لیزر موهای زائد در دوران شیردهی: آیا لیزر مو عوارض دارد؟

بسیاری از زنانی که اخیراً زایمان کرده‌اند نگران رابطه بین لیزر موهای زائد و شیردهی هستند. پزشکان به طور مکرر سوالاتی در مورد تأثیر آن بر کودک می‌شنوند.

این تفکر که لیزر موهای زائد بر شیردهی تأثیر می‌گذارد برای مادران جدید نگران کننده است و بر تصمیماتی که می‌گیرند تأثیر می‌گذارد. هیچ مطالعه‌ای نشان دهنده خطر لیزر موهای زائد در دوران شیردهی نیست. مشکل بیشتر مربوط به خطرات احتمالی یا اتلاف وقت و پول است. به هر حال می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ با پزشک خود صحبت کنید.

زندگی پس از زایمان 


زندگی پس از زایمان

نوزاد از بسیاری جهات زندگی خانوادگی را تغییر می‌دهد. هیچ چیز مانند گذشته نیست. چه فرزند اول باشد یا فرزند دیگری، پویایی خانواده تغییر خواهد کرد.

بدون شک مادران بیشترین تأثیر را از این تغییرات می‌گیرند. وظایفی وجود دارد که فقط آنها می‌توانند انجام دهند، مانند شیردهی که وقت زیادی از آنها می‌گیرد. کم کم زنان دوباره به خود توجه می‌کنند و تغییراتی را که بدن آنها متحمل شده مشاهده می‌کنند.

به این ترتیب، مادران تازه وارد دوباره نگران ظاهر خود هستند. آنها شروع به تلاش برای به دست آوردن شکل قبلی خود می‌کنند و عادت‌های مراقبت از خود را که قبلاً برای داشتن احساس راحتی و خوشبختی داشتند شروع می‌کنند.

ظاهر مو 


از جمله، وقت آن است که تصمیم بگیریم با موهای اضافی ناشی از تغییرات هورمون در دوران بارداری چه کار کنیم.

ممکن است موها در صورت، سینه‌ها یا شکم ظاهر شده باشند. به طور کلی، این موهای ضخیم و ناخوشایند است که در طی 5 یا 6 ماه از بین می‌روند.

زنانی که نگران ظاهر خود هستند، می‌خواهند موهای زائدشان را از بین ببرند. با این حال اوقات فراغت کمی دارند زیرا باید وقت خود را به کودک‌شان اختصاص دهند.

در این زمان، لیزر موهای زائد یک گزینه عالی به نظر می‌رسد. گرچه برای همیشه از شر مو خلاص نمی‌شوید اما رشد آن را بسیار کند می‌کند.

در این مرحله، زنان می‌پرسند که آیا لیزر موهای زائد بر شیر مادر یا کودک تأثیر می‌گذارد. آنها می‌دانند که شیردهی برای سلامتی کودک بسیار مهم است و می‌خواهند آن را ادامه دهند. با این وجود جای نگرانی نیست. لیزر موهای زائد و شیردهی کاملاً سازگار هستند.

رابطه بین لیزر موهای زائد و شیردهی چیست؟ 


حقیقت این است که هیچ رابطه‌ای بین این دو وجود ندارد. لیزر موهای زائد هیچ بخشی از شیردهی را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. لیزر موهای زائد مقدار شیر تولیدی را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد، کیفیت شیر ​​را کاهش نمی‌دهد و به غدد پستانی آسیب نمی‌رساند.

چرا می‌توانید هر دو را با خیال راحت انجام دهید؟ دو دلیل مهم وجود دارد:

  • لیزر مورد استفاده در از بین بردن موها از غدد پستانی عبور نمی‌کند. حتی اگر در زیر بغل و پستان استفاده شود، تأثیری در شما نخواهد داشت. لیزر فقط به 2، 3 میلی متر از پوست نفوذ می‌کند.
  • لیزر موهای زائد هیچ هورمونی را که مربوط به شیردهی باشد، تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. لیزر موهای زائد به پرولاکتین یا اکسی‌توسین آسیب نمی‌رساند. پرولاکتین شیر ایجاد می‌کند و اکسی‌توسین به پمپاژ آن کمک می‌کند.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد چیست؟


به طور کلی، لیزر موهای زائد هیچ عارضه‌ای برای زنان ندارد. با این حال، مواردی وجود دارد که زنان می‌توانند احساس ناراحتی و برخی علائم کنند. این عوارض می‌تواند باعث تحریک، خارش یا درد خفیف شود.

شیردهی مشکلی ایجاد نمی‌کند، به شرطی که برای تسکین علائم از داروها استفاده نکنید. درست مثل هر بیماری دیگر، پرهیز از مصرف مسکن و کرم‌های بیهوشی مهم است زیرا اثرات این داروها می‌تواند به شیر وارد شود.

لیزر مورد استفاده در از بین بردن مو از طریق غدد پستانی عبور نمی‌کند. حتی اگر از آن در زیر بغل و پستان استفاده کنید، تأثیری در شما نخواهد داشت.

اگر بعد از استفاده از لیزر موهای زائد این اثرات را تجربه کردید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا درمورد درمان تصمیم بگیرید. در بهترین حالت، یک یا دو روز ناراحت خواهید بود، اما پس از آن علائم ناپدید می‌شوند.

این علائم معمولاً قسمت‌های مختصری هستند که به سرعت از بین می‌روند. بنابراین، در صورتی که می‌خواهید در دوران شیردهی لیزر موهای زائد را امتحان کنید، جای نگرانی نیست.

هم است که لیزر موهای زائد را نزد یک تکنسین واجد شرایط و با تجربه انجام دهید. به این ترتیب، در معرض خطر سوختن یا ابتلا به بیماری‌های پوستی قرار نخواهید گرفت. به دلیل محدودیت‌های شیردهی، درمان این عوارض دشوار خواهد بود.

مشکل چیست؟ 


  • هایپرپیگمنتیشن: در طول چرخه باروری، هورمون‌ها به احتمال زیاد باعث لک یا تیرگی پوست (ملاسما) می‌شوند. هایپرپیگمنتیشن ممکن است به خودی خود یک اثر نامطلوب باشد، اما همچنین ممکن است باعث ایجاد برخی از زخم‌های غیر قابل مشاهده شود.
  • رویش مجدد مو: همچنین ممکن است هورمون‌ها باعث رشد سریعتر موهای از بین رفته شوند. ممکن است انجام لیزر تا قبل از تمام شدن دوران شیردهی، ارزش نداشته باشد.
  • بی‌هوشی: نگرانی دیگر مربوط به بی‌حسی موضعی است که همراه با لیزر درمانی استفاده می‌شود. این احتمال وجود دارد که ممکن است برای شما یا کودک‌تان واکنش آلرژیک ایجاد کند.

آیا در مورد لیزر موهای زائد و شیردهی مطالعاتی انجام شده است؟ 


خیر، هیچ مطالعه‌ای در مورد لیزر موهای زائد و نوزادان شیرخوار وجود ندارد. چرا باید باشد؟ هیچ مطالعه‌ای در مورد تأثیر سفر مادر به یک ساحل آفتابی بر نوزاد شیرده یا، به فکر برخورد نزدیک دیگری از پوست مادر با نور، در فوت کردن شمع‌های کیک تولد نیست! با این وجود این دو تجربه یا اتفاق به همان اندازه لیزر درمانی ممکن است به کودک شیرده آسیب برساند!

سوالات متداول 


از لیزر موهای زائد چه انتظاری می‌توانم داشته باشم؟ 

می‌توانید اطمینان داشته باشید که ایمن‌ترین و موثرترین درمان را در بهترین مقدار ممکن انجام می‌دهید.

پس از اتمام درمان، مشتریان تجربه را به عنوان تغییر سبک زندگی توصیف می‌کنند؛ بیشتر آنها نمی‌توانند باور کنند که وقت و هزینه زیادی را صرف رفع موهای زائد با تیغ، کرم یا اپیلاسیون کرده‌اند.

لیزر موهای زائد چگونه کار می‌کند؟ 

لیزر موهای زائد چگونه کار می‌کند؟

سیستم لیزر موهای زائد از ترکیب انرژی و گرما برای از بین بردن فولیکول‌ها بدون آسیب رساندن به پوست اطراف آنها استفاده می‌کند. بعد از چند جلسه، کاهش دائمی مو را تجربه خواهید کرد. بسته به اینکه کدام ناحیه (ها) را می‌خواهید درمان کنید، مجبور نیستید در مورد سوختگی یا تحریک تیغ فکر کنید و دیگر نگران موهای زائد درون روئیده بدن نخواهید بود.

رفع موهای زائد با لیزر چه مدت زمان می‌برد؟ 

شما میلیون ها فولیکول مو در بدن خود دارید که همه آنها در مراحل مختلف چرخه می‌شوند. لیزر موهای زائد فقط می‌تواند درصد معینی از آن فولیکول‌ها را همزمان (آنهایی که در مرحله فعال هستند) درمان کند، بنابراین باید در فواصل زمانی مختلف انجام شود. از آنجا که هیچ دو بدنی یکسان نیستند، برنامه درمانی متناسب با بدن خواهد بود، اما پزشکان معمولاً حداقل شش جلسه لیزر موهای زائد را توصیه می‌کنند که با فاصله چهار تا ده هفته انجام شود.

لیزر موهای زائد چه حسی دارد؟ 

بیشتر مشتریان این احساس را یک حس نیشگون گرم و ملایم توصیف می‌کنند، شبیه احساس گاز گرفته شدن با یک نوار لاستیکی. در بیشتر موارد، احساس تقریباً بلافاصله از بین می‌رود.

چه کسی واجد شرایط انجام لیزر موهای زائد است؟ 

پزشکان درمان لیزر موهای زائد را متناسب با رنگ مو، رنگ و نوع پوست انجام می‌دهند. تا زمانی که مقداری رنگ در موهای شما وجود داشته باشد (در بیشتر موارد، حتی موهای بلوند نیز به اندازه کافی رنگ دارند)، سیستم لیزر موهای زائد ما نیز موثر خواهد بود.

لیزر موهای زائد چقدر ماندگار است؟ 

موها برای همیشه از بین رفته‌اند! بیشتر مشتریان در 7 تا 10 جلسه حدود 95٪ تا 100٪ موهای زائد خود را از دست می‌دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان