بهترین جراح لیفت صورت برای کشیدن پوست صورت و جوانسازی

لیفت صورت نوعی جراحی زیبایی است که صورت و گردن شما را محکم تر و صاف تر می‌کند تا ظاهری جوان تر و شاداب تری به شما بخشد. این عمل زیبایی همچنین به عنوان ریتیدوپلاستی (rhytidoplasty) نیز شناخته می‌شود. در لیفت صورت، مواردی مثل پوست شل و آویزان، خطوط و چین و چروک ، عدم وجود تن عضلات و سایر علائم پیری با لیفت کردن پوست ، بافت های عمیق تر و عضلات اطراف درمان می‌شود. شما باید در مورد روش و خطرات احتمالی این نوع جراحی با جراح لیفت صورت صحبت کنید تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

انتخاب بهترین جراح لیفت صورت


اگر شما نیز تصمیم دارید در آینده نزدیک از عمل زیبایی لیفت صورت استفاده کنید، باید مواردی را هنگام تصمیم گیری در نظر داشته باشید. در حالی که بسیاری از افراد وقت زیادی را صرف فکر کردن در مورد رویه و نتایج احتمالی می‌کنند ، موردی وجود دارد که بسیار مهم‌تر از آن است. این انتخاب جراح پلاستیک مناسب است. هر پزشک در هر عمل واجد شرایط و مجرب نیست و انتخاب جراح پلاستیک مناسب کار ساده ای نیست. تحقیقات اینترنتی می‌تواند مکانی را برای شروع شما فراهم کند اما به عنوان یک بیمار بالقوه جراحی پلاستیک، شما در معرض خطر هستید – ایمنی و ظاهر شما. قبل از انتخاب باید جراح را به دقت ارزیابی کنید.

شما می‌خواهید جراح پلاستیکی انتخاب کنید که بهتر از خوب باشد. او باید عالی باشد – یک متخصص اثبات شده. هنگام انجام این انتخاب مهم ، باید از خودتان چند سؤال بپرسید …

  • آیا جراح من از تجربیات لازم برای انجام جراحی با اطمینان برخوردار است؟
  • آیا پزشک در مورد این نوع عمل از تجربیات کافی برخوردار است؟
  • آیا او نتایج تجربی برای سایر بیماران به طور مرتب تولید کرده است؟

اگر جراح شما در حال ارزیابی هستید ، هر سه ویژگی را دارد ، شما ممکن است یک برنده داشته باشید.

تخصص 

جراحی پلاستیک یک تخصص بسیار پیچیده است که نیازمند سال‌ها آموزش و تخصص است. جراحان پلاستیک باید شرایط ایمنی را رعایت کرده و مهارت‌های پزشکی لازم را داشته باشند. اما آنچه که مهمتر است، آنها باید در جراحی‌های پلاستیک روزآمد باشند و با فنون و فن آوری‌های جدید آشنا باشند.

اگر می‌خواهید جراح خود را درباره مشارکت حرفه‌ای در تدریس، سخنرانی یا نوشتن درباره روش‌های جدیدی که در نظر گرفته است، سوال کنید، این به شما نشان می‌دهد که او با فنون و فن آوری‌های جدید در حوزه جراحی پلاستیک آشنا است و به روز با تحولات این زمینه می‌باشد. برخی از جراحان پلاستیک فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دارند و ممکن است به عنوان اساتید یا نویسندگان در زمینه روش‌های جدید و بهبودهایی که در این حوزه ایجاد می‌شود، فعالیت کنند. پرسیدن از جراح در مورد این نقاط می‌تواند به شما اطمینان دهد که او با جدیدترین پیشرفت‌ها در تکنیک‌ها و فنون جراحی پلاستیک آشنا است.

تجربه

علاوه بر آموزش و تخصص کافی، پزشک شما باید تجربه انجام نوع جراحی مورد نظر خود را نیز داشته باشد. بعضی از جراحان در مراحل خاص تخصص دارند و نوع رویه شما باید در “سه نفر برتر” او باشد. یک قانون خوب این است که او باید یک یا چند بار در هفته به مدت پنج سال یا بیشتر این نوع عمل را انجام دهد. جراحی پلاستیک یک هنر پیچیده است و جراح باید در عمل بماند. انجام چندین روش در طی چندین سال کمک خواهد کرد که وی مهارت‌های لازم را داشته باشد.

نتایج استثنایی 

وقتی بیشتر افراد در مورد جراحی پلاستیک فکر می‌کنند – آن‌ها درباره نتایج فکر می‌کنند که می‌توانند به دست آورند فکر می‌کنند اما همه داستان‌های جراحی پلاستیک خوب به پایان نمی‌رسد. اگر اطمینان حاصل کردید که جراح بالقوه شما دارای تخصص و تجربه است ، شما در انتخاب پزشک صحیح قرار دارید اما وی همچنین باید نتایج استثنایی کسب کند. بیشتر جراحان پلاستیک پرونده ای از تصاویر “قبل و بعد” را که شما باید معاینه کنند ، نگه می‌دارند. اطمینان حاصل کنید که این‌ها حداقل دو نمونه از عکس‌های “بعد” که یک سال یا بیشتر بعد از عمل گرفته شده است.با در نظر گرفتن این سه عامل ، شما به بخش جسمی عمل جراحی پلاستیک خود اهمیت داده اید ، اما موارد بیشتری وجود دارد. جراح پلاستیک شما نیز باید بیمار باشد. تفاوت بین یک جراح پلاستیک خوب و بزرگ می‌تواند به تعامل وی با بیمارانش مشهود باشد.جراح شما باید با احساس تحسین ، دلسوزی و کاملاً همدلی نسبت به احساس و سلامتی شما نگران باشد. او همچنین باید اعتماد به نفس خود را به پروژه ارائه دهد و مهارت های ارتباطی خوبی با مهربان بودن ، در دسترس بودن و قابل اعتماد بودن داشته باشد.

مزایای عمل جراحی لیفت صورت چیست؟


عمل جراحی لیفت صورت یک عمل جراحی کاملاً فردی است که از مزایای استفاده از چهره این است که باعث شده چهره شما به آرامی و پا به سن گذاشته صورت شما را تصحیح کند که ممکن است در اثر پیری و عوامل سبک زندگی از جمله قرار گرفتن در معرض آفتاب ، سیگار کشیدن ، کاهش وزن و استرس ایجاد شود.

لیفت صورت تعریف شما از صورت جوان ، فک و گردن زیبا را به شما باز می‌گرداند و خطوط عمیق را صاف می‌کند. بعد از عمل جراحی لیفت صورت، بیماران ممکن است احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند ، دوباره لبخند بزنند (برای کسانی که دهانشان اصلاح شده است) و نسبت به نحوه نگاه کردن احساس بهتری دارند.

جراح لیفت صورت از چه روش هایی استفاده می‌کند؟


به طور معمول ، عمل جراحی لیفت صورت تحت بی حسی انجام می‌شود ، اگرچه برای برخی از جراحی ها مانند مینی لیفت صورت، از بی حسی موضعی و آرام بخش استفاده می‌شود. این عمل معمولاً دو تا سه ساعت طول می‌کشد.

انواع مختلفی از روش ها برای لیفت صورت وجود دارد ، اما به طور کلی جراح شما برش هایی از خط موهای شما از ناحیه پوست ، پایین جلوی گوش ، زیر گوش و پشت گوش شما ایجاد می‌کند. اگر خط فک خود را لیفت کنید ، آن‌ها در زیر چانه شما بریدگی ایجاد می‌کنند.

جراح شما پوست اضافی صورت را از بین می‌برد ، پوست باقی مانده را به سمت عقب و به سمت بالا می‌کشد و آن را در موقعیت جدید خود بخیه می زند. بعضی اوقات آن‌ها چربی و بافت صورت را مجدداً توزیع می‌کنند یا این كار را به صورت شما اضافه می‌کنند.

انواع مختلفی از لیفت ها وجود دارد که می‌توانید بر اساس اهداف زیبایی شناسی ، آناتومی صورت و ترجیحات خود در مورد بهبودی و خطرات ناشی از آن انتخاب کنید. آن‌ها از نظر نوع برش ، تعداد لایه های بافتی که تحت درمان قرار گرفته اند ، ناحیه صورت مورد نظر و میزان تهاجمی بودن آن‌ها متفاوت است.

برخی از انواع پرطرفدار تر:

لیفت عمیق صورت

لیفت عمیق بافت صورت باعث بهبود افتادگی شدید و پیری صورت و گردن می‌شود. این عمل، یک چهره طبیعی و ماندگار و طولانی مدت برای ظاهر شما ایجاد می‌کند.

در لیفت عمیق صورت در زیر لایه عضلانی صورت شما که برای بیان صورت استفاده می‌شود (سیستم سطح عضلانی سطحی یا لایه SMAS) مورد استفاده قرار می گیرد و آن را به همراه چربی و پوست به عنوان یک واحد می‌کند. کشش در اعماق سطح رخ می‌دهد تا پوست شما به نظر کشیده نشود. برش ریز در طول خط موی شما ایجاد می‌شود.

مینی لیفت یا لیفت اسکار کوتاه 

مینی لیفت یا لیفت اسکار کوتاه شامل لیفت MACS (Minimal Access Cranial Suspension) ،  s-lift و mini lift است. این روش ها کمتر تهاجمی هستند و از زخم های کمتری استفاده می‌کنند که اغلب در گوش شما متوقف می‌شوند تا حداقل زخم ایجاد کنند. آن‌ها برای افرادی که درجه خفیفی از پوست افتاده و چین و چروک دار دارند توصیه می‌شود و اغلب بر روی خانم های جوان تر انجام می‌شود که ظاهری شاداب تری دارند.

جراح شما از طریق این برش های کوتاه تر ، بافت های عمیق صورت را مجدداً معلق می‌کند و مقدار متوسطی از دست رفته پوست را بلند و سفت می‌کند.

ترکیب با جراحی های زیبایی دیگر 

اغلب یک عمل لیفت صورت با لیفت گردن ترکیب می‌شود تا ظاهر ناحیه تحتانی صورت ، چانه و گردن شما را اصلاح کند.

سایر جراحی های اضافی که اغلب با جراحی لیفت صورت انجام می‌شود ، مانند بلفاروپلاستی (لیفت پلک) ، رینوپلاستی (عمل بینی) و پروتزهای صورت (مانند پروتز چانه) تا نتایج حاصل از این عمل زیبایی بیشتر و بهتر دیده شود.

هزینه لیفت صورت چقدر است؟


هزینه لیفت صورت شما به نوع دقیق روش لیفت شما بستگی دارد و اینکه اگر تصمیم دارید مراحل اضافی را انجام دهید یا خیر.

بهبودی از جراحی لیفت صورت


هر کدام از عمل های جراحی لیفت صورت را انتخاب کنید می‌توانید انتظار داشته باشید که یک یا دو شب در بیمارستان بمانید. صورت شما در باندهای حمایتی پوشیده می‌شود ، که ممکن است لازم باشد برای چند روز این روند را ادامه دهید.

در ابتدا صورت شما احساس درد ، تورم و کبودی خواهد کرد. برای تسکین این ناراحتی ، مسکن درد خواهیم داد. درد و کبودی به مرور زمان فروکش می‌کند.

هنگامی که شما آماده بازگشت به خانه هستید ، به شما توصیه می‌کنیم در مورد بهبودی در خانه و قرار ملاقات های بعدی پیگیری کنید. اگر نگرانی دارید ، می‌توانید روز یا شب با یکی از اعضای تیم آرایشی و بهداشتی بالینی ما صحبت کنید.

به طور معمول ، اگر یک عمل جراحی بلفاروپلاستی هم داشته باشید ، یک یا دو هفته از کار و سه هفته وقت دارید.

شما باید هشت هفته از فعالیت شدید خودداری کنید. این ممکن است 12 هفته طول بکشد تا تورم به طور کامل فروکش کند و سپس می‌توانید نتیجه نهایی صورت خود را مشاهده کنید.

لیفت صورت تا چه مدت ماندگاری دارد؟


مدت زمان ماندگاری لیفت صورت بستگی به نوع برش دارد. جابجایی کامل صورت که باعث افزایش بافت های عمیق تر می‌شود و نه تنها پوست می‌تواند تا 15 سال دوام بیاورد ، در حالی که نتایج تکنیک های کمتر تهاجمی مانند مینی لیفت یا S لیفت، معمولاً بین دو تا شش سال به طول می‌انجامند.همچنین فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند بر طول عمر یک فیس لیفت تأثیر بگذارند. این موارد شامل شرایط پوستی و آرایش ژنتیکی است ، در صورت انجام هر روش زیبایی دیگری ، شیوه زندگی از جمله رژیم غذایی ، ورزش روزمره ، الکل ، سیگار کشیدن ، استرس و رژیم مراقبت از پوست و مهارت و تجربه جراح زیبایی که صورت را انجام داده است.

جراح لیفت صورت برای مردان هم این روش را توصیه می‌کند؟


برای انجام عمل جراحی در مردان ، پزشکان تمایل دارند بیشتر به قسمت میانی و قسمت تحتانی صورت یا گردن متمرکز شوند تا ظاهری جوان و زیبا تر به مردان بدهند. جراحی انجام شده با توجه به اینکه ریش آن را داخل گوش نمی آورد شبیه به موارد فوق است. حتی مرورگرهای بالایی نیز در مقایسه با زنی که می خواهد لیفت پوستی مشخص تر داشته باشد ، جوان تر و بهتر شده است. پوست پلک فوقانی به آرامی اصلاح شده است و هر کیسه چشم نیز به اندازه کافی برداشته می‌شود تا ظاهری تازه به قسمت اطراف چشم ببخشد.

عمل اصلاح لیفت صورت (revision facelift) چیست؟


لیفت صورت اصلاحی، همچنین به عنوان یک اصلاح لیفت صورت یا عمل ثانویه لیفت صورت نیز شناخته می‌شود ، پس از انجام عمل جراحی صورت ، بعد از انجام عمل جراحی لیفت صورت و به منظور بهبود و اصلاح نتایج اولیه انجام می گیرد.

این عمل می‌تواند انجام شود اگر شما چندین سال قبل عمل جراحی لیفت صورت داشته باشید ، اما به طور طبیعی به مرور زمان پیر شده یا اصلاح یا بهبود نتایج نامطلوب را از روش های قبلی جابجایی لیفت انجام داده اید که پوست را محکم یا کشیده یا زخم دیده است.

آیا اگر نخواهم جراحی انجام دهم، می توانم از فیلر های پوستی استفاده کنم؟


بله ، پرکننده های پوستی  گزینه مناسب و موقت و غیرجراحی برای رفع علائم پیری صورت بدون انجام جراحی زیبایی هستند.

پرکننده های پوستی برای بازگرداندن حجم از دست رفته و صاف کردن خطوط و چین و چروک به پوست شما تزریق می‌شوند.

برخی از کاندیداها برای پرکننده های پوستی بهتر از سایرین هستند. پرکننده های پوستی برای اصلاح علائم اولیه پیری در بیماران جوان ، به طور معمول در افراد زیر 50 سال ، به بهترین وجه مورد استفاده قرار می‌گیرند. پرکننده ها یک روش سریع‌تر ، ارزان‌تر ، غیر تهاجمی را با حداقل زمان بازیابی ارائه می‌دهند اما موقت هستند و بین شش ماه تا دو سال به طول می‌انجامند. جراحی زیبایی صورت جراحی دائمی است که برای رفع پیری پیشرفته با از بین بردن ، بلند کردن و سفت شدن پوست و جبران مجدد بافت های عمیق انجام می‌شود.

پزشک می‌تواند در مورد بهترین گزینه برای نیازهای فردی شما بحث کند

آیا جراحی لیفت صورت خطری هم دارد؟


روش جراحی لیفت صورت نسبتاً بی خطر در نظر گرفته می‌شوند ، اما به عنوان عمل جراحی ، خطرات احتمالی را دارند که ذاتا در هر روش جراحی وجود دارد.همچنین می‌توانید برخی از زخم ها را انتظار داشته باشید ، اما یک جراح زیبایی باتجربه زخم های صورت را به حداقل می‌رساند و پنهان می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ