لیزر موهای زائد زیر بغل: چند جلسه برای لیزر موی زیر بغل لازم است؟

آیا برایتان پیش می‌آید که موهای زیر بغل خود را تراشیده‌اید و آن موها چند ساعت بعد دوباره رشد کند؟ اگر چنین است پس لیزر موهای زائد گزینه‌ای مناسب برای شما خواهد بود. شیو کردن مداوم این ناحیه‌ی بسیار حساس، باعث احساس تحریک و درد در پوست این ناحیه از بدنتان می‌شود. تنها پس از گذشت یک جلسه لیزر موهای زائد ، متوجه ی تفاوت قابل توجهی در رشد موهای زیر بغل خواهید شد و با انجام جلسات بعدی خود، نتایج پس از هر جلسه بهتر و بهتر خواهد شد. لیزر موهای زائد زیر بغل، مزایا و فواید زیادی را با خود به همراه دارد.

به طور کلی موهای ناحیه‌ی زیر بغل ضخیم‌تر بوده و رنگ تیره‌تری دارند، این بهترین نوع مو برای لیزر است. برخی از افراد با مشکلاتی مانند موهای زیرپوستی، خارش و تحریک در هنگام شیو کردن در این ناحیه مواجه می‌شوند و لیزر موهای زائد در زیر بغل واقعاً به رفع این مسائل کمک می‌کند.

مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل


مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد برای ناحیه‌ی زیر بغل، بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد در این ناحیه است.

 • هرگاه هر چه که می‌خواهید می‌توانید بپوشید. هر وقت که بخواهید می‌توانید لباس‌های بدون آستین خود را بپوشید، خصوصاً در هنگام ماه‌های گرم سال و در هنگام ورزش
 • جلسات درمانی راحت. بر خلاف دردی که اپیلاسیون با موم دارد، در جلسات لیزر موهای زائد، موهای زیر بغلتان با کمترین درد ممکن لیزر می‌شوند، بدون اینکه از هیچ موچین (مثل آنچه در دستگاه مو کن برقی دیده می‌شود) یا ماده چسبنده‌ای (موم اپیلاسیون) استفاده شود.
 • هیچ وقت دوباره نیازی به شیو کردن موها نخواهید داشت. با لیزر موهای زائد زیر بغل، دائمی بودن نتایج آن برای همیشه تضمین می‌شود؛ و همین‌طور برای همیشه، دیگر نیازی به صرف هیچ هزینه دیگری برای موهای زائدتان نخواهید داشت.
 • تیرگی حاصل از شیو کردن موها، کم کم شروع به از بین رفتن خواهد کرد. هرچه مقدار موهای زائدتان شروع به کاهش می‌کند، پوست ترمیم و بازسازی شده و نرم‌تر می‌شود و به مرور زمان هرگونه تیرگی به وجود آمده در این ناحیه کمتر می‌شود.
 • بعد از لیزر، استفاده از کرم‌های برنزه کننده‌ی موقت، آسان‌تر می‌شود- بعد از چند جلسه لیزر موهای زائد، اندازه فولیکول‌ها بعد از ریزش موهایتان کاهش می‌یابد. کرم‌های برنزه کننده‌ی موقت دیگر در اطراف موهای شما جمع نمی‌شود و برای مدت زمان بیشتری روی پوست شما دوام خواهند داشت.
 • در مقایسه با روش‌های معمولی، زمان کمتری صرف می‌شود
 • عوارض جانبی و خطرات عمده‌ای را در پی ندارد
 • درمان غیرتهاجمی
 • خطر ایجاد زخم یا عفونت وجود ندارد
 • روش درمانی سریع و مؤثر
 • دیگر موهای زائد زیرپوستی وجود نخواهد داشت
 • در بلندمدت، مقرون‌به‌صرفه تر و ارزان‌تر از روش‌های موقت رفع موهای زائد است

با لیزر موهای زائد، ناحیه‌ی زیر بغل شما نرم و صاف خواهد بود و یکی از کارهایی که مجبور بودید در هفته چندین بار انجام دهید (یعنی تراشیدن موهای زیر بغل)، از فهرست کارهایتان حذف می‌شود! در آینده، برای همیشه پوستی صاف و بدون مو خواهید داشت.

چگونه از روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل استفاده می‌شود؟


چگونه از روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل استفاده می‌شود

لیزر موهای زائد، برای داشتن زیر بغلی بدون مو، تمیزتر و نرم‌تر، برای خانم‌ها و آقایان، گزینه‌ی محبوبی است. در این روش، از پرتوهای لیزر با طول موج معینی برای تمرکز بر روی تارها و شاخه‌های مو در ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود. هر پالس نوری به ریشه مو می‌رسد و سلول‌های بنیادی زیر آن را از بین می‌برد. موهای زیر بغل، دارای فاز رشدی 4 تا 5 ماهه هستند. لیزر، رشته موهایی را مورد هدف قرار می‌دهد که در مرحله رشد فعال قرار دارند؛ بنابراین برای اطمینان از ریزش موها در هر مرحله، به چندین جلسه لیزر نیاز خواهد بود.

لیزر موهای زائد ناحیه‌ی زیر بغل، به دلیل نسبتاً کوچک‌تر بودن آن نسبت به مناطق دیگر بدن، یکی از سریع‌ترین روش‌های درمانی برای پاکسازی موهای زائد است. بدون توجه به تراکم موهای زیر بغل شما، این روش درمانی همواره بدون درد انجام می‌شود.

آیا درمان لیزر موهای زائد برای من مناسب است؟


هرکسی که مایل به خلاص شدن از شر موهای زائد زیر بغل خود باشد، کاندیدای خوبی برای لیزر موهای زائد است؛ اما افراد زیر 18 سال یا زنان باردار و شیرده نمی‌توانند تحت این لیزر درمانی قرار گیرند. لیزر موهای زائد برای افرادی است که می‌خواهند موهای زائد خود را از طریق درمان با لیزر به‌طور دائم برطرف کنند، زیرا آن‌ها از روش‌های متداول که فقط نتایج موقتی را به همراه دارند خسته شده‌اند.

به دلایل ایمنی، در صورت داشتن شرایط و موارد زیر، شاید نتوانید از این روش رفع موهای زائد استفاده کنید:

 • مشکلات قبلی در مورد لیزر درمانی
 • سابقه زخم و اسکار کلوئیدی
 • عفونت فعال یا سابقه تب‌خال در منطقه‌ی مورد نظر برای لیزر
 • استفاده از دستگاه‌های مو کن برقی یا سایر روش‌های رفع مو مانند وکس و اپیلاسیون، کندن مو با موچین یا الکترولیز در طی چند هفته قبل از درمان
 • حساسیت شدید به هیدروکینون یا سایر مواد سفید کننده
 • استفاده از آكوتان خوراكی ظرف 6 هفته قبل از شروع درمان
 • بارداری
 • شیر دهی
 • پوست نوع پنج (تیره) یا رنگ پوست آفریقایی-آمریکایی

اگر پوست تیره‌تری داشته باشم، آیا هنوز می‌توانم لیزر موهای زائد انجام دهم؟


لیزر موهای زائد را می‌توان بر روی پوست‌های تیره نیز انجام داد اما با استفاده از تنظیمات مختلف؛ زیرا احتمال و خطر تغییر رنگ و لکه زدن در آن‌ها بیشتر می‌باشد (از آنجا که پوست تیره، حاوی پیگمنت بیشتری است). اپراتور دستگاه لیزر، لیزر را روی یک نقطه از بدن تست می‌کند و بسته به رنگ پوست شما، بین 15 تا 48 ساعت صبر می‌کند تا واکنش پوستتان نسبت به لیزر را ارزیابی کند. او بهتر می‌داند که کدام پارامترهای درمانی برای استفاده بر روی نوع پوست شما مناسب‌تر هستند.

درمان‌های لیزر موهای زائد، حتی در مناطق بزرگ‌تری مانند پشت یا کل هر دو پا سریع انجام می‌شود. همچنین برای لیزر مناطق مختلفی مانند منطقه بیکینی و زیر بغل ایده آل می‌باشند.

برای دیدن نتایج درمان، به چه تعداد جلسه و هرچند وقت نیاز دارم؟


برای دیدن نتایج درمان، به چه تعداد جلسه و هرچند وقت نیاز دارم

بیشتر بیماران برای هر ناحیه از بدن خود، باید 4 تا 6 جلسه لیزر انجام دهند. تعداد دقیق این جلسات به نوع پوست هر فرد، رنگ و بافت مو و ناحیه تحت درمان بستگی دارد. جلسات لیزر به فاصله‌ی 4 تا 8 هفته انجام می‌شود.

چگونه باید برای جلسه‌ی لیزر موهای زائد آماده شویم؟


پوست شما حتماً باید تمیز و بدون هیچ آلودگی باشد. 24 ساعت قبل از لیزر، محل مورد نظر را شیو کنید. از استعمال هرگونه لوسیون، کرم قبل هر جلسه‌ی لیزر خودداری کنید و 2 تا 3 روز قبل از لیزر، مصرف هرگونه محصولاتی که باعث تحریک پوست شما می‌شود متوقف کنید.

در طول لیزر موهای زائد، چه احساسی خواهم داشت؟


پس از شروع درمان، مقداری گرما در آن منطقه احساس خواهید کرد، اما به لطف سیستم خنک‌کننده‌ی بلادرنگی که خود دستگاه دارد و بلافاصله با کار کردن دستگاه شروع به کار می‌کند، این گرما خیلی ناچیز بوده و درد و ناراحتی را به حداقل می‌رساند. احساس آن مانند ضربه‌ی ناگهانی یک کش لاستیکی به روی پوستتان است.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟


اپلیکاتور دستگاه لیزر، خود دارای یک سیستم خنک‌کننده داخلی است تا بتواند درمان را تا حد امکان راحت و بدون کند، اما در صورت لیزر کردن موهای یک منطقه حساس‌تر، کمی احساس درد و ناراحتی خواهید کرد. اگر این درمان خیلی دردآور و آزاد دهنده باشد، به اپراتور خود اطلاع دهید و او می‌تواند تنظیمات دستگاه را مطابق با آن تنظیم کنند.

بعد از لیزر، چه احساسی خواهم داشت؟


بعد از لیزر، چه احساسی خواهم داشت؟(

ممکن است احساس کنید که در اطراف منطقه معالجه، کمی آفتاب سوختگی دارید؛ البته این احساس باید حداکثر پس از 1 الی 2 روز از بین برود. در صورت نیاز می‌توانید از یک کمپرس سرد برای خنک کردن منطقه استفاده کنید. همچنین ممکن است در روزهای بعد از درمان، بعضی موها راحت‌تر از جای خود کنده شوند و بریزند. این کاملاً طبیعی است. برخی از بیماران همچنین ممکن است چیزی را تجربه کنند که به نظر می‌رسد بثورات پوستی همراه با خارش خفیف می‌باشد. این نیز طبیعی است – این فقط واکنش پوست نسبت به انرژی است. قرمزی و خارش طی چند روز فروکش خواهد کرد. کمپرس سرد یا پماد آنتی‌بیوتیک می‌تواند به‌سرعت بخشیدن به روند بهبودی کمک کند.

نتایج حاصل شده تا چه مدت ماندگار خواهد بود و آیا نتایج لیزر دائمی هستند؟


ماندگاری نتایج به نحوه‌ی رشد موهای شما بستگی دارد. ممکن است برخی از افراد نتایج طولانی مدت تری از لیزر موهای زائد خود مشاهده کنند، درحالی‌که برخی دیگر که موهایشان به طور پراکنده در آن منطقه می‌رویند، ممکن است برای حفظ نتایج این درمان، هرچند وقت یک‌بار به جلسات شارژ لیزر نیاز داشته باشند.

آیا بعد از لیزر موهای زائد، باید کاری انجام دهم؟


حتماً روزانه دو بار ناحیه‌ی لیزر شده را به آرامی تمیز کنید و قبل از بیرون رفتن از منزل، از ضد آفتاب با حداقل SPF 15 استفاده کنید؛ اما از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید خودداری کنید. همچنین باید 2 روز اول پس از درمان از حمام گرم، ماساژ یا هر نوع درمان که نیاز به تماس مستقیم با پوست داشته باشد خودداری کنید.

به طور متوسط، هر ​​جلسه لیزر موهای زائد چقدر طول می‌کشد؟


یک ​​جلسه‌ی میانگین برای لیزر موهای زائد بر اساس مورد هر فرد می‌تواند بین 30 دقیقه تا یک ساعت متغیر باشد. موهای ضخیم یا زمخت زیر بغل معمولاً به جلسات بیشتری نیاز دارند، درحالی‌که موهای نازک‌تر، به جلسات کمتری و زمان جلسات کوتاه‌تری نیاز دارند.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل، روشی بی‌خطر است؟ نتایج آن چقدر مؤثر خواهند بود؟


آیا لیزر موهای زائد زیر بغل، روشی بی‌خطر است؟ نتایج آن چقدر مؤثر خواهند بود؟

لیزر موهای زائد زیر بغل، بی‌خطرترین روش برای به دست آوردن نتایج طولانی مدت است. استفاده از تجهیزات مورد تأیید FDA با استانداردهای طلایی در فناوری لیزر باعث می‌شود که این درمان بسیار مؤثر، 100٪ ایمن و نتیجه بخش باشد. حتی افرادی که نوع پوستی حساس دارند می‌توانند بدون هیچ‌گونه ناراحتی اقدام به انجام لیزر موهای زائد کنند.

بعد از لیزر موهای زائد زیر بغل، چه نتایجی را می‌توان انتظار داشت؟


با هر جلسه پی‌درپی لیزر موهای زائد، موها نازک‌تر و نرم‌تر می‌شوند. پس از پایان جلسات لیزر درمانی، شاهد کاهش 70 تا 80٪ موهایتان خواهید بود. نتایج مورد انتظار معمولاً در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است برخی از افراد از اولین جلسه درمانی خود کاهش چشمگیری را در رشد موهایشان مشاهده کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ