مراحل تزریق چربی به باسن (لیفت برزیلی) برای بزرگ کردن باسن

بزرگ کردن باسن بعنوان شیوه‌ای برای بهبود اندازه و شکل باسن رایج است. با توجه به وجود تکنیکهای غیرتهاجمی و راحت برای انجام این عمل، بزرگ کردن باسن بین مردم رواج پیدا کرده است. داشتن باسن محکم، برآمده و گرد می‌تواند تیپ زنانه و حس جوانی را به شکل چشم گیری افزایش دهد.

تزریق موفقیت آمیز چربی برای بزرگ کردن باسن با یک مشاوره شخصی شروع می‌شود. این مرحله برای یافتن جزئیات انجام کار، شناخت پزشک و تصمیم گیری در مورد اینکه جراحی انجام شود یا نه، بسیار مهم  است.

لیفتینگ باسن برزیلی یکی از بهترین شیوه‌ها با ماندگاری بلند مدت است به شرط آنکه توسط یک متخصص ماهر جراحی زیبایی انجام شود. شما می‌تواند در این مورد با کلینیک زیبایی رازی تماس بگیرید.

 

چرا باید لیفتینگ باسن برزیلی انجام شود؟


شکل و تناسب باسنهای یک فرد بیشتر تحت تاثیر ژنتیک قرار دارد. دو عامل ساختار اسکلت بندی و چگونگی ذخیره سازی چربی در بدن شما تعیین کننده ظاهر پایین تنه شما است. رژیم غذایی سالم و تمرینات ورزشی می‌توانند سبب تناسب وزن و ماهیچه‌های شما شوند اما برخی افراد علیرغم اینکه سبک زندگی سالمی دارند، از این که باسن صاف و بدون شکل  دارند ناراضی هستند.

انجام جراحی لیفتینگ باسن برزیلی می‌تواند با دوباره شکل دادن باسنها و اطراف آنها، مانند مفصل ران، پایین کمر و رانها، به بهبود تاثیرات ژنتیکی فرد کمک کند. به دلایل زیر ممکن است بخواهید که لیفتینگ باسن برزیلی را انجام دهید:

 • بهبود انحنای پایین تنه
 • کاهش توده‌های چربی مفاصل ران، رانها یا شکم و اضافه کردن آن به باسنها
 • کمک به جذاب‌تر شدن لباسی که می‌پوشید
 • احساس جوانی و خوش هیکلی بیشتر
 • بهبود تناسب اندام شما با ایجاد تعادل بین بالا تنه و پایین تنه شما

چه افرادی برای انجام پیوند چربی به هدف لیفتینگ باسن برزیلی مناسبند؟


لیفتینگ باسن برزیلی یک انتخاب بسیار خوب برای بهبود شکل و اندازه باسنها است اما بعضی از افراد برای انجام دادن آن مناسبترند و بسیار مهم است که توقعات واقع بینانه‌ای از انجام این جراحی، ریکاوری بعد از آن و نتیجه‌اش، داشته باشیم. به طور کلی اگر شرایط زیر را داشته باشید، احتمالا داوطلب مناسبی برای انجام این عمل هستید:

 • مایل به بزرگ کردن باسن بدون ایمپلنت هستید.
 • پوستی یکنواخت در ناحیه باسن دارید.
 • به اندازه کافی در نقاط دیگر بدن چربی برای برداشتن و تزریق به درون باسن دارید.
 • مایل هستید و توانایی دارید که برای چند هفته بطور مستقیم روی باسن ننشینید.

برخلاف نامش، لیفتینگ باسن برزیلی، یک روش لیفتینگ سنتی نیست و سبب از بین رفتن پوست باسن نمی‌شود. اگر شما خیلی نگران افتادگی پوست باسن و رانهایتان هستید، جراحی لیفتینگ ران و باسن ممکن است برای شما گزینه مناسبی باشد.

آیا تزریق چربی به باسن با ایمپلنت باسن فرق می‌کند؟


دو روش واحد برای لییفت و فربه کردن باسنها وجود دارد:

قراردادن ایمپلنت سیلیکونی باسن با جراحی و تزریق چربی  (لیفتینگ باسن برزیلی). ایمپلنتها شکل گردتری را برای باسن شما فراهم می‌کنند درحالیکه تزریق چربی خطوط طبیعی و لیفت ایجاد می‌کنند. جراح به شما کمک خواهد کرد تا در مورد انتخاب تکنیک صحیح و رسیدن به زیبایی مورد نظرتان بر اساس تیپ بدن، تصمیم گیری کنید. روشی که از مقدار کمی از چربی بدن استفاده می‌کند بهتر از ایمپلنت باسن است زیرا پیوند چربی می‌تواند برای باسنهایی که افتادگی پوست دارند نتیجه بهتری داشته باشد.

جراحی لیفت باسن برزیلی چگونه انجام می‌شود


تزریق چربی به باسن

لیفت باسن برزیلی سه مرجله پایه‌ای دارد:

 • چربی از باسنها، پایین کمر، رانها، شکم و یا دیگر مناطق لیپوساکسن می‌شود.
 • چربی استخراج شده پالایش و آماده پیوند می‌شود
 • جراح زیبایی چربی را به نقاط مشخصی از باسن تزریق می‌کند تا حجم آن زیاد و شکلش بهبود یابد.

جراحی بطور کلی بصورت سرپایی انجام می‌شود و در آن از بی‌هوشی کلی یا تزریق درون وریدی آرامبخش و بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. یک جراح با تجربه زیبایی ممکن است در ابتدا مقدار چربی بیش از نیاز به درون باسنها تزریق کند تا مطمئن شود که نتیجه نهایی آن هرچه بیشتر به آنچه هدف شماست، نزدیک است.

ریکاوری


ریکاوری اولیه

بلافاصله بعد از عمل، بیمار دچار کبود و ورم در نواحی که چربی از آنها برداشت شده خواهد شد. درد را با استفاده از دارو می‌توان کنترل کرد. توصیه می‌شود پیش از رانندگی با وسایل نقلیه موتوری بجای استفاده از مسکنهای خواب‌آور از Tylenol استفاده شود. این امر همچنین به جلوگیری از یبوست کمک می‌کند. بعد از جراحی بیماران به شکلهای متفاوتی ریکاوری می‌شوند اما اغلب آنان می‌توانند یک یا دو روز بعد از جراحی راه بروند. حرکت کردن همچنین به جلوگیری از یبوست کمک می‌کند. مایع میان بافتی اضافی که سبب ورم می‌شود ممکن است از میان شکافهای ایجاد شده روی پوست تخلیه شود. اگر این مایع کمی رنگ خون به خود داشت نگران نباشید زیرا  کاملا طبیعی است و چند روز بعد از جراحی متوقف خواهد شد.

کمپرس با لباس مخصوص

بعد از جراحی، جراح پلاستیک بیمار را درون یک لباس مخصوص کمپرس ، قرار می‌دهد تا مناطقی که لیپوساکشن در آنها انجام شده، بهبود یابند. پیشنهاد می‌شود که بیمار این لباس مخصوص را به مدت هشت هفته بپوشد تا از بهبودی محلهایی که چربی از آنجا برداشت شده اطمینان حاصل شود. این امر همچنین به کاهش ورم و ناراحتی و جمع شدن پوست کمک می‌کند. غالبا لباس مخصوص کمپرس در قسمت پشتی خود بریدگی دارد به همین دلیل برای چربیهای پیوند زده شده پیش از محکم و یکپارچه شدنشان مشکلی ایجاد نمی‌کند.

مستقیما روی باسنهای خود ننشینید

یکی از امور مهم در دوره ریکاوری بعد از عمل لیفتینگ باسن برزیلی این است که به مدت ۸ هفته نباید بطور مستقیم روی باسن خود بنشینید. به بیماران توصیه می‌شود که روی شکم یا یک طرف بدن بخوابند. اگر مجبور شدید بنشینید پیشنهاد می‌شود از یک بالش حلقوی یا بادی برای نشستن استفاده کنید. قرار دادن یک بالش پشت پا به واسطه بالا نگهداشتن باسن، برای جلوگیر از فشار به چربی‌های پیوند زده شده مفید است. بدست آوردن نتیجه برای مدت طولانی بسیار مهم است و نشستن روی باسن می‌تواند سبب ایجاد گردش خون در این ناحیه شود. کاهش گردش خون می‌تواند سلولهای چربی پیوند زده شده به باسن را از بین ببرد ضمن اینکه باید توجه داشت که حدود ۴۰ درصد از چربی‌های پیوند زده شده حتی اگر بیمار روی باسن ننشیند از بین می‌رود. بعد از گذشت ۸ هفته از ریکاوری هنوز استفاده از یک کوسن برای نشستن مهم است. همچنین نباید برای مدت طولانی به حالت نشسته قرار گرفت. مچنین توصیه می‌شود در ۸ هفته اول بعد از جراحی به پشت نخوابید.

بازگشت به فعالیتهای عادی

بلافاصله بعد از جراحی باید از انجام فعالیتهای سنگین بخصوص کارهایی که به عضلات فشار وارد می‌کنند، اجتناب کرد. بعد از یک ماه کارهای سبک مانند راه رفتن سریع می‌تواند انجام شود. بسته به عکس‌العملی که هر فرد به جراحی نشان می‌دهد  اغلب بیماران می‌توانند بین ۶ تا ۸ هفته بعد از عمل به فعالیتهای عادی خود باز گردند. بعد از تثبیت سلولهای چربی فعالیتهای سنگین‌تر را می‌توان انجام داد زیرا این سلول‌ها در برابر فعالیتهای چربی سوز مانند پیاده‌روی و دویدن مقاوم شده‌اند. بسیار مهم است که به دستورالعمل‌های جراح خود بعد از جراحی عمل کنید تا در نهایت زیبایی مد نظر خود را بدست آورید.

نتایج


لیفت باسن بزریلی

بهترین نتیجه بزرگ کردن باسن متناسب با بدن شما خواهد بود

تجربیات قبلی انجام عمل بزرگ کردن باسن می‌تواند به شما در تصمیم گیری برای بهترین سایز و شکل باسن برای بدنتان مفید باشد. در حالی که قبل از مشاوره، به داشتن باسن ایدآل فکر می‌کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که عمل جراحی باید متناسب با فیزیک بدن شما طراحی شود. طبیعتا هدف از انجام جراحی بزرگ کردن باسن صرفا ایجاد یک باسن بزرگ نیست بلکه باید سبب بهبود شکل ظاهری بدن شما شود.

نتیجه انجام جراحی بزرگ کردن باسن طولانی مدت خواهد بود

انجام موفق جراحی بزرگ کردن باسن برای سالهای طولانی حس خوبی به شما خواهد داد. اعتماد به نفس، پتانسیل تحمل سختی، هزینه ایجاد تغییر. وقتی به دنبال گزینه‌های مختلف برای تغییر اندازه و شکل باسن خود هستید باید این عوامل را در نظر داشته باشید. در شرایط طبیعی نتیجه انجام عمل بزرگ کردن باسن طولانی مدت خواهد بود. ایمپلنتهای سیلیکونی ایمن هستند و به طرز شگفت آوری تا ۱۰ سال یا بیشتر دوام دارند. بافتهای چربی پیوندی با بافتهای شما یکی می‌شوند و نتایج دائمی ایجاد می‌کنند. به همین دلیل سایز باسن باید با نوع بدن شما متناسب باشد و همچنین سبک زندگی شما نیز اهمیت دارد.

خطرات


مانند هر عمل جراحی دیگری خطراتی نیز وجود دارد. برای انجام جراحی لیفت باسن برزیلی، افراد باید ملاحظاتی را در نظر بگیرند:

 • لخته‌های خون
 • عفونت
 • بهبودی دیر هنگام زخم و جای زخم
 • حالت غیرعادی خطوط بدن
 • آمبولی چربی