مدت ماندگاری تزریق چربی صورت بسته به نحوه ی تزریق و مراقبت بعد

در روش تزریق چربی، از چربی فرآوری شده از بدن خود فرد برای بازگرداندن فرم مطلوب و حجم مناسب به چهره استفاده می‌شود. با گذشت زمان، برخی از قسمت‌های صورت به دلیل فروپاشی و افتادگی، نیاز به جوان‌سازی دارند و تزریق چربی می‌تواند بازجوان کننده و ظاهر جوان‌تری را به صورت ببخشد.

روش تزریق چربی، یک روش با حداقل تهاجم است که برای بازیابی حجم و جوان‌سازی نواحی از صورت و بدن استفاده می‌شود. در این روش، سلول‌های چربی از ناحیه اهداکننده (معمولاً معده، ران یا باسن) با استفاده از فرآیند لیپوساکشن برداشته می‌شوند. سپس سلول‌های چربی در ناحیه موردنظر در صورت و بدن تمیز و پردازش می‌شوند تا آماده تزریق شوند. این فرآیند به سرعت توسط جراح متخصص انجام می‌شود. تزریق چربی تحت بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان در طول شب ندارد. نتایج این روش طبیعی، دارای ماندگاری طولانی مدت و فوری هستند.

دلایل و اهداف شما برای این عمل هرچه باشد، جراحان ماهر ما در کلینیک دکتر جمیلی، پیشگام در تکنیک‌های تزریق چربی هستند و امکانات درمانی در سطح جهانی را برای معالجه فردی شما فراهم می‌کند. تیم متخصص ما کاملاً از این امر آگاه هستند که ظاهر شما می‌تواند بر اعتمادبه‌نفس و احساس خرسندی روزمره شما تأثیر بگذارد و به همین ترتیب ما هر مورد را با حساسیت و ظرافت تمام انجام می‌دهیم. می‌توانید اطمینان داشته باشید که درمان شما در کلینیک رازی با وسایل و تجهیزات به روز دنیا هدفمند پیش خواهد رفت و به نتایج موردنظرتان خواهید رسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹۰۲۱۸۸۳۵۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

تزریق چربی در صورت


متخصصان پوست و جراحان پلاستیک هدف مشابهی برای جایگزینی حجم از دست رفته در قسمت میانی صورت و در نتیجه بالا بردن رباط‌ها و پوست به سمت بالا دارند. همه آن‌ها از فیلرها (ژل و بوتاکس) برای اصلاح موقت در مراحل اولیه استفاده می‌کنند، اما با توجه به نزدیک شدن بیمار به دوره‌ی میان‌سالی، روش تزریق چربی خود فرد را در نظر می‌گیرند. چربی که غالباً غنی شده با سلول‌های بنیادی است، جایگزینی دائمی برای حجم از دست رفته‌ی صورت می‌شود و اثراتی ترمیمی بر روی پوست پوشاننده دارد.

چربی منتقل شده در زیر ابرو، هر دو ابرو و پلک‌های فوقانی را بالا می‌کشد و بدین ترتیب حالت ابرو را بهتر کرده و چشم را بازتر می‌کند. این روش در حال حاضر یک روش جانبی استاندارد برای بلفاروپلاستی (کاهش پلک فوقانی) است.

تزریق چربی در گود رفتگی‌ها و افتادگی‌های ناشی از بالا رفتن سن در شقیقه‌ها و ناحیه‌ی پیشانی، ظاهری جوان‌تر را به آن نواحی بازمی‌گرداند. به همین ترتیب، چانه زاویه‌دار شده در افراد مسن به دلیل از بین رفتن بافت است و با تزریق چربی اصلاح می‌شود.

تزریق چربی خود می‌تواند به عنوان یک عمل زیبایی به تنهایی انجام گیرد و یا با عمل‌های زیبایی دیگری در صورت مانند لیفت صورت و گردن و بلفاروپلاستی (کاهش پلک بالا و پایین) ترکیب شود. فکر مفیدی است که در صورت داشتن لیپوساکشن در جای دیگر، تزریق چربی را در نظر بگیرید.

برای این عمل، نیازی به مقادیر زیادی چربی نیست، البته علیرغم عمل حجم دهی به نواحی صورت، این کار فرصتی برای از بین بردن برآمدگی‌های ناخواسته است. این چربی فراوری می‌شود و گاهی اوقات با سلول‌های بنیادی بیشتری که از چربی نیز به دست می‌آیند غنی می‌شود. سلول‌های بنیادی، کیفیت چربی اهدایی را بهتر می‌کند که برای افراد سیگاری و افرادی که روند بهبود ضعیفی دارند، مهم است.

تزریق چربی گرفته شده از بدن فرد عوارض جدی بسیار اندکی دارد، فقط ممکن است مقداری کبودی در ناحیه‌ی تزریق شده و ناحیه‌ی اهدا کننده ایجاد شود.

آیا تزریق چربی به صورت درد دارد؟


آیا تزریق چربی به صورت درد دارد؟-compressed

خود تزریق چربی دردناک نیست. به ندرت پیش می‌آید که فردی به بی‌حسی موضعی و شاید بعد از تزریق به داروی مسکنی مانند پاراستامول نیاز پیدا کند. به دست آوردن (برداشت) چربی معمولاً از ناحیه‌ی شکم و ران‌ها تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد؛ اما اگر مطمئن نیستید که در مورد درد چه حسی خواهید داشت، همیشه می‌توانید آرام‌بخش یا بیهوشی عمومی (TIVA) داشته باشید. برخی از افراد هستند که از چربی بدن خود که از عمل قبلی ذخیره کرده‌اند، استفاده می‌کنند. در این موارد این چربی به راحتی یخ زدایی شده و بدون از بین رفتن قدرت آن به ناحیه‌ی موردنظر تزریق می‌شود.

در حال حاضر تزریق چربی به بخشی لازم و لاینفک از عمل جراحی لیفت صورت و پلک (بلفاروپلاستی) تبدیل شده است که در این هنگام شما با روش TIVA (با بی‌حسی کامل داخل وریدی) به خواب می‌روید.

 • بعد از جراحی اندکی درد و ناراحتی کمی، البته با کمی تورم و کبودی وجود دارد. بهتر است مقداری داروی پاراستامول در دسترس داشته باشید و البته باید کافی باشد. ممکن است از خود بپرسید که آیا ارزش آن را دارد که با آنکه می‌توانستید ژل تزریق کنید، این مقدار درد و ناراحتی (البته به مقداری جزئی) را تحمل کنید.
 • مزیت تزریق چربی این است چربی تزریق شده (75٪ در صورت) دقیقاً مانند چربی معمولی عمل می‌کند. این روش دائمی است، اما همچنان هم تحت تأثیرات معمول بالا رفتن سن قرار دارد. چربی به حجم ساختار اضافه می‌کند و به دلیل سلول‌های بنیادی موجود، باعث بهبود کیفیت پوست و رفع جای زخم (اسکار) می‌شود.
 • تزریق چربی در صورت یک روش مؤثر، تقریباً بدون درد و به طرز باورنکردنی سریع برای بهبود کانتور و فرم اجزای صورت است. تزریق چربی به صورت 100٪ بی‌عیب و یکدست است. هیچ‌کس متوجه نخواهد شد که شما نوعی عمل زیبایی داشته‌اید. با این روش، شما به‌سادگی می‌توانید ظاهری زیباتر از همیشه داشته باشید.

اگر به فکر حجم دهی به صورت خود با استفاده از روش تزریق چربی (از بدن خودتان) هستید، قدم بعدی برای این کار، انجام یک جلسه‌ی مشاوره با جراحان مجرب ما خواهد بود.

بهترین کار این است که وقتی اطلاعات قطعی در مورد چیزی ندارید، سؤال کنید. این به نفع شما خواهد بود که همه موارد و مشکلات قبلی و حالتان را با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک می‌تواند به شما کمک کند تا به روند گرفتن چربی از بدنتان پی ببرید. همواره به خاطر داشته باشید که قوانین بخصوصی در مورد این عمل وجود دارد که همه‌ی آن‌ها به‌طور خلاصه در اختیارتان قرار خواهند گرفت. تا زمانی که از آن‌ها پیروی کنید، از مزایای این عمل بهره خواهید برد و به نتایج شگفت‌انگیزی خواهید رسید!

مدت زمان بهبودی بعد از عمل تزریق چربی چقدر است؟


تزریق چربی دقیقاً یک روش غیر جراحی نیست، اما چندان هم روشی جراحی و تهاجمی نیست. خود این تزریق اغلب تحت بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می‌شود. این عمل شامل دو بخش می‌باشد – عمل برداشت یا گرفتن چربی و عمل قرار دادن یا تزریق آن.

 • چربی مورد نیاز برای تزریق از هر جای مناسب یا ناحیه‌ای که مایل به کاهش آن هستید گرفته می‌شود. به‌طور کلی از قسمت تحتانی شکم یا قسمت‌های داخلی و خارجی ران استفاده می‌کنیم. برای تزریق در صورت فقط به مقادیر کمی چربی احتیاج داریم اما برای حجم دهی به سینه‌ها یا باسن ممکن است مجبور شویم که مقدار بیشتری چربی را برداشت کنیم. بیماران بسیار لاغر اندام ممکن است در این مورد دچار مشکلی شوند. مناطق اهدا کننده به مدت سه هفته دچار کبودی می‌شوند و این کبودی‌ها طی سه ماه کاملاً برطرف می‌شوند. به دلیل بهبودی و بازیابی محل‌های اهدا کننده، ورزش را محدود نمی‌کنیم. فقط کبودی قابل مشاهده است که ممکن است کمی شما را محدود کند.
 • گاهی اوقات بیماران ممکن است بخواهند تزریق چربی را با لیپوساکشن پیکرتراشی بدن ترکیب کنند و تنها بخش کوچکی را برای تزریق نگه دارند. به همین ترتیب، تزریق ممکن است با سایر جراحی‌های زیبایی صورت یا ترمیم و فرم دهی سینه‌ها همراه باشد.
 • قرار دادن چربی در محل مورد نظر از طریق تزریق صورت می‌گیرد و حتی ناهمواری کمتری دارد. مقادیر این چربی‌ها از فیلرها یا ژل‌های مصنوعی بیشتر است، اما روند تزریق آن‌ها به یک صورت است. تورم و احتمالاً کبودی وجود خواهد داشت. این عوارض بیشتر در چند روز اول برطرف می‌شود. مقداری از چربی‌ها مجدداً جذب بدن می‌شوند، البته این امر در صورت کمتر رخ می‌دهد، به خصوص اگر چربی با اضافه کردن سلول‌های بنیادی تقویت شود. پیشنهاد می‌کنیم برای دو هفته اول بعد از تزریق، از ورزش کردن خودداری کنید.
 • در جایی که چربی ذخیره شده است، این تزریق چربی می‌تواند به صورت مرحله‌ای انجام شود و تزریق به صورت سرپایی انجام می‌شود. این عمل معمولاً در مورد بزرگ کردن سینه‌ها صدق می‌کند.

آیا باید مقدار مشخصی چربی بدن داشته باشم؟ آیا من برای این درمان مناسب هستم؟


 تزریق چربی یک روش بسیار معمول و بی‌خطر است و تا حد زیادی به بهبود عزت‌نفس بیماران کمک می‌کند. نتایجی که می‌توانید در کلینیک دکتر جمیلی به دست آورید همیشه طبیعی است و می‌توانیم آرامش خاطر بیشتری را برای بیماران فراهم کنیم زیرا بدن آن‌ها را حجم می‌دهیم و یا با استفاده از بافت خود بدن، حجم از دست رفته را به صورت بیمار باز می‌گردانیم، اما برای انجام این کار سطح مشخصی از چربی مورد نیاز است و جراح متخصص قادر خواهد بود این ارزیابی را در طول مشاوره و معاینه اولیه شما انجام دهد. طول درمان ممکن است با پیچیده‌تر شدن و تغییراتی در روند درمان افزایش یابد، به عنوان مثال، چربی برداشت شده از یک ناحیه از بدن و نشستن آن در ناحیه‌ی اطراف دهان ممکن است تقریباً یک ساعت و نیم طول بکشد، در حالی که انتقال چربی از چند منطقه مختلف بدن به سینه‌ها یا باسن جهت فرم دهی به آن‌ها می‌تواند حدود سه ساعت طول بکشد.

مدت ماندگاری تزریق چربی به صورت


مدت ماندگاری تزریق چربی به صورت-compressed

تزریق چربی، انتقال چربی، پر کردن لب. نام‌های زیادی را برای این روش بکار می‌برند، اما تفاوت‌های ظریف بسیاری در این تکنیک وجود دارد که به طور بالقوه می‌توانند نتیجه را تحت تأثیر قرار دهند.

اساساً، اگر چربی بتواند در عمل تزریق به محلی دیگر، خواص خود را حفظ کند و در آن محل باقی بماند، دقیقاً مانند چربی طبیعی دوام خواهد داشت. حتی با افزایش وزن نیز رشد می‌کند. می‌دانیم که با افزایش سن، صورتمان حجم خود را از دست می‌دهد و به همین دلیل برای جبران و حفظ ظاهری جوان در صورت، چربی به آن تزریق می‌کنیم. بااین‌وجود، چربی تزریق شده به تدریج از بین می‌رود (جذب بدن می‌شود). البته همچنان هم در بسیاری موارد جایگزین بهتر و طبیعی‌تری برای ژل‌ها می‌باشد.

روش گرفتن چربی به پوست بسیار مهم است. اینکه چربی از کجا گرفته می‌شود شاید چندان اهمیت نداشته باشد، اما باید اندازه‌ی گلبول‌ها مناسب باشد و به روشی فراوری شود که توانایی خود را برای انجام عمل خون‌رسانی در محل جدید خود حفظ کند تا منجر به مرگ سلول‌ها نشود. چربی‌ها هنگامی‌که با قابلیت خون‌رسانی فراوانی در مناطقی قرار می‌گیرند، زنده می‌مانند؛ بنابراین، چربی تزریق شده به صورت که سپس به خوبی حالت عروقی به خود می‌گیرد، به سرعت خون‌رسانی کرده و بخش عمده‌ای از آن در زیر پوست باقی خواهد ماند. در بیشتر مناطق دیگر، باید انتظار داشته باشیم که نیمی از حجم حفظ می‌شود. تکنیک خوب و دقیق در عمل تزریق می‌تواند این نتایج را ارتقا ببخشد، البته راه دیگری برای ایجاد تفاوتی در این نتایج وجود دارد، آن هم افزودن یا شارژ بسیار بالای چربی با سلول‌های بنیادی اضافی است.

تمام چربی‌ها حاوی سلول‌های بنیادی هستند که بقای چربی را ارتقا می‌بخشند و روی جوان‌سازی پوست سطح صورت تأثیر دارند. این سلول‌های بنیادی اضافی از چربی بیشتری استخراج می‌شوند که برای تزریق لازم نیست. نتایج برای تزریق چربی به بدن دائمی است اما حفظ وزن و ثابت بودن آن نیز مهم است. با گذشت زمان، چربی با افزایش سن و پیری بدن تغییر می‌کند. انتظار داشته باشید که بعد از این عمل، نواحی که چربی تزریق شده است، نرم‌تر و پرتر به نظر بیایند که به شما ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر می‌بخشد. حتی ممکن است متوجه بهبودی‌هایی در بافت پوستتان شوید.

عوامل مؤثر در ماندگاری تزریق چربی در صورت


 • دوام و ماندگاری چربی و نتایج حاصل از تزریق آن، به مهارت جراح، نحوه‌ی برداشت و خالص‌سازی آن و چگونگی و محل تزریق کردن آن بستگی دارد. برای موفقیت در انجام این عمل تزریق چربی، به یک جراح با مهارت بسیار بالا و دارای تجربیات و دانش کافی در مورد این تکنیک نیاز ز است.
 • فرآیندی به نام mісrоfаt grafting، اگرچه کار خیلی زیادی می‌برد، اما بهترین راه برای اطمینان از این است که بالاترین درصد چربی مورد نیاز جهت تزریق گرفته خواهد شد.
 • هنگامی که این عمل با موفقیت انجام شود، چربی تزریق شده یک جریان خونرسانی جدیدی را از بدن شما ایجاد خواهد کرد و مواد مغذی مورد نیاز برای بقای خود را دریافت می‌کند. در این صورت، نتایج اغلب می‌تواند دائمی باشند؛ اگرچه درصدی از چربی ممکن است مواد مغذی دریافت نکنند و به همین دلیل گاهی لازم است که جلسات بعدی تزریق چربی انجام شود.
 • برای اطمینان از اینكه همیشه می‌توانید سؤالاتتان را مطرح كنید و در صورت تمایل جلسات / مشاوره‌هایی را بعد از عمل تزریقتان داشته باشید، با پزشک جراح زیبایی خود در ارتباط باشید.
 • برای راحتی و همچنین رسیدن به نتایج زیبایی و سلامتی بهتر، باید مراجعات بعد از عمل به متخصص زیبایی‌تان را طبق زمان مشخص شده انجام دهید تا ارزیابی و معاینات لازم انجام شود و هر سؤالی که درباره‌ی رود بهبودی و نتایج دارید از پزشک خود بپرسید.
 • تزریق چربی به نواحی از صورت نیز یک راه‌حل طولانی‌مدت است که سال‌ها دوام خواهد داشت، همان‌طور که پزشک در جلسه‌ی مشاوره با شما دراین‌باره صحبت خواهد کرد.

نتایج تزریق چربی را چند وقت بعد می‌توانم مشاهده کنم؟


بعد از عمل تزریق چربی، نتایج را فوراً مشاهده خواهید کرد (بیشتر در چند هفته اول پس از تزریق قابل مشاهده هستند وقتی که هرگونه تورم و کبودی فروکش کرده باشد)، نتایج به‌دست‌آمده تا چند ماه پس از درمان همچنان بهبود می‌یابد زیرا چربی شما دوباره توزیع می‌شود و در جای مناسب خود فرو می‌نشیند.

نتایج عمل تزریق چربی دائمی است. با این وجود، حفظ و ثابت ماندن وزن بعد از تزریق و در مجموع داشتن یک شیوه زندگی سالم مهم است. با گذشت زمان، توزیع چربی شما با افزایش سن بدن تغییر می‌کند – تزریق چربی به نواحی از صورت، یک راه‌حل طولانی‌مدت بسیار مؤثر است که به جوان‌سازی ظاهر یک چهره خسته و پیر و یا بازگرداندن حجم و جوانی در مناطق خاصی از بدن کمک می‌کند. فرم دهی سینه یا باسن با استفاده از تزریق چربی می‌تواند یک روش بسیار مؤثر در افزایش حجم در این مناطق با روشی کم تهاجم باشد و نتیجه‌ای بسیار طبیعی را حاصل می‌کند. این یک راه‌حل ماندگار و بسیار مؤثر و مفید برای خلاص شدن از شر مناطق دارای چربی فراوان که به سختی آب می‌شوند و نیز افزایش سایز نقاط خاصی از بدن در یک زمان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ