مزایای کاشت ابرو برای پرپشت کردن ابروهای زنان و مردان

مزایای کاشت ابرو برای پرپشت کردن ابروهای زنان و مردان

اگر به طور طبیعی ابروهایتان باریک است ، یا سال‌ها پیش به علت اصلاح زیاد بخش زیادی از ابروهای خود را از دست داده‌اید، می‌توانید با کاشت ابرو این مشکل را برطرف کنید.

همانطور که کاشت مو می‌تواند موی سر شما را بازگرداند، عمل جراحی کاشت ابرو نیز می‌تواند موهای ابروی شما را ترمیم کند. بسته به میزان خسارت وارده، می‌توانید کاشت ابرو را روی یک یا هر دو ابرو انجام دهید. این عمل جراحی فقط برای کسانی که می‌خواهند ابروهای نازک یا کم‌پشت خود را ضخیم‌تر و پرتر کنند مفید نیست. بلکه افرادی که به دلیل جای زخم یا آسیب‌دیدگی، تمام یا بخشی از ابروهای خود را از دست داده‌اند نیز می‌توانند از این روش برای بازگرداندن ابروهای خود استفاده کنند.

بسیاری از بیماران به عمل کاشت ابرو به عنوان روشی برای تقویت مجدد رشد موهای ابروی خود که پس از سال‌ها اصلاح کردن و برداشتن تغییر کرده است، علاقه‌مند هستند.

اگرچه کاشت ابرو در اصل برای بازگرداندن رشد ابرو در بیمارانی است که موهای خود را در اثر یک مشکل ژنتیکی از دست داده‌اند یا دچار عارضه جانبی درمانی‌هایی مثل شیمی‌درمانی شده‌اند، اما اخیراً این روش هم از نظر پزشکی و هم از نظر زیبایی کاربردهای بسیاری پیدا کرده است.

متخصصین کلینیک زیبایی رازی تجربه گسترده‌ای در زمینه ترمیم و کاشت ابرو دارند. برای اینکه ابروهای خود را دوباره بدست بیاورید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. 

نحوه عملکرد عمل کاشت ابرو چگونه است؟ 


نحوه عملکرد عمل کاشت ابرو چگونه است

برای مشاوره اولیه خود، می‌توانید یک عکس بگیرید تا به پزشک خود نشان دهید که ابروهای جدیدی که می‌خواهید چگونه به نظر برسند. در این عکس، پر بودن، تقارن و شکل طبیعی ابروهای فعلی خود را در نظر بگیرید.

پزشک شما به طور معمول از یک ماژیک جراحی برای طراحی ابروهای مورد نظرتان استفاده می‌کند تا به شما ایده‌ای از نتیجه نهایی را نشان دهد. برخی از پزشکان حتی ممکن است از نرم‌افزارهایی استفاده کنند که قبل از عمل، به شما کمک می‌کنند تا نتیجه نهایی را پیش‌بینی کنید.

در روز عمل، پزشک با استفاده از بی‌حسی موضعی، ناحیه کاشت را بی‌حس می‌کند تا شما کمترین درد را تجربه کنید. در طی این عمل، پزشک از فولیکول‌های موی شما (که معمولاً از ناحیه‌ای نامحسوس مانند پشت سر بدست آمده است) استفاده می‌کند تا بتواند فولیکول‌های مو را یک به یک بر روی ناحیه ابرو کاشت کند.

در ضمن پیوند فولیکول‌های مو از پوست سر، پزشک ممکن است از تزریق محلول نمک برای منبسط کردن پوست به منظور تسهیل در برداشتن فولیکول استفاده کند. بسته به آنچه پزشک شما توصیه می‌کند، یکی از دو روش سنتی کاشت مو استفاده می‌شود: استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا پیوند واحد فولیکولی (FUT)

دوره نقاهت عمل کاشت مو چگونه است؟ 


بعد از عمل، بیماران باید یک دوره نقاهت نسبتاً ساده را سپری کنند. اغلب از نظر پزشکان دوره نقاهت عمل کاشت ابرو با دوره نقاهت تاتوی ابرو یکسان است. ممکن است شما مقداری کبودی سطحی و یا پوسته پوسته شدن را روی پوست اطراف ابروهای خود تجربه کنید، اما اکثر بیماران تنها سه روز پس از عمل احساس کاملاً طبیعی خواهند داشت.

از آنجا که عمل کاشت ابرو یک روش غیر تهاجمی است و عموماً فقط به بی‌حسی موضعی احتیاج دارد، شما قادر خواهید بود خودتان به منزل برگردید و بعد از یک یا دو روز به فعالیت‌های عادی خود ادامه دهید.

پزشکان هشدار می‌دهند که برخی از کبودی‌ها طبیعی است و در مورد لمس ابروهایتان حداقل 24 ساعت پس از پیوند احتیاط کنید. علاوه بر این، به شما توصیه می‌کنند که ابروهای خود را خیس نکنید و همچنین ممکن است از شما خواسته شود که استفاده از لوازم آرایشی را به مدت چند روز محدود کنید.

چگونه ابروهای خود را بعد از عمل پیوند اصلاح کنید  


چگونه ابروهای خود را بعد از عمل پیوند اصلاح کنید

اگر کاشت ابرو انجام داده‌اید، یک نکته وجود دارد که باید بدانید. شاید مجبور شوید روش مراقبت و فرم‌دهی به ابروهایتان را تغییر دهید. موهای پیوند شده به ناحیه ابرو مانند موهای ابروهای طبیعی نیستند و باید مانند موهای سرتان با آن‌ها رفتار کنید، این بدان معناست که شما ممکن است به تلاش بیشتری برای مرتب نگه داشتن ابروهایتان نیاز داشته باشید.

انتظار برای رشد مجدد موها 

نتایج حاصل از کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو فوراً قابل مشاهده نیست. در طول عمل جراحی، پزشک بسته به میزان حجم ظاهری و در عین حال میزان پراکنده بودن ابروهای شما، در هر نقطه از 50 تا 600 گرافت پیوند می‌زند. در روش متوسط کاشت ابرو ​​بین 50 تا 350 گرافت کاشته می‌شود.

لایه‌ای از پوسته پوسته شدن معمولاً بعد از عمل روی موهای پیوند یافته تشکیل می‌شود، اما باید بعد از چند روز از بین برود، همچنین اگر هر یک از علائم قرمزی یا تورم را تجربه کردید، توجه کنید که باید بعد از چند روز برطرف شود. به طور معمول، چند هفته بعد از عمل موهای پیوندی می‌ریزند، اما بعد از گذشت چند ماه دوباره رشد مجدد خود را آغاز می‌کنند. ممکن است چندین ماه یا حتی یک سال طول بکشد تا بتوانید نتایج مورد نظر خود را مشاهده کنید.

اصلاح ابروها

موهای پوست سر و موهای ابرو معمولاً بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. در هنگام کاشت ابرو با استفاده از موهای پشت سر خود، باید موهای پیوند شده را آموزش دهید تا قدری مانند موهای ابرو رفتار کنند. بخشی از این کار را جراح می‌تواند انجام دهد. برای این کار باید موهای پیوندی را به گونه ای قرار دهد تا به شکلی رشد کنند که شباهت زیادی با رشد طبیعی ابروها داشته باشد.

بخش دیگر برداشتن و اصلاح موهای جدید ابروی شماست که بستگی به شما دارد. موهای پیوند یافته مانند زمانی که هنوز در قسمت پشت سر وجود دارد رشد می‌کنند. در حالی که موهای طبیعی ابرو کوتاه هستند، این موهای کاشته شده همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند. مگر اینکه ابروهای بسیار طولانی و شلوغی بخواهید ، باید عادت کنید که هر از گاهی که موهای پیوندی ابروهای خود را کوتاه کنید تا مرتب و خوش فرم باشند، مگر اینکه ابروهای شلوغ و نامرتبی بخواهید.

می‌توانید موهای خود را با یک جفت قیچی ابرو اصلاح کنید. اگر شما از کوتاه کردن موها خیلی نگران هستید و یا آن را بیش از حد صاف و کوتاه می‌کنید، می‌توانید اصلاح ابروهایتان را به دست یک آرایشگر حرفه‌ای بسپارید تا به سادگی این کار را برایتان انجام دهد.

هنگام برداشتن ابروهایتان بسیار مراقب باشید 

احتمالاً برداشتن و کندن ابرو همان چیزی بوده است که شما را به مرحله کاشت ابرو رسانده است. اما یک سؤال باقی مانده است: آیا می‌توانید موهای پیوند شده را بکنید؟ جواب به چند مورد بستگی دارد. در بیشتر موارد، کندن موهایی که به صورت پراکنده رشد می‌کنند باید خوب باشد. اما، جراح شما ممکن است توصیه کند که بعد از عمل جراحی و قبل از اینکه شروع به برداشتن ابروهایتان بکنید، مدتی منتظر بمانید تا مطمئن شوید. اگر موچین را برداشتید و می‌خواهید این کار را بکنید خیلی مراقب باشید که ابروهای خود را بیش از حد نکشید، زیرا این کار نتیجه جراحی شما را از بین خواهد برد.

شکل و فرم دادن به ابرو

پس از رشد موهای پیوند یافته، می‌توانید آن را به سبک ابروهای طبیعی خود اصلاح کنید. این بدان معناست که می‌توانید از یک شانه ابرو استفاده کنید تا ابروها مرتب‌تر به نظر برسند و نیز می‌توانند موهای پراکنده را به دقت بردارید. همچنین می‌توانید از یک مداد ابرو برای پر کردن قسمت‌هایی که مورد نیاز است استفاده کنید.

آیا مشکلی وجود دارد که می‌تواند رخ دهد؟


اگرچه پیوندهای ابرو به طور کلی ایمن به حساب می‌آید، که عمدتاً به این دلیل است که از همان روش‌های کاشت موی سنتی استفاده می‌کنند، هنوز هم مواردی وجود دارد که باید مراقب آن‌ها بود.

مانند هر روشی، خطرات کمی در ارتباط با بی‌حسی موضعی و تزریقات محلول نمکی (در درجه اول واکنش‌های آلرژیک) وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. همچنین خطر عفونت، هرچند ناچیز اما شدنی، ناشی از پیوند وجود دارد و بلافاصله پس از انجام این عمل، ممکن است دچار کبودی و زخم جزئی در ناحیه ابرو شوید.

اما به طور کلی، احتمال ابتلا به عوارض جدی ناشی از پیوند ابرو بسیار کم است.

با این حال، برخی از مسائل زیبایی وجود دارد که ممکن است در نتیجه پیوند رخ دهد. از آنجا که فولیکول‌های جدید از ناحیه پوست سر گرفته می‌شوند، در آنجا که سرعت رشد موهای سر سریع‌تر است، بسیاری از بیماران از این موضوع ابراز نگرانی می‌کنند که ابروهایشان ظاهر ناخوشایندی به خود بگیرد، و همچنین می‌ترسند که موها در جهت اشتباه رشد کنند و نیاز به نگهداری مداوم داشته باشند.

با اینکه این نگرانی کاملا درست و بجا است، اما متخصصان اطمینان می‌دهند که بیش از 15 درصد موهای جدید در جهت اشتباه رشد خواهند کرد که هر چند ماه یکبار به راحتی می توان آن‌ها را کند یا اصلاح کرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل ممکن است برخی پزشکان از موهای ریز پا یا بدن استفاده کنند.

پیوند ابرو در مقابل میکروبلاستیک 


در حال سبک سنگین کردن گزینه‌های موجود هستید؟ اگر به دنبال تقویت طولانی مدت ابروهای خود هستید، بدون شک می‌خواهید از میکروبلاستیک استفاده کنید. در این روش به جای کاشت فولیکول‌های مو، میکروبلدینگ که به نام‌”گلدوزی ابرو” نیز شناخته می‌شود از آرایش دائمی برای ایجاد ابروی کامل‌تر استفاده می‌کنند. اگرچه این درمان طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی یافته است، اما این در واقع یک روش قدیمی است و حتی برخی از محققان ادعا می‌کنند که از قرن‌ها پیش وجود داشته است.

با استفاده از میکروبلاستیک، یک متخصص رنگدانه‌ها را با استفاده از ابزار دستی با سوزن‌هایی که به آن متصل هستند (شبیه قلم تاتو) به لایه خارجی پوست وارد می‌کند تا قسمت‌هایی از ابرو که موهای آن‌ها نازک شده یا از بین رفته است را پر کند. این متخصص بسیار مراقب است تا مطمئن شود که هر مو، با توجه به ابعاد دقیق و سایه ابروها، برای تقلید از ظاهر موهای واقعی کشیده می‌شود.

تفاوت اصلی میکروبلاستیک و کاشت ابرو در این است که میکروبلاستیک نیمه دائمی است و با مراقبت‌های مناسب فقط 6 تا 18 ماه دوام می‌آورد. اما از آنجا که میکروبلاستیک از رنگدانه‌های خال کوبی و کاشت مو از فولیکول‌های واقعی استفاده می‌کند، با روش کاشت مو به احتمال زیاد به نتیجه طبیعی‌تری خواهید رسید.

انتخاب روشی که برای شما مناسب باشد به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نتیجه نهایی مورد نظر شما.

اگر می‌خواهید ظاهر طبیعی‌تری داشته باشید و به دنبال راهی برای شکل دادن و رنگ کردن ابروهایتان به دلخواه خود هستید، پزشک شما به احتمال زیاد کاشت ابرو را توصیه خواهد کرد.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟ 


مانند هر روش زیبایی دیگر، هزینه عمل بسته به نیازهای دقیق شما و مکان انجام این عمل متفاوت است. شما باید بدانید که این یک عمل وقت‌گیر است و پزشکان نیاز دارند که فولیکول‌های مو را دانه به دانه از ناحیه اهداکننده برداشت کنند و در محل مورد نظر قرار دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ