درمان گلوله شدن ژل لب با ماساژ و یا تزریق هیالورونیداز

هنگامی که درباره تزریق ژل لب تصمیم گرفته می‌شود، گاهی اوقات بیماران درباره عوارض جانبی احتمالی مانند ایجاد توده‌های کوچک یا برجستگی نامناسب ناشی از گلوله شدن ژل لب در محل تزریق نگران می‌شوند و می‌خواهند بدانند چه مدت طول می‌کشد تا آن‌ها از بین بروند. گلوله شدن ژل لب پس از دریافت تزریق ژل لب معمول نیست؛ با این حال اگر این امر اتفاق بیفتد، معمولاً طی یک یا دو هفته به خودی خود از بین می‌رود. برای نتایج بهتر، پرستار تزریق کننده می‌تواند ناحیه را ماساژ دهد تا ناهمواری‌ها صاف‌تر شوند یا می‌تواند از هیالورونیداز برای حل مواد پرکننده استفاده کند.

گلوله شدن ژل لب هنگام تزریق پرکننده‌های لب می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و شناسایی علل آن‌ برای درمان هر چه بهتر، بسیار مهم است. این شناسایی شامل درک بهتر علت رخ دادن آن، میزان نمایان بودن آن و مدت زمانی که طول می‌کشد تا به خودی خود از بین برود و حل شود است.

هر چیزی که لازم است بدانید در ادامه همراه با خلاصه‌ای از نکات مفید برای عبور کردن از هر مرحله از فرایند درمان تزریق ژل لب توضیح داده شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره­‌ی درمان گلوله شدن ژل لب و یا رزرو نوبت در کلینیک رازی با شماره تلفن­‌های ۰۲۱۸۸۰۲۸۷۷۵۰۲۱۸۸۰۲۴۴۵۹ تماس حاصل فرمایید.

علت گلوله شدن ژل لب 


علت گلوله شدن ژل لب

ظاهر شدن برآمدگی‌ها و توده‌های ناشی از گلوله شدن ژل لب پس از تزریق پرکننده می‌تواند به دلیل چند عامل باشد:

  • یکی از رایج‌ترین دلایل، تورم در محل تزریق است. اگرچه تورم یک عارضه جانبی پس از عمل است اما همیشه باعث ایجاد گلوله شدن ژل لب در محل تزریق مواد پرکننده نمی‌شود. با این حال اگر تورم یا کبودی رخ داد، معمولاً می‌توان آن را با گذاشتن کمپرس یخ روی محل تزریق، استفاده از کیسه یا بسته‌های پلاستیکی پر شده با یخ یا یک بسته سبزیجات یخ زده به عنوان جایگزین آن کاهش داد. این امر به شما کمک می‌کند تا در عین به حداقل رساندن ظاهر توده‌ها، تورم یا کبودی بیش از حد را کاهش دهید. اگرچه گلوله شدن ژل لب باید طی یک یا دو هفته پس از تزریق به خودی خود ناپدید شود. در طول این مدت از مالیدن برجستگی‌ها یا توده‌های ناشی از گلوله شدن ژل لب خودداری کنید زیرا این امر می‌تواند در تناسب پیدا کردن ژل تزریق شده با ناحیه محل تزریق آن اختلال ایجاد کند.
  • گلوله شدن ژل لب همچنین در صورتی ایجاد می‌شوند که فرد تزریق کننده ژل، تجربه کافی نداشته باشد یا از یک روش تزریق نادرست استفاده کند. بسیاری از تزریق کننده‌های باتجربه ادعا می‌کنند که هرگز بیماری به آنها مراجعه نکرده است که دچار گلوله شدن ژل لب شده باشد که به پیگیری و درمان احتیاج داشته باشد. با این حال اگر متوجه توده‌ها و برجستگی‌هایی شدید و به مهارت تزریق کننده خود اطمینان ندارید، بهتر است از یک تزریق کننده با تجربه کمک بگیرید. چهره تمام افراد با یکدیگر متفاوت است و مهم‌ترین جنبه دستیابی به نتایج زیبا و طبیعی، کار کردن با تزریق کننده‌ای است که تجربه کافی در انجام نوع درمانی که تصمیم گرفته‌اید دریافت کنید را داشته باشد.

چه مدت طول می‌کشد تا گلوله شدن ژل لب پس تزریق پرکننده لب از بین برود؟ 


گلوله شدن ژل لب که پس از تزریق پرکننده‌های پوستی اتفاق می‌افتد، معمولاً ظرف یک یا دو هفته پس از تزریق از بین می‌رود زیرا ناحیه محل تزریق متناسب‌تر شده و پوست شما به خودی خود صاف می‌شود. اگرچه در موارد نادر ممکن است این امر سه ماه به طول بیانجامد؛ با این حال اگر علت وجود توده‌ها یا برجستگی‌ها ناشی از واکنش آلرژیک است، بهتر است بلافاصله به دنبال درمان پزشکی باشید که ممکن است این درمان شامل تزریق استروئید باشد. علائم واکنش آلرژیک می‌توانند شامل قرمزی، خارش یا تورم در ناحیه تزریق باشند که پس از دریافت پرکننده پوستی تا چند روز ادامه دارند.

درمان گلوله شدن ژل لب 


علاوه بر این وجود توده‌ها یا برجستگی‌ها می‌تواند نشان دهنده این باشند که پرکننده‌های پوستی به درستی در پوست شما حل نشده‌اند. اگر تا یک تا دو هفته پس از تزریق، گلوله شدن ژل لب به خودی خود از بین نرفت؛ ممکن است در انحلال آنها مشکلی وجود داشته باشد. توده‌های نرم را می‌توان با دریافت ماساژ محکم از سوی تزریق کننده صاف کرد. از سوی دیگر وجود توده‌های سخت یا حساس می‌تواند نشان‌دهنده واکنش خفیف آلرژیک بدن شما به مواد پر کننده باشند و ممکن است برای حل این مشکل به درمان استروئید نیاز باشد.

گلوله شدن ژل لب پس از دریافت تزریق ژل لب صرف نظر از علت آن، امری عادی نیست و انتظار ایجاد آن نمی‌رود. اگر برجستگی یا توده‌های پوستی پس از تزریق ظاهر شوند معمولاً باید طی یک یا دو هفته پس از تزریق ژل لب به خودی خود برطرف شوند با این حال شما می‌توانید برای دستیابی به نتایج سریع‌تر مجدداً به کلینیک مراجعه کرده و از تزریق کننده خود ماساژ دریافت کنید. اگر ماساژ موثر نباشد می‌توان از تزریق هیالورونیداز برای از بین بردن بخشی از ژل لب یا تمام آن استفاده کرد. پس از آن ممکن است ماده پر کننده دیگری تزریق شود تا حجم مطلوب مورد نیاز اضافه شده و نتایج کلی بهبود پیدا کنند.

آیا گلوله شدن ژل لب در محل تزریق نشان دهنده این است که مواد پرکننده به اطراف حرکت می‌کنند؟ 


آیا حرکت مواد پرکننده باعث گلوله شدن ژل لب در حل تزریق میشود؟

همانطور که گفته شد امکان دارد که پرکننده‌ها از محل اصلی خود حرکت کرده و باعث ایجاد توده‌ها یا برجستگی‌هایی در نواحی غیر از محل تزریق شوند. اگرچه این امر غیر معمول است اما اگر هم اتفاق بیفتد می‌تواند به چندین دلیل از جمله تکنیک تزریق ضعیف  استفاده بیش از حد از ژل یا فشار زیاد هنگام تزریق ماده پرکننده، ماساژ نادرست پوست پس از تزریق یا جابجایی ناشی از فشار و تزریق درون عروقی (تزریق فیلر درون یک رگ یا شریان) باشد.

آیا می‌توان از گلوله شدن ژل لب پس از تزریق ژل لب جلوگیری کرد؟ 


بهترین روش برای جلوگیری از عوارض احتمالی و واکنش‌های جانبی هنگام دریافت تزریق ژل لب، انتخاب یک تزریق کننده حرفه‌ای (پرستار یا پزشک متخصص) است که تجربه کافی در ارتباط با محصولات تزریق آناتومی صورت و روش‌های مناسب تزریق را داشته باشند. به عنوان مثال استفاده از یک کانول کوچک برخلاف یک سوزن سایز کوچک برای تزریق فیلر، احتمال ایجاد کبودی در محل تزریق را کاهش می‌دهد. زیرا نوک آن زیاد تیز نیست این امر خطر نفوذ عمیق سوزن به پوست و سوراخ شدن ناگهانی عروق خونی که منجر به کبودی می‌شود را کاهش می‌دهد. کبودی بیش از حد باعث گلوله شدن بیشتر ژل لب می‌شود. بنابراین کاهش احتمال کبودی همچنین می‌تواند احتمال گلوله شدن متعاقب ژل لب در ناحیه تزریق را کاهش دهد.

شما همچنین باید به دنبال کلینیک درمانی باشید که از به روزترین تجهیزات و تکنیک‌ها استفاده کند و شهرت زیادی داشته باشد و مشتریان و مراجعان درباره آن توصیه‌های رضایت بخشی داشته باشند.

هرگونه گلوله شدن ژل لب که پس از دریافت تزریق محصولات فیلر پوستی حاوی هیالورونیک اسید ایجاد می‌شود، باید پس از تزریق، توست فرد تزریق کننده ماساژ داده شود تا ژل لب پراکنده شده و پوست صاف شود. همچنین می‌توان تکنیک‌های صحیح ماساژ در ناحیه اطراف محل تزریق را به بیماران آموزش داد تا گلوله شدن ژل لب که در زمان درمان وجود نداشته و پس از آن ایجاد شده است را از این طریق از بین ببرند.

 هرگونه برجستگی یا توده که پس از دو هفته به خودی خود از بین نرود یا به ماساژ پاسخ ندهد را می‌توان با ماده حل کننده هیالورونیداز درمان کرد. در مواردی که چربی به عنوان پرکننده پوستی تزریق می‌شود، ممکن است برآمدگی‌ها به هیالورونیداز پاسخ دهند اما اغلب تزریق کورتیکواستروئید برای مدیریت موثر آنها ضرورت دارد.

با توجه به اینکه تورم و کبودی می‌‌تواند باعث بدتر شدن توده‌ها یا برجستگی‌های پوستی شود به منظور جلوگیری از تورم یا کبودی بیش از حد، توصیه می‌شود بیماران بلافاصله پس از تزریق فیلر و تا زمان کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان