تزریق فیلر به چانه: تغییر زاویه چانه با تزریق ژل هیالورونیک اسید

تأثیر چانه بر ظاهر کلی فرد می‌تواند بسیار اهمیت‌زیادی داشته باشد. یک چانه با شکل V، که معمولاً با زیبایی و ظرافت همراه است، به عنوان ظاهری ایده‌آل برای بسیاری از افراد محسوب می‌شود. اما همه افراد از زیبایی این نوع چانه به‌طور یکسان در هنگام تولد برخوردار نمی‌شوند. یک چانه کوتاه و پهن ممکن است باعث شود که حتی با داشتن وزن سالم، ظاهر شما گردتر به نظر برسد. از طرف دیگر، یک چانه برجسته و باریک می‌تواند شما را با ظاهری جذاب‌تر و تأثیرگذارتر به نظر برساند. در صورتی که شما از افرادی هستید که به گروه اول تعلق دارند، ممکن است به دنبال راهی باشید تا شکل چانه خود را بدون استفاده از روش‌های خطرناک و هزینه‌های ناخواسته و اضافی، تغییر دهید. اما خوشبختانه، در این زمینه می‌توانید امیدوار باشید. پیشرفت‌های علمی و پزشکی در حوزه زیبایی‌شناسی پزشکی امکان تغییر شکل و طول چانه را بدون نیاز به جراحی فراهم کرده است. یکی از روش‌های مورد استفاده، تزریق فیلر هیالورونیک اسید بهچانه است. این روش غیرجراحی و سریع به شما کمک می‌کند تا مشکلات پروفیل جانبی و قسمت‌های جلویی چانه خود را اصلاح کنید و ظاهر کلی صورت خود را زیباتر و جذاب‌تر نمایید. با تزریق فیلر هیالورونیک اسید به چانه، می‌توانید شکل و طول آن را تغییر دهید، و این کارها بدون نیاز به عمل جراحی انجام می‌شوند.

تزریق فیلر به چانه یک روش درمانی رایج است که در آن از پرکننده های پوستی برای برجسته تر کردن چانه استفاده می شود. مفهوم تزریق فیار به چانه در ابتدا ممکن است غیر عادی به نظر برسد اما چانه یک ویژگی سه بعدی و واقعاً مهم برای صورت است. هم زنان و هم مردان هر دو می توانند از مزایای تزریق فیلر به چانه بهره مند شوند. بسته به محل تزریق در چانه و مشکلی که در آن وجود دارد، پرکننده های پوستی در قسمت ها و لایه های مختلفی از چانه تزریق می شوند. هر شخص نقاط ضعف مرتبط به خود را دارد که با تزریق فیلر به چانه قابل اصلاح است. برای این تزریق باید پزشک تصمیم بگیرد بهترین مناطقی که برای برجسته سازی و اصلاح ظاهر چانه وجود دارند، کدام نواحی می باشند. بسیاری از بیماران ما تغییرات تدریجی روی چانه را ترجیح می دهند تا تغییر شکل آن بدون جلب توجه دیگران باشد. این کار با تزریق فیلر به چانه امکان پذیر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت میتوانید با شماره تلفن های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹۰۲۱۸۸۳۵۳۲۵۹۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰۰۲۱۸۸۰۲۵۴۳۵ تماس حاصل فرمایید.

پرکننده پوستی یا تزریق فیلر چیست؟ چند نوع پرکننده پوستی وجود دارد؟


یک پر کننده پوستی یا به عبارت ساده‌تر فیلر، ممکن است به عنوان یکی از موارد زیر طبقه بندی شود. موقت ، نیمه دائمی و دائمی. پرکننده چانه ، نوعی پرکننده اسید هیالورونیکی است و به عنوان یک پرکننده موقتی طبقه بندی می‌شود که می‌تواند بین 9 تا 12 ماه در محل تزریق تداوم داشته باشد. واکنش‌های ایمنی منفی با استفاده از این نوع پرکننده بعید و بسیار نادر است. این موضوع همچنین بدان معنی است که تزریق فیلر به چانه یک روش درمانی بسیار بی‌خطر برای کانتور کردن و متناسب تر کردن شکل صورت است. در عرصه زیبایی شناسی ، برند های دیگری نیز وجود دارند که کیفیت‌ها و نتایج خوبی را ارائه می‌دهند. برای اطلاع از بهترین و باکیفیت‌ترین مارک موجود در بازار با پزشک خود صحبت کنید.

پرکننده‌های دیگری نیز در بازار وجود دارند که بر پایه اسید هیالورونیک نیستند. مثال‌هایی از این دست پر کننده‌ها شامل پلی L- لاکتیک اسید ، کلسیم هیدروکسی آپاتیت و پلی کاپرولاکتون است. چنین گزینه‌های جایگزینی به طور عمده با ایجاد یک اثر چاق شدگی و افزایش حجم در مرحله اولیه و متعاقب آن افزایش سطح تولید کلاژن در مکانی که قرار می‌گیرند، عمل می‌کنند. تأثیرات آن‌ها در اواسط دوره درمان مشهود تر است. ممکن است لازم باشد کمی بیشتر صبر کنید تا اثرات کامل آن‌ها را تجربه کنید. اما این بدان معنا نیست که اثرات آن‌ها ماندگارتر از پرکننده‌های اسید هیالورونیک نمی‌باشد که محبوب تر ، جدیدتر و امروزی تر است .

یک روش برای تجربه اثرات ماندگارتر ، انتخاب یک پرکننده از نوع اسید هیالورونیک است که ویسکوزیته بیشتری دارد. برای توصیه‌های خاص تر با پزشک خود در این مورد صحبت کنید. ماندگارترین پرکننده‌ها، پرکننده‌های نیمه دائمی هستند. این پر کننده‌ها شامل ژل پلی آکریل آمید (یا همان پلاستیک) و سیلیکون مایع هستند که احتمالاً ماندگاری بیشتری در خانواده پرکننده‌ها دارند. این پر کننده ها به معنای واقعی کلمه می‌توانند سال‌ها در محل تزریق دوام داشته باشند. با این وجود ، نقاط منفی در مورد این دسته از پرکننده‌ها ، ایجاد عوارض جانبی بیشتر مانند برآمدگی و زخم در محل تزریق می‌باشد.

تزریق فیلر به چانه


یک روش زیبایی شناسی نسبتاً متداول ، تزریق فیلر به چانه است که یکی از امن ترین راه‌ها برای دستیابی سریع و آسان به یک چانه برجسته‌تر و زیباتر می‌باشد. اسید هیالورونیک موجود در این پرکننده ترکیبی است که ممکن است به طور طبیعی در مفاصل ، چشم ها ، پوست و قسمت‌های مختلف بدن شما پیدا شود. بنابراین این روش می‌تواند به صورت کامل ایمن و بی‌ضرر به حالت اولیه بازگشته و بدن با مکانیسم‌های تجزیه طبیعی به مرور زمان مواد تزریقی در پوست را به حالت اولیه و قبلی باز می‌گرداند. در حالی که تزریق فیلر به چانه ، مانند اکثر روش‌های دیگر ، دارای نتایج دائمی و ماندگار برای مدت طولانی نیست، اما خطرات و عوارض جانبی آن کم بوده، و نتایج سریع و هزینه کمی در مقایسه با روش جراحی دارد، که همه این موارد باعث می‌شود این روش به گزینه محبوب در بین افراد مختلف تبدیل شود. برای کسانی که به دنبال اصلاح  ظاهر خود بدون نگرانی و زمان بستری طولانی هستند ، این روش یک راه حل ایده آل است که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

روش اصلی تزریق فیلر به چانه فقط حدود 15 دقیقه یا کمتر طول می‌کشد. 1 یا 2 تزریق با دقت در نواحی چانه هدف انجام می‌شود. به طور معمول خونریزی کمی وجود دارد که ناشی از این عمل باشد. با استفاده از ماده بی‌حسی که به همراه پرکننده چانه به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود ، درد به حداقل می‌رسد. برای کاهش درد نیز ممکن است از بی‌حسی موضعی استفاده شود. چانه به طور معمول به 1 سی سی پر کننده چانه نیاز دارد تا به نتایج قابل مشاهده‌ای برسد. برای  ایجاد ظاهری برجسته‌تر ، 2-3 سی سی از پرکننده چانه ممکن است برای رسیدن به ظاهر مورد نظر استفاده شود.

در تزریق فیلر به چانه چه نتایجی می‌تواند حاصل شود؟


چانه در سه بعد ارزیابی می‌شود و از قسمت جلو و طرفین مورد بررسی قرار می‌گیرد. بسته به نیاز شما ، پرکننده‌های چانه می‌توانند به این موارد کمک کنند:

  • طول چانه خود را افزایش دهید. اگر چانه کوتاه باشد ، این کار از جلو ظاهری ایده آل برای چانه شما فراهم می‌نماید. اگر چانه شما نسبت به سایر ویژگی‌های صورت بسیار کوتاه باشد ، این روش می‌تواند به افزایش تناسب صورت شما و در نهایت زیبایی شما کمک کند.
  • افزایش برآمدگی چانه. این کار از نمای جانبی قابل مشاهده است. اگر چانه نسبت به لب خیلی کوتاه به نظر برسد این روش راه حل ایده آلی است. این کار حتی می‌تواند به بیماری رتروگناتیا نیز کمک کند. در این بیماری چانه نسبت به گونه‌ها خیلی عقب تر است. این روش همچنین می‌تواند به میکروژنی فرد نیز کمک کند ، در این بیماری نیز چانه فرد رشد کافی و لازم را نداشته است. زاویه بین ابرو-بینی چانه باید 165-175 درجه باشد. اگر این زاویه کمتر باشد ، برآمدگی چانه به اندازه کافی نیست و نیاز به اصلاح دارد. روش دیگر ارزیابی این موضوع که آیا چانه خیلی عقب تر است یا خیر ، مقایسه آن در رابطه با لب پایین است. اگر چانه پشت لب پایین باشد ، ممکن است به بر جسته سازی جزئی نیاز داشته باشید. اگر چانه در یک راستا یا پشت آن قرار دارد، به طور قطع نیاز به برجسته سازی چانه دارید.
  • چین و چروک چانه را کاهش می‌دهد. این امر از نمای جلویی و قسمت کناری چانه قابل مشاهده است. پرکننده‌های چانه باعث کاهش چین و چروک‌های عمقی پوست در برخی افراد می‌شوند ، و همچنین حالت قلابی و به شکل C را که با افزایش سن ایجاد می‌شود را متوقف می‌کند.
  • عرض کف چانه را افزایش یا کاهش دهید. پرکننده‌های پوستی در شکل دهی چگونگی پایان چانه می‌توانند تأثیر داشته باشند. خانم‌هایی که یک چانه گردتر دارند آرام تر به نظر می‌رسند. عرض چانه در خانم‌ها نباید از فاصله بین گوشه‌های داخلی چشم‌ها (فاصله بین دو چشم) بیشتر باشد. بعضی از خانم‌ها ممکن است چانه‌ای بسیار گسترده‌تر و عریض تری داشته باشند ، که ظاهری مردانه دارد ، یا چانه آن‌ها بسیار برجسته و بزرگ است که می‌تواند ظاهری نامتعادل در صورت ایجاد نماید. مردانی که یک چانه محکم و مربعی شکل دارند به بهترین شکل ممکن به نظر می‌رسند. شما می‌توانید با تغییر ظاهر چانه خود، ظاهر کلی خود را نیز تغییر دهید. این تغییرات می‌توانند در پیش داوری از ظاهر شما تأثیر گذار باشند.
  • ایجاد چین‌های عروسک خیمه شب بازی. تزریق پر کننده در امتداد خطوط بین لب و چانه می‌تواند چین‌های این ناحیه را کاهش دهد.
  • برای پاک کردن و از بین بردن چال چانه.
  • برای کاهش فرو رفتگی‌های بیش از حد چانه خصوصاً در صورت وجود عضله بسیار فعال. بعضی از افراد این اثر را “میومدلاسیون” می‌نامند. بعضی اوقات برای رفع این مشکل باید تزریق فیلر به چانه با تزریق بوتاکس ترکیب شود. بعضی اوقات ، برای اثرات بهتر و ماندگارتر ، ممکن است یک دوز کوچک از تزریق بوتاکس برای آرامش و فلج موقت عضله در چانه تجویز شود. ماهیچه یا عضله چانه باعث کوتاه‌تر دیده شدن چانه می‌شود. تزریق بوتاکس به ماندگاری بیشتر اثرات پرکننده کمک می‌کند.

تزریق فیلر به چانه در افراد بالای 40 سال


چانه با افزایش سن در مردان و زنان کمی تغییر می‌کند. این تغییر عمد تا به دلیل از بین رفتن استخوان است. چانه عمدتا استخوانی است و هرگونه تغییر در مقدار استخوان تأثیر زیادی در شکل چانه دارد. به این عکس‌های سی تی اسکن که از چانه یک فرد جوان در مقایسه با چانه افراد مسن گرفته شده، نگاهی بیندازید:

چانه کوتاه تر می‌شود و از یک طرف برجستگی کمتری پیدا می‌کند. همچنین چین و چروک موجود در چانه عمیق تر می‌شود و یک شکاف  عمیق در یک سمت چانه شکل می‌گیرد. همه این تغییرات در چانه باعث ایجاد چانه کوچک‌تر و قلاب مانند می‌شود. این تغییرات هم در زنان و هم در مردان رخ می‌دهد. کاهش تستوسترون در مردان و کاهش استروژن در زنان باعث تحلیل استخوان در چانه می‌شود. به دلیل افت شدید سطح استروژن ، خانم‌ها بعد از یائسگی تحلیل استخوان را حتی بیشتر از آقایان در چانه خود تجربه می‌کنند. به همین دلیل شکل صورت در زنان تغییر می‌کند – پایین صورت کوچک تر می‌شود و قسمت میانی صورت بزرگ تر دیده می‌شود.

تزریق فیلر به چانه در افراد زیر 40 سال


بعضی از افراد که دارای چانه‌های کوچک‌تری به نسبت دیگران هستند، با این ویژگی به دنیا می‌آیند. این مورد اغلب یک ویژگی خانوادگی است. تأثیر چانه‌ای که برای صورت بسیار ناچیز است ، غالباً قابل درک نیست ، اما پس از انجام اصلاحات ، اثرات آن قطعاً مورد ستایش واقع می‌شود. یک چانه خوب به متعادل کردن ظاهر لب و بینی کمک می‌کند. یک چانه متعادل تر اغلب اعتماد به نفس را در شما افزایش می‌دهد. کشیدگی چانه حتی اگر به اندازه چند میلی متر باشد، باعث می‌شود صورت شما کمتر به صورت گرد به نظر برسد.

تزریق فیلر به چانه  در خانم‌ها


اینکه خانم‌ها باید فورا از پرکننده‌های چانه‌ها بهره مند شوند در نگاه اول زیاد ضروری به نظر نمی‌رسد، اما این کار می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. چین و چروک و چال چانه دو نکته مهم در این تغییرات هستند.

تزریق فیلر به چانه در مردان


حرکت ریش در آقایان به عنوان ریش مربع و خط فک محبوب و جذابی است و باعث افزایش طول چانه ، و مربع بودن آن می‌شود. همین کار را می‌توان با پرکننده‌ها انجام داد. چانه را می‌توان مربع و برجسته‌تر کرد تا منع از کوتاه‌تر و بد دیده شدن آن شد. این دستاوردها جذابیت و مردانگی شما را افزایش می‌دهد.

عوارض جانبی احتمالی تزریق فیلر به چانه


مانند سایر روش‌های تزریق ، ممکن است علائمی مثل درد ، تورم و کبودی در نزدیکی مناطقی که پرکننده در آنجا استفاده شده است ، تجربه کنید. این علائم معمولاً طی چند روز به خودی خود برطرف می‌شوند. نتایج حاصل پس از تزریق فیلر به چانه معمولاً بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است ، اگرچه ممکن است این موضوع در افراد مختلف متفاوت باشد.

هزینه تزریق فیلر به چانه


به طور متوسط ، هزینه تزریق فیلر به چانه به میزان پرکننده اسید هیالورونیکی چانه ، تجربه پزشکان ، نوع پوست ، وضعیت شما و متغیرهای دیگر بستگی دارد. شما می‌توانید قبل از انجا عمل، با پزشک خود مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که در هنگام بررسی قیمت ، هزینه‌های مخفی را نیز در نظر داشته باشید و مبلغ نهایی و خالص را محاسبه کرده باشید.

سوالات متداول (سؤالات معمول) در مورد پرکننده های پوستی


چرا فیلر تزریق شده در 3 روز اول به سرعت فرو می رود؟ 

اسید هیالورونیک به طور طبیعی  و بدون مخلوط شدن با سایر مواد در بدن وجود دارد. در این حالت ، این ماده معمولاً در طی 2 تا 3 روز توسط مکانیسم های تجزیه طبیعی بدن به راحتی تجزیه می‌شود.اسید هیالورونیک که طی چند روز اول تجزیه می‌شود ، ماده‌ای است که با سایر مواد بدن تداخلی ندارد. این ماده همچنین در درجه اول است که به نظر می‌رسد پرکننده تزریق شده طی چند روز اول به سرعت فرو می رود.

ماده تزریقی که پس از مراحل اولیه شکست ، در بدن تثبیت می‌شود و در بدن باقی می‌ماند ، همان چیزی است که با سایر مواد بدن مخلوط شده و به آن‌ها متصل شده است. این دسته از مواد است که در بدن شما باقی می‌ماند و به شما امکان می‌دهد تا به جلوه‌های زیبایی شناسی مورد نظر خود برسید. این شکل از اسید هیالورونیک در نهایت با سرعت بسیار کندتر شکسته خواهد شد. به عبارت دیگر ، هرچه اسید هیالورونیک بیشتر متصل شود ، بیشتر در بدن حفظ می‌شود.

مانند سایر روش‌های تزریق ، یک پرکننده تزریقی نیز ممکن است باعث تورم پوست شود. این تورم معمولاً طی چند روز برطرف می‌شود. این موضوع همچنین ممکن است توضیح دهد که چرا در ابتدا ممکن است کاهش اثرات وجود داشته باشد. کاهش اثرات ناشی از تورم ممکن است از 30-20٪ باشد.

آیا همیشه باید یک مارک پرکننده را انتخاب کنم که طولانی‌ترین ماندگاری را دارد؟ 

ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند که پرکننده‌هایی که دارای  طولانی‌ترین طول عمر و ماندگاری هستند، در صرفه جویی بیشتر هزینه‌ها کمک خواهد کرد در حالی که ممکن است این مسئله تا حدی صحیح باشد ، اما با در نظر گرفتن عوارضی که ممکن است در اثر استفاده از این نوع پرکننده‌ها ایجاد شود نیز مهم است. ماندگاری بیشتر یک پرکننده ، چسبندگی و تمایل آن برای ایجاد مشکلاتی مانند زخم و برآمدگی از جمله مشکلات این دسته از پر کننده‌ها می‌باشد.

پرکننده‌های اسید هیالورونیک با ویسکوزیته بالا همچنین ممکن است برای مناطق خاصی از بدن مناسب نباشند. به عنوان مثال ، پرکننده هایی که در گونه ها استفاده می‌شوند برای داشتن احساس طبیعی و نرم تر باید از ویسکوزیته پایین تری برخوردار باشند.

آیا می‌توانم بعد از تزریق فیلر به چانه صورت خود را ماساژ داده یا بشویم؟ 

در طول 4 ساعت اول پس از اتمام تزریق پر کننده به چانه ، ممکن است پرکننده به شکل دلخواه خود قالب ریزی شود. کاهش جزئی پرکننده در بدن در حدود 2 روز پس از اتمام مراحل اولیه انجام می‌شود. در 4 ساعت اول ، فشار نباید روی مناطق مرود درمان اعمال شود. بدون ماساژ و یا لمس بیش از حد از مناطق مورد درمان می‌توانید به صورت خود دست بزنید. فقط شستشوی ملایم منطقه ممکن است انجام شود. در طی 2 روز اول ، فشار طولانی مدت نباید در مناطق مورد درمان اعمال شود. نباید در آن طرف صورت بخوابید زیرا این کار ممکن است باعث شود تا فیلر تغییر کند. زمانی که پرکننده به طور کامل در صورت شما تثبیت شد، شما ممکن است بدون هیچ محدودیتی به روال روزمره زندگی خود برگردید.

لطفاً توجه داشته باشید که این عمل در نهایت یک روش پزشکی است. نتایج ذکر شده در این مقاله به صورت عمومی ذکر شده است و نتایج واقعی ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ