افزایش پرپشتی ابرو وجود دارند، اما این روش‌ها دارای محدودیت‌های خاصی هستند. یکی از معایب آنها این است که به عنوان راه‌حل دائمی برای مشکل ریزش ابرو در نظر گرفته نمی‌شوند. در مقابل، با استفاده از روش کاشت ابرو طبیعی، موهای پیوندی مستقیماً از بخش بالای سر بیمار گرفته می‌شوند و به طور دائمی باقی می‌مانند و ظاهر طبیعی دارند. این روش تقریباً به شکل دقیقی ظاهر مورد نظر بیمار را به او ارائه می‌دهد.

یکی از مزیت‌های دیگر کاشت ابرو این است که تقریباً بدون درد است و در مدت زمان ۵ تا ۷ روز بهبود کامل می‌یابد، به نحوی که می‌توان آن را استفاده کرد، ساخت و یا ترمیم کرد. نرخ رشد مجدد موهای کاشته شده در این روش بسیار بالا است. با این حال، برخی افراد ترجیح می‌دهند برای دستیابی به نتایج مطلوب خود از روش‌های دیگری استفاده کنند.

 

 

چه زمانی می‌توان از کاشت ابرو استفاده کرد؟


متأسفانه همه افراد ابروهای ضخیمی ندارند و کاشت ابرو می‌تواند راه خوبی برای افزایش حجم ابروهای شما باشد. کسانی که ابروهای روشن‌تری دارند، معمولاً می‌توانند از این روش استفاده کنند. فارغ از الگوی ابروهای ارثی و سنی، چندین علت متداول وجود دارد که مردم به سراغ کاشت ابرو می‌روند، این علل عبارتند از:

  • برداشتن بیش از حد ابروها
  • شیمی درمانی یا پرتودرمانی
  • جای زخم یا ترومای پوستی، ناشی از مواردی همچون پرسینگ، سوختگی یا تتو
  • وسواس مو کنی، یک عادت رفتاری خود آزارانه که شامل کشیدن و کندن موهای ابروست.
  • بیماری‌های سیستمی

تصمیم در مورد انجام عمل کاشت ابرو یکی از شخصی‌ترین تصمیمات است، انجام این عمل به معنای به دست آوردن ابروهایی پرپشت و ضخیم نیست، بلکه می‌توانید نتیجه‌ای را که به دنبال آن هستید انتخاب کنید. به عبارت دیگر، با انجام این عمل به ابروهایی خوش فرم و حتی ضخیم و صاف دست خواهید یافت و می‌توان چهره‌ای جوان‌تر را برای خود ایجاد کرد.به طور کلی می‌توان گفت بیشتر بیماران دارای شرایط مناسب برای کاشت ابرو هستند. به منظور این که پیچیدگی‌های این فرآیند به حداقل ممکن برسد، فرد باید در وضعیت سلامتی مناسبی باشد. بیمارانی که به دلایل ژنتیکی، چیدن بیش از حد موی ابرو و یا آسیب دیدگی، موی ابروی خود را از دست داده‌اند، می‌توانند برای کاشت ابرو اقدام کنند. پزشک با توصیه کردن نمونه‌برداری از بخشی از بدن فرد (بیوپسی) مناسب بودن وضعیت فرد را برای کاشت ابرو تأیید می‌‌کند.

 

به طور کلی می‌توان گفت بیشتر بیماران دارای شرایط مناسب برای کاشت ابرو هستند. به منظور این که پیچیدگی‌های این فرآیند به حداقل ممکن برسد، فرد باید در وضعیت سلامتی مناسبی باشد. بیمارانی که به دلایل ژنتیکی، چیدن بیش از حد موی ابرو و یا آسیب دیدگی، موی ابروی خود را از دست داده‌اند، می‌توانند برای کاشت ابرو اقدام کنند. پزشک با توصیه کردن نمونه‌برداری از بخشی از بدن فرد (بیوپسی) مناسب بودن وضعیت فرد را برای کاشت ابرو تأیید می‌‌کند.

حین عمل کاشت ابرو چه اتفاقی می‌افتد؟


طبق مقاله کاشت موی OC کاشت ابرو نیازی به بستری شدن طولانی مدت ندارد و تنها با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و یکی از عمل‌های نسبتاً ساده است. جراح با دقت و ظرافتی بسیار بالا این عمل را انجام خواهد داد تا به نتایجی عالی دست یابد.

بطور متوسط میان ۲۵۰ تا ۴۰۰ مو برای هر ابرو نیاز است تا ظاهری سالم و طبیعی را به ابروها ببخشد. بسته به اندازه و ظاهر ابروهای فعلی‌تان و همچنین ظاهری که می‌خواهید بدان دست یابید، این تعداد می‌تواند متغیر باشد. هر مو را باید در جهت رشد طبیعی سایر موهای ابرو کاشت، تا ابروهایی صاف و یکدست ایجاد کند. ضمناً برای رسیدن به ابروهایی صاف و پرپشت، موها را باید با فواصل کمی از هم کاشت.

برای اطمینان حاصل کردن از اینکه هیچ جای زخمی در سر و در ابروی بیمار باقی نمی‌ماند، از سوزن‌های ریزی برای برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهداءکننده استفاده می‌شود. معمولاً این فولیکول‌های مو را از ناحیه پشت گوش‌ها برمی‌دارند. سپس از سوزن‌های کوچکی که تنها چند میلی‌متر ضخامت دارند برای کاشت یک به یک موها استفاده می‌شود، این روش بسیار دقیق است.

از بی‌حسی موضعی پیش از انجام عمل استفاده می‌شود تا بیمار بتواند در حین عمل آرامش خود را حفظ کرده و دچار هیچگونه ناراحتی نشود. هرچند، پس از کاشت هیچ احتیاجی به بستری شدن در مطب نیست – بیمار می‌تواند برای ریکاوری به منزل مراجعت نماید.

 

 

علاوه بر کاربرد روش‌های پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) در کاشت مو، از این روش‌ها می‌توان در کاشت ابرو نیز بهره برد.  افرادی که بخشی یا تمام ابرو(های) خود را از دست داده‌اند، می‌توانند کاندید مناسبی برای انجام این عمل باشند.

پس از عمل کاشت ابرو


یک گرافت جزئی میان ۱۰۰ الی ۲۰۰ مو دارد که می‌توان برای رسیدن به ابرویی صاف و خوش فرم استفاده کرد و ۲۰۰ الی ۴۰۰ ابرو نیاز است تا ابرویی کامل ایجاد شود.

برخی از بیماران مقدار کمی کبودی و تورم را برای مدت زمان کمی تجربه می‌کنند. هرچند، دوره ریکاوری پس از کاشت ابرو نسبتاً سریع و بدون درد است.

مشاهده اثرات کامل پیوند ابرو – چه ناقص و چه کامل – نیاز به زمان ددارد، ولی نتایج این عمل دائمی است. بعد از عمل، شما در شکل و ضخامت ابروی خود بهبودی خواهید دید. هرچند، برخی از این موها در چند هفته بعد از عمل خواهند ریخت. در صورت ریزش ابرو نیازی به وحشت کردن نیست، ریزش ابرو بخشی کاملاً طبیعی از پروسه ریکاوری است و موهای جدید به رشد خود ادامه خواهند داد. قابل ذکر است که ممکن است تا یک سال طول بکشد تا تمام نتایج کاشت ابرو نمایان شود.

موهای کاشته شده رشد خواهند کرد، پس به منظور حفظ  شکل ابرو، باید آنها را بطور مرتب کوتاه و آنکارد کنید، تقریباً هر ۴ هفته. اگر به ابروهای خود دست نزنید موها به رشد خود ادامه خواهند داد، پس انجام اقدامات مراقبتی منظم بسیار حائز اهمیت است.

 

 

موهایی که رشد می‌کنند دائمی هستند. این موها همچون هر موی دیگری در بدن رشد می‌کند. هرچند، این موها به اندازه موهای سر رشد نخواهد کرد زیرا پس از کاشت خصوصیات موهای ابروی اطراف خود را خواهد گرفت. هرچند باز هم باید آنها را مرتب کنید تا طول و شکلی مناسب داشته باشد.

 

سوالات متداول


آیا این عمل راه‌حلی دائمی است؟

بله. این عمل بهترین راه برای دستیابی به نتایجی دائمی است که ابروهای نازک را ترمیم می‌کند. نتایج این عمل دائمی است زیرا باعث رشد دراز مدت موهای ابرو می‌شود. این بدان معناست که ابرو به بازسازی خود حتی در صورت ریزش برخی از موها ادامه خواهد داد.

موها در ناحیه اهداءکننده دقیقاً از کجا رشد خواهد کرد؟

این عمل شامل استفاده از موها و گرافت‌هایی اهدایی است. برای تعیین محل دقیق برداشت این موها، هم میزان ریزش مو و هم جنسیت بیمار در نظر گرفته می‌شود.

اگر ریزش مو در ابرو جزئی باشد، مو را می‌تواند از سالم دیگر برداشت کرد. برای برداشتن گرافت در زنان، باید گرافت را از ناحیه بالای ران یا پشت گوش برداشت.

البته در مردان، این گرافت‌ها را از سایر بخش‌های بدن بسته به ضخامت موی اصلی برداشت می‌کنند. لحاظ کردن جنسیت بیمار برای ناحیه‌ای که گرافت اهدایی از آنجا برداشته می‌شود از این لحاظ حائز اهمیت است که ظاهری طبیعی را برای ابروها تضمین می‌کند زیرا ابروهای زنان نازک‌تر و ابروهای مردان ضخیم‌تر است.

آیا نیاز به بستری شدن هست؟

خیر. خبر عالی آن است که این عمل به صورت سرپایی انجام می‌شود.

عمل کاشت مو چه مدت طول می‌کشد؟

این عمل می‌تواند حدوداً ۵ الی ۶ ساعت طول بکشد. ولی ذکر این نکته خالی از لطف نیست که این زمان می‌تواند بسته به کاری که برای ابروهای شما مورد نیاز است متغیر باشد.

آیا بیمار در معرض عوارض جانبی یا خطراتی پس از کاشت قرار می‌گیرد؟

این عمل خطرات بسیار کمی دارد ولی عارضه نادر آن رشد مو در جهتی خلاف جهت مطلوب بیمار است. در صورت وقوع این عارضه، مو را می‌توان به گونه‌ای حالت داد که هم جهت با سایر موها رشد کند. ولی در بدترین سناریو، می‌توان آن مو را کند. بروز تورم نیز احتمال بسیار زیادی دارد، ولی این عارضه نیز در عرض چند روز برطرف خواهد شد.

 

چه زمانی می‌توان نتایج نهایی این عمل را دید؟

بین ۳ تا ۵ هفته پس از عمل، شاید موی کاشته شده در ابروهای شما شروع به ریزش کند. این مسئله چیز بدی نیست، زیرا به ابرو فرصت می‌دهد تا نتایج نهایی کاشت نمایان شود. در بیشتر موارد، پس از ۴ الی ۶ ماه رشد موی ابروهای کاشته شده قابل مشاهده خواهد بود. ده ماه پس از جراحی، می‌تواند نتایج کامل عمل ترمیم ابروی خود را مشاهده کنید.

آیا ابروهای کاشته شده طبیعی به نظر می‌رسند؟

اگر فاقد ابرو هستید و یا ابروی شما بسیار نازک است، از انجام عمل‌های کاشت ابرو که منتهی به ابروهای مصنوعی یا غیرعادی می‌شود، خودداری کنید. جراح شما باید مهارت بالایی در هماهنگ سازی و طبیعی جلوه دادن رنگ، بافت و جهت موهای کاشته شده با رنگ مو و پوست شما داشته باشد. نتایج عمل کاشت ابرو جلوه بیشتری به چهره و چشم‌های شما می‌بخشد. این نتایج به حدی طبیعی هستند که حتی نزدیکان شما متوجه کاشت ابروی شما نخواهند شد.

کاشت ابرو چقدر هزینه خواهد داشت؟


هزینه کاشت ابرو بسته به محل و همچنین مقدار موی مورد نیاز برای فرآیند کاشت ابرو متغیر است. هزینه ی کاشت ابرو در طول جلسات مشاوره درمانی بر اساس شرایط و ویژگی‌های مطلوب و خاص مورد نظر شما تعیین خواهد شد. البته هزینه این عمل به تعداد گرافت‌های مورد نیاز بستگی دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ